Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Žiadne prekvapenie sa nekonalo

L. Lúčka – Trebostovo 4:0 (0:0), 49. a 80. Kodaj, 70. Dietrich, 90. Kalina.
Víťazstvo domácich sa rodilo ťažko. Hostia, oproti minulému zápasu v Nižnej dokázali so všetkými bratmi Lukášikovcami držať s domácimi krok celý prvý polčas. Domáci sa prakticky nedostali do vyloženej gólovej šance. Stretnutie sa rozhodlo v druhom polčase zásluhou striedajúceho Kodaja, ktorý dal dva góly a pri jednom asistoval. Hostia z Trebostova v druhom polčase prakticky neohrozili bránu Lietavskej Lúčky a inkasovali štyri góly. Rozhodoval Paňko, ŽK: Bosík, Chmúrny (obaja Trebostovo), 250 divákov. L. LÚČKA: Tatranský – Benko (86. Poláček), Koša, Klapčík (46. Kodaj), Štaffen, Drahno, Kalina, Kaštan, Turian, Dietrich, Šupina (81. Danech). TREBOSTOVO: Adamčík – Bosík, Kúdelka, M. Lukášik (78. Sopkuliak), Chmúrny, Ľ. Lukášik, Rutkaj, Moravčík (52. Meliš), R. Lukášik, A. Lukášik, Špener (68. Štastiak).

Belá Dulice – Stráňavy 5:0
(2:0), 12. a 16. Siekel, 52. Pučala, 67. Mazurák, 75. Fazika. Domáci si od úvodu vytvorili veľkú územnú prevahu. Predvádzali rýchly, technický futbal. Vytvorili si aj množstvo dobrých príležitostí. V prvých desiatich minútach niektoré zahodili. V 12. min Siekel hlavou otvoril skóre a o štyri minúty ten istý hráč strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Hostia podnikli dva rýchle protiútoky, ktoré domáci brankár s prehľadom zlikvidoval. V 35. min Ďanovský z piatich metrov poslal loptu tesne vedľa hosťujúcej brány. Po zmene strán domáci pokračovali vo svojej hre a už v 52. min po trestnom kope Faziku a vyraznej lopte Pučala zvýšil domáce vedenie. Hostia z protiútoku kontrovali prudkou strelou, ktorú brankár Šupej vytlačil na roh. V rozmedzí 60. – 77. min si domáci vytvorili ďalšie vyložené šance. V 67. min Holý potiahol loptu, prihral nabiehajúcemu Mazurákovi, ktorý zvýšil. Domáci víťazstvo potvrdili v 75. min, kedy Fazika strelou k tyči uzavrel skóre.
Rozhodoval Sitarčík, 250 divákov.
STRÁŇAVY: Mičech – Machyna, Mahút, R. Barošinec, A. Barošinec, Bukovčan, Sirovátka, Meliš, R. Cetera, Čuraj, L. Cetera.

Oščadnica – Krásno 2:3 (0:0), 53. Kolembus, 78. Vojtúš - 58. Seko, 79. Ondrušek, 80. Kopásek.
V nedeľu sa v Oščadnici hralo na ťažkom a rozbahnenom teréne, kde však obe mužstvá predviedli vyrovnaný zápas. Futbalová šťastena sa v tomto prípade v závere remízového zápasu priklonila na stranu hosťujúceho Krásna. Diváci sa gólov dočkali až v druhej polovici stretnutia, keď skóre otvorili domáci, no v 58. min odpovedali Krásňania. V závere stretnutia si trojbodový zisk nakoniec pripísali hostia. R Brodňan, ŽK: Krkoška, Krela – Šadlák, Gábor, Kasaj, 150. OŠČADNICA: Pazdera – Barčák, Zemaník, Krkoška, Brisuda, Maslík (70. Vojtúš), V. Kučák, Krela, Labuda, Šulgan, Kolembus (59. Pavlus). KRÁSNO: Šustek – Vaňovec, Šadlák (81. Pagáč), Seko, Blahuta, Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopasek, Kasaj, Jakubec.

Valča – Rudinská 1:2 (0:1), 31. Súkeník - 70. a 80. Seduch.
Jeden z najlepších zápasov, ktoré Rudinčania v IV. lige počas tejto sezóny odohrali. Aspoň tak to zhodnotil tréner hostí Miroslav Šuraba. Hostia zaslúžene vyhrali. Počas celej doby určovali rytmus hry, aj keď gólu sa dočkali až v 31. min, keď Súkenik krásnou strelou prekonal domáceho brankára. Do druhého polčasu už vstupovali obe mužstvá s cieľom vybojovať víťazstvo. Rudinčania šikovnou hrou potvrdili svoje vedenie v 70. min, kedy sa Seduch prekľučkoval pomedzi obrancov Valče a zľahka „doťukol“. Domáci sa zmohli len na jeden útok, ale využili ho na sto percent. Do konca stretnutia hostia len kontrolovali hru a víťazstvo z rúk nepustili. R Harezník, 300, ŽK: Súkeník. RUDINSKÁ: Žák – Kravec, Kotrč, Jančiga, Pučala, Zuziak (88. Brodňan), Sedúch, Ryboň, Vlček (85. Číčala), Súkeník, Horňák.
Ostatné výsledky: Tvrdošín – Námestovo 0:3 (0:0), Kovalíček, Kucek 2. T. Štiavnička – Nižná 1:1 (1:1), Paško (11 m) - Šeling.

1. Žilina B 22 18 2 2 63:13 56
2. Rudinská 22 14 3 5 46:25 45
3. L.Lúčka 22 13 3 6 47:20 42
4. Krásno 22 12 5 5 48:31 41
5. Námestovo 22 12 3 7 46:29 39
6. Belá 21 11 3 7 45:31 36
7. Valča 22 9 6 7 43:32 33
8. T.Štiavnička 21 6 5 10 28:44 23