Nedeľa, 7. august, 2022 | Meniny má Štefánia

Rudinská vysoko deklasovala Bytču

RUDINSKÁ - BYTČA 7:1 (3:1)
Góly: 15. a 85. Zuziak, 20. Brodňan, 41. a 47. Pučala, 50. Ryboň, 83. Súkeník - 7. Širo.
Od samého začiatku mali domáci prevahu. Po úvodnom tlaku z nečakanej akcie dal súper gól na 0:1. Rudinčania však rýchlo vyrovnali a začali strieľať góly ako na bežiacom páse. Už do prestávky mali dvojgólový náskok, ktorý v druhom polčase zvýšili na šesť. Aj napriek tomu, že v domácom mužstve nehrali traja hráči zo základnej zostavy, domáci podali veľmi slušný, bojovný výkon a hostí poslali domov s výpraskom. Bol to slušný zápas. Dobrý zápas sa musel páčiť aj fanúšikom hostí. ŽK: Kotrč, Žák - Čikota, Kadák. Rozhodoval P. Turňa, 450 divákov.
RUDINSKÁ: Žák - Kravec, Kotrč, Gašinec, Čičala, Zuziak, Ryboň, Brodňan, Tvrdý, Púčala (73. Čupala), Súkeník. Tréner: M. Šuraba.
BYTČA: Jaroš - Mahút, Kadák, Raždík, Klimík, Čmárik, Čikota, Šelmek, Chrenko (80. Zábavčík), Širo (89. Ciesarík), Gajdošík. Tréner: Král.
Miroslav Šuraba

SkryťVypnúť reklamu

KRÁSNO – KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 2:1 (1:1)
Góly: 21. Ondrušek, 89. Jakubec - 30. Macek.
Domácim sa premiéra v tretej lige vydarila, keď v 21. min. Ondrušek strelou z diaľky preloboval hosťujúceho Brišša. Potom mali šance aj domáci aj hostia a v 30. min. hosťujúci Macek po skrumáži vyrovnal na 1:1.
V druhom polčase hra upadla do priemeru a domáci aj hostia mali čisté šance, ktoré nepremenili. V 89. min Jakubec dostal ideálnu prihrávku a prudkou strelou dostal domácich do vedenia. V nadstavenom čase ešte Jakubec z brejku strelil vedľa. Domáci hrali oslabení Blahutom od 40. min v priemernom zápase. ŽK: Blahuta, Kopasek, Ondrušek, Kubica - Chovanec. ČK: Blahuta. Rozhodoval Baranček, 300 divákov.
KRÁSNO n/K: Šustek - Vaňovec (85. Pagáč), Seko, Švábik, Jozefík (75. Šaglák), Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopásek, Blahuta, Jakubec. Tréner: M. Lastovica.
K. N. MESTO: Brišš - Macek (72. Mičica), Gapa, Mrmus, Staškovan, Pecko, Záhradnik (82. Vlček), Golian, Molnár, Šebík, Chovanec. Tréner: J. Staškovan.
Milan Čimbora

BÁNOVÁ - RAKYTOVCE 2:3 (1:1)
Góly: 30. Stalmašek, 48. Dobroň - 7. Schmidtmayer, 50. Jobko, 62. Turčan.
Úvod stretnutia začali domáci náporom. V 3. a 5. min. nevyužili šance Stalmašek a Podmanický. Naopak hostia udreli z prvej šance, v 7. min. dal vedúci gól Schmidtmayer. V 30. min. domáci po akcii Pikusa vyrovnali Stalmaškom. V druhom polčase už v 48. min. domáci dali vedúci gól Dobroňom. V 55. min. po chybe domácej obrany hostia vyrovnali gólom Jobku. V 60. min. gólom Turčana sa ujali vedenia na 2:3. Po vedúcom góle hostí sa hral otvorený futbal s viacerými gólovými priležitosťami na oboch stranách. V závere zápasu domáci Ďurica nastrelil tyč a v nadstavenom čase nepremenil šancu Červený. Hostia zanechali svojou hrou dobrý dojem a výsledok si zaslúžili. ŽK: Repčík, Vyskoč. Rozhodoval Ambroš, 300 divákov.
BÁNOVÁ: Škrobák - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek (Barus), Vajda, Hodoň (Padala), Pikus, Ďurica, Dobroň (Červený), Sluka, Podmanický. Tréner: Ľ. Knapec.
Ivan Ďurica

DOLNÁ STREHOVÁ - ŽILINA B 2:0 (1:0)
Góly: 26. Máč, 83. Gluch.
Za hostí nastúpili v základe piati hráči tmavej pleti. V 26. min využil Gluch chybnú rozohrávku žilinskej obrany a uvoľnil do úniku Máča, ktorý s prehľadom povedľa vybiehajúceho Semana vsietil úvodný gól domácich futbalistov. Po prestávke hostia zvýšili pohyb a zatlačili domácich do hlbokej defenzívy. V 58. min. po centri Máča pred Gluchovom, v gólovej príležitosti, zachraňoval brankár pádom pod nohy. V 83. min. opäť Gluch využil zaváhanie Toclomitiho v obrane Žiliny a samostatný nájazd na Semana úspešne premenil a zvýšil na konečných 2:0. V 88. min. mohli domáci zvýšiť po peknej biliardovej akcii, Mareščuk zakončoval hlavou do brvna Semanovej brány. ŽK: Rámos. Rozhodoval Kučera, 520 divákov.
ŽILINA B: Seman - Lončík, Tabak, Gajdošík (83. Klago), Toclomiti, Prince, Mravec, Rámos (46. Filo), Novák, Salomon, Bello. Tréner: Tománek.
Ján Hriň

BRUSNO – LIETAVSKÁ LÚČKA 2:4 (1:0)
Góly: 19. Hermánek, 71. Malček - 49. Kaštan (11m), 53., 63. a 72. Drahno.
Zápas sa niesol v znamení dvoch rozdielnych polčasov. Domáci mali územnú prevahu v prvom polčase, avšak vyložené gólové príležitosti nedokázali premeniť. Polčas skončil 1:0 pred domácich. V druhom polčase hostia premenili všetky gólové príležitosti až na konečný stav 2:4. Zápas dobrý, bojovný diváci si prišli na svoje. ŽK: Gregor - Masár, Danech, Poláček, Šupina. ČK: Kajda. Rozhodoval Králik, 300 divákov.
LIET. LÚČKA: Tatranský - Masár, Belan (45. Kaša), Poláček (77. Kodaj), Štaffen (84. Benk), Drahno, Kalina, Kaštan, Trian, Danech, Šupina. Tréner: Janči.
Jaroslav Petrík

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Kremnička - Králiky 1:1 (1:0), 38. Tišliar - 50. Kubát. Zvolen - Dolná Ždaňa 0:3 (0:1), 6. Rozenberg, 48. Sekareš, 58. Krivjančin. Námestovo - R. Sobota B 2:0 (2:0), 13. Pánik, 15. Kurčinka.