Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Makov v poslednom zápase potvrdil rolu favorita súťaže

Bánová B/Brezany – D. Hričov 4:1 (1:0), Červený 3 (jeden z 11 m), Trnovec – Kahát.
Domáci otvorili skóre z pokutového kopu, po faule brankára hostí skóroval prvýkrát Červený. Sporadické útoky mali aj hostia. V prvej časti hry však už diváci gól nevideli. Ďalší úspech domácich prišiel v 53. min, peknou strelou prekonal brankára Hofericu Trnovec. V 65. min už bolo 3:0, v tlačenici pred bránou sa najlepšie zorientoval Červený a pridal svoj druhý gól v stretnutí. Hetrik zavŕšil Červený o päť minút, kedy skóroval po chybe obrany a brankára D. Hričova. Hostia upravili na konečných 4:1 v 85. min R Masár, ŽK: Červený – Hoferica, Masný, 150. BÁNOVÁ B/BREZANY: Gavlák – Charbuliak, Pranda, Kosa, Pecko, Hýll (83. Mariniak), Padala (46. Krajíček), Comorek, Trnovec, Hudec, Červený (75. Forbák). D. HRIČOV: Hoferica – Uhliarik, Masný, Lasička, Mihálek, Kubašta, Zaduban, Kováč, Chlebúch, Kahát, Trnovec.

Varín – Predmier 1:1 (0:0), Tichák – Kučera.
Domáci začali hneď od začiatku náporom, mali šance, raz nastrelili žrď. Hostia však postupne vyrovnali hru, celú prvú polovicu zápasu preto gól nepadol. Po zmene strán Varínčania pokračovali v aktívnej hre, ale po chybe v obrane a následnom brejku dali prvý gól hostia z Predmiera. Domáci potom tlačili, ich snaha bola odmenená až dve minúty pred koncom stretnutia gólom Kučeru. Výsledok je spravodlivý, domáci boli lepší v prvom polčase, hostia zas v druhom. Výborný výkon podal brankár Predmiera Uríček. R Dobroň, ŽK: Tichák, Repáň, Šugár – Klus, Šukala, ČK: Klus (Predmier) po druhej ŽK, 100. VARÍN: Hruška – M. Tichák, Repáň, Murárik, Repkovský, Horecký, Šugár, M. Repáň, Dlhopolček (75. Hanus), Zimen (46. Poliak), I. Zichák. PREDMIER: Uríček – Bačík, Tomaník, Klus, Sluka, Brezničan, Kučera, Chválnik, Chlebek, Šukala, Šimoník.

K. N. Mesto B – Rosina 4:2
(3:2), Kačerík 2, Židek, Kopásek – Ondák 2.
Kysučania podávali dobrý výkon počas celého zápasu, hostia však nezaostávali. Prvý gól padol po rohu a hlavičke Kačeríka, ďalšie po akciách a finálnych prihrávkach. Hostia sa v prvej časti hry ujali vedenia 1:2, Kysučania však ešte do prestávky otočili. Po prvom polčase nebolo o ničom rozhodnuté. Až v druhej polovici slušného zápasu sa podarilo domácim ujsť o jeden gól a výsledok udržať do konca. R Beňo, ŽK: K.N.MESTO: Brišš – Miroslav Lisko, Rajtek, Mindek, Židek, Mičiak (40. Kopásek), Marián Lisko, S. Lisko (85. Krasňan), Holáň (85. Jantošík), Macek, Kačerík. ROSINA: Výboch - Hodás, Jaššo, Kais, Smieško, Turský, Marián Kopáč, Vanoch, Ondák, Heiser, Marián Kopáč.

Podvysoká – Strečno 4:0 (1:0), Byčanek 3, Cvinček.
Domáci z Podvysokej sa ujali vedenia už v druhej minúte. Tesne pred koncom prvého polčasu bol vylúčený Trhančík zo Strečna, čo spôsobilo prevahu domácich v druhej časti hry. Domáci mali hru pod kontrolou a postupne pridali ďalšie tri góly. R Farský, ČK: Trhančík (Strečno), 200. STREČNO: Kopásek – L. Melo, Kučera, Žigmund, D. Trhančík, I. Melo, Klocáň, P. Sokolovský, Kán, J. Trhančík, R. Sokolovský.

