Čadčania zaslúžene postúpili, keď zdolali obhajcu

Uplynulý týždeň sa v Martine uskutočnilo finálové stretnutie o Pohár stredoregiónu medzi obhajcom titulu Juventusom Brass Žilina a nováčikom z Čadce Juwe blokmi.


Zaslúženým víťazom a postupujúcim do semifinále Slovenského pohára sa stalo družstvo z Čadce.

JUVENTUS BRASS ŽILINA – JUWE BLOKY ČADCA 4:7 (0:2). Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne so snahou predovšetkým neinkasovať úvodný gól. Prvú chybu s gólovým potrestaním vyprodukovali hráči zo Žiliny v 5. min stretnutia. Do rozhodenej obrany Brassu zbehol stredom Ján Mikláš a z ľahkosťou prestrelil Hrušku. Po otvorení skóre sa hra skvalitnila, na oboch stranách prišli gólové príležitosti. V 17. min z peknej akcie Čadce prišiel druhý gól, keď z ľavej strany prestrelil neistého žilinského gólmana Štefan Jarábek. Tento stav vydržal až do polčasovej prestávky, aj keď šance na skórovanie mali obe družstvá. Vynikajúci úvod do druhého polčasu vniesli futsalisti Čadce – už v 4. min sa na pravej strane uvoľnil Ján Mikláš, poslal prudkú prihrávku pred bránu Žiliny a pre Juraja Pavlíka už nebol problém zvýšiť na 0:3. Keď o tri minúty najlepší hráč stretnutia Ján Mikláš zvýšil už na 0:4, v hale sa ozvali hlasy, že o víťazovi finále je rozhodnuté. Žilinčania od tohto momentu stiahli z hry brankára a odhodlali sa ku hre s piatym hráčom v poli. V tomto rozostavení prišla však „hrúbka“ v podaní Braňa Bičana, ktorú poľahky zúžitkoval opäť Ján Mikláš na strelenie ďalšieho gólu (0:5). Až za tohto stavu sa Žilinčanom podarilo skorigovať po samostatnej akcii Antona Bahnu. Žilinčanov akoby polial živou vodou a behom troch minút bolo 3:5. Čadca si však už víťazstvo nenechala vziať a Jánom Miklášom využila ďalšie chyby v rozohrávke Žiliny (jeden gól sám strelil a na druhý asistoval) a potvrdila tak svoju piatkovú nadvládu na martinskej palubovke. Za stavu 3:7 a minútu pred koncom stihla Žilina z pokutového kopu nariadeného za faul brankára znížiť, no po konečnom hvizde rozhodcov mohli víťazný pohár zdvihnúť nad hlavy zaslúžene futsalisti Juwe bloky Čadca.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Žilina Ján Hruška, Michal Štrkáč – Miloš Hubočan, Branislav Bičan, Anton Bahna, Marek Valúšek, Marián Lisko, Pavol Bielik, Branislav Kopas, Marek Sarközy, Karol Smatana
Čadca: Jozef Šlapka - Štefan Jarábek, René Matejkovič, Patrik Halfar, Martin Mikláš, Juraj Pavlík, Robert Jarábek, Štefan Mikláš, Anton Blažek, Ján Mikláš.
Góly: Pavol Bielik 2, Anton Bahna, Branislav Kopas – Ján Mikláš 3, Juraj Pavlík, Martin Mikláš, Patrik Halfar, Štefan Jarábek. ŽK: Jozef Šlapka (CA), diváci: 100, rozhodovali: Peter Mihálka, Anton Vojvoda.

Autor: ap

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Kysuce

Komerčné články

  1. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť
  2. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  3. Požiar môže vzniknúť aj z nabíjačky. V zime riziko stúpa
  4. Výkon športiaka, úspora hybridu. Japonci opäť prekvapili
  5. First minute 2026: Rezervujte si dovolenku s extra bonusmi
  6. Slovenské firmy šetria a hľadajú flexibilné riešenia
  7. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr
  8. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja
  1. Výkon športiaka, úspora hybridu. Japonci opäť prekvapili
  2. Požiar môže vzniknúť aj z nabíjačky. V zime riziko stúpa
  3. First minute 2026: Rezervujte si dovolenku s extra bonusmi
  4. Slovenské firmy šetria a hľadajú flexibilné riešenia
  5. METRO na Slovensku podporuje gastro a obchod už 25 rokov
  6. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr
  7. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja
  8. Rady pre začínajúcich podnikateľov: na čo nezabudnúť pri štarte
  1. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr 6 881
  2. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja 6 838
  3. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť 5 220
  4. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte 5 111
  5. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život 3 624
  6. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri 2 843
  7. First minute 2026: Rezervujte si dovolenku s extra bonusmi 1 745
  8. Výkon športiaka, úspora hybridu. Japonci opäť prekvapili 1 413
  1. Dušan Piršel: Zdravotníctvo by malo byť barometrom ľudskosti celého systému
  2. Vladimír Krátky: Pomrzneme ?!
  3. Martin Fronk: Oslava stáročnej tradície na hrade
  4. Irena Šimuneková: Studený hrad, ktorý už nie je hradom
  5. Petra Machová: Večná dilema - first minute alebo last minute?
  6. Zdravotní Klauni: Byť zdravotným klaunom pre seniorov znamená viac než len rozosmievať
  7. Martin Fronk: Dva Dni Po Oslave, Ktorá Vám Pripomenie Staré Dobré Časy: Zastavil sa Čas v Litave?
  8. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Ivanka pri Dunaji
  1. Radko Mačuha: Šimečkova matka okradla štát o 232 EUR. 25 991
  2. Sebastian Drobný: Ďalšia mladá puška Smeru 17 422
  3. Ján Valchár: Čo to, čo to? Žeby ďalšia rafinéria? 7 991
  4. Juraj Droppa: Čo vám Fico na tlačovke nepovedal. 6 290
  5. Veronika Michalčíková: S KST na neprístupných miestach Belianskych Tatier. Sú to celkom fajn ľudia 6 230
  6. Angelika Herčková: V sociálnych službách nás majú za handry nielen vládni predstavitelia, ale aj rodinní príbuzní? 6 071
  7. Rado Surovka: Prečo Fico vyhrá voľby v r.2027. 5 861
  8. Ivan Mlynár: S klesajúcimi preferenciami, Robert Fico pripomína už len vyťahanú gumu v starých teplákoch. 5 208
  1. INEKO: Hodnotenie finančného zdravia samospráv: Kleslo zadlženie, ale aj prebytky na bežných účtoch
  2. Radko Mačuha: Šimečkova matka okradla štát o 232 EUR.
  3. Radko Mačuha: Herné automaty do každej tradičnej rodiny.
  4. Radko Mačuha: Desať prikázaní Glücka.
  5. Marcel Rebro: Týždeň ticha uprostred vojny
  6. Roman Kebísek: Timravinu novelu Hrdinovia uhorské úrady scenzurovali. Rukopis je nezvestný
  7. Věra Tepličková: Aj ja som za bundy alebo Ako Glück riešil, riešil, až vyriešil kriminalitu
  8. Radko Mačuha: Skúsