Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Stolnotenisový oddiel HCH je s touto sezónou spokojný

Celkove možno povedať, že táto sezóna bola najúspešnejšia v histórii stolného tenisu v Čadci. V extralige skončili muži na druhom mieste a len o vlások im ušiel titul majstra Slovenska.

Suverénne zvíťazili v dlhodobej časti extraligy a v nadstavbe sa prebojovali až do finále. Prehrali len tesne s Bratislavou 8:6, keď vo finálovom zápase viedli už 6:2. Štvorica hráčov Petráš, Krkoška, Poliaček a Jakubec hrali celú súťaž. V základnej časti zvíťazili v sedemnástich zápasoch a len v jednom odišli porazení. V nadstavbe sa prebojovali až do finále. Ešte nikdy tak blízko k titulu nemali ako tento rok. Vo výbornom finále prehrali 8:6. Chlapci boli smutní, ale v tom čase nepochopili, že to bol ich najväčší úspech. Pred sezónou nikto nepredpokladal, že sa prebojujú až do finále. V základnej časti priam valcovali súperov.

Celkové skóre 174:29 hovorí za všetko. V úspešnosti hráčov extraligy sú všetci štyria v prvej desiatke. Krkoška a Jakubec na treťom mieste, Petráš skončil piaty a Poliaček deviaty. Také umiestnenie v extralige Čadčania ešte nedosiahli. V súťaži jednotlivcov majstrom stredoslovenského regiónu bol Krkoška prvý. Na majstrovstvách Slovenska sa prebojoval Petráš medzi najlepších 16. V zmiešanej štvorhre si odniesol Poliaček striebornú medailu, keď prehral až vo finále. Čadca B hrala v druhej lige a jediný svoj cieľ postúpiť do prvej ligy splnila. Celkovo odohrala 30 zápasov, z toho 28 víťazne, 2 krát remizovali a ani raz neprehrali. Suverénne zvíťazili v druhej lige. Je to zásluha Mariaka, T. Valárika, Kapustu, Kubalíka a Mudrika . Výsledok je o to cennejší, že za toto družstvo hrali aj žiaci. Želáme im v budúcom ročníku prvej ligy veľa úspechov a čo najlepšie umiestnenie.

Ich cieľom v budúcom ročníku bude udržať prvú ligu v Čadci. Juniori Čadce skončili na siedmom mieste v prvej lige dorastu z dvanástich účastníkov. Najväčšie úspechy celého oddielu dosiahli žiaci. Súťažili v kategórii mladších i starších žiakov. Titul majstra Slovenska dosiahli mladší žiaci v zložení Mudrik, Maják a Capek. Starší žiaci na majstrovstvách Slovenska družstiev sa umiestnili na treťom mieste. Za obe družstvá hrali Mudrik, Maják, Capek, Faťara. V budúcom ročníku očakávame u starších žiakov lepšie výsledky, pretože celé družstvo ostáva pohromade. V kategórii jednotlivcov naši mladší žiaci na majstrovstvách Slovenska získali dva tituly. V Považskej Bystrici sme získali celkovo šesť medailí a stali sme sa najúspešnejším oddielom. V kategórii jednotlivcov Maják získal striebornú medailu a Mudrik bronzovú medailu. Jediné dievča Andrejka Cisáriková sa prebojovala na majstrovstvá Slovenska žiačok ale do záverečných bojov nepostúpila. Patrí však medzi slovenskú žiacku elitu.
V kategórii mladších žiakov reprezentoval Mudrik a Maják Slovensko na ME v Štrasburgu.

Mudrik skončil na 5. mieste a Maják na 33. mieste. Celý oddiel bol znepokojený výsledkami ankety o najúspešnejších športovcov Čadce. Stolní tenisti sa nedostali do ankety družstiev, čo bolo z hľadiska športového nepochopiteľné. Hrajú najvyššie súťaže Slovenska, siahali na titul. Záverom možno povedať, že stolný tenis je v súčasnosti najúspešnejším športom v Čadci. Za 35-ročnú existenciu oddielu to bolo najlepšie umiestnenie na Slovensku. Treba poďakovať hlavne Ľudovítovi Valárikovi, Bohdanovi Kormancovi a Petrovi Hlušekovi za úspechy, ktoré dosiahli ich zverenci. Táto trojica hráčom vytvorila veľmi dobré podmienky po stránke trénerskej, organizačnej a finančnej. Veľkú zásluhu majú na tom aj rodičia, ktorí umožňujú svojim deťom hrávať stolný tenis.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 808

Niektorí zákazníci si zatiaľ berú zabalené jedlo.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.