Skalité – Raková 6:3 (4:1), 20. Sydora, 22. Halfar, 24. Baroniak, 40. Sydora, 55. Padych, 70. Vlček - 1. a 60. Martiník, 50. Jarábek.
Zápas veľmi dobrej úrovne, obidve mužstvá podali kvalitný výkon. V poslednom zápase si hráči oboch strán z chuti zastrieľali. Diváci mali možnosť vidieť pekné akcie na strane domácich aj hostí. R Droppa, 350. SKALITÉ: S. Tatarka – Ľ. Mikula, A. Sidora, Halfar, Baroniak (55. R. Časnocha), Vlček, R. Mikula (70. M. Serafín), Janščo (72. Šurhaňák), Kaňa, Padych, M. Sidora. RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Tatarčiak, Majerík, Badžgoň, Šúpolík, Šperka, Kubizňa, Čačurák (70. R. Jarábek), Martiník, Krištofík.

Stará Bystrica – Trnové 3:0
(2:0), 21. V. Matejčík, 30. Štrba, 83. L. Kolembus.
Zápas v réžii domácich otvoril gólom 25. min Matejčík hlavou do pravej žŕdky. Zápas vyznel jednoznačne pre domácich, v 30. min zvýšil Štrba na 2:0. To už hostia do polčasu nezmenili. Po obrátke domáci nastúpili s ofenzívnymi chuťami. V 59. min šla strela Hofericu tesne nad bránu. V 72. min Šumský v nájazde na brankára sám nedal. Z tlaku domácich viťažil Kolembus a upravil na konečných 3:0. R Močiliak, 300, ŽK: Kuba. S. BYSTRICA: Čmiko – P. Matejčík, Šimášek, M. Poništ (66. Sobol), Hoferica, Šumský (80. Korenčík), P. Faktor (70. L. Kolembus), Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, V. Matejčík. TRNOVÉ: Daníšek – Hudec, Belaník, Pirošík, Kuba, Vrabec, Výboch, Bolibruch, M. Kuba (65. Kozáček), Malík (76. Holešá), Tlacháč.

Makov – Teplička 5:1 (4:1), 12. a 81. Křenek (11 m), 18. Konečný, 30. a 43. Juríček, - 32 . Hruška.
Domáci v sviatočnej atmosfére pred početnou diváckou kulisou chceli čo najskôr rozhodnúť zápas a potešiť fanúšikov. V 12. min hosťujúci Miček nič neriešiacim faulom v rohu šestnástky zrazil Šusteka a nariadený pokutový kop ostrostrelec Křenek bezpečne premenil. V 18. min Kubošný ideálne priklepol Konečnému a ten tvrdou strelou zvýšil spoza pokutového územia. Po Juríčkovom góle na 3:0 hra upadla do priemeru a v podstate sa len dohrávalo. Hostia sa snažili o kombinačnú hru, ale ich hra bola nepresná. Hlavne Mintál sa pokúšal o strely, ale ani jedna nenašla cieľ. V 32. min hosťujúci Hruška vystihol Konečného prihrávku a s prehľadom znížil. V 43. min po zlom vybehnutí Orvana, Juríček elegantne poistil vedenie Makova. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia, ale ich úsilie zväčša skončilo na hranici šestnástky. Striedajúci Špulica dvakrát zaváhal a tak v 81. min skóre ukončil miláčik publika Křenek, ktorý obišiel brankára. R Vojvoda, 500, ŽK: Konečný – Krutý. MAKOV: Krišica (81. Toman) – Roman, Banetka (46. Meheš), Pavelka (46. Špulica), Sojčáki, Konečný, Šustek, Kubošný, Špulica, Juríček, Křenek. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Šeliga, Januš, Poliak, Stenchlák, Valášek, Kysela, Krutý, Mintál, Miček. (Žiak, Slota, Adamus).

Predmieru odpočítali po skončení súťaže 6 bodov

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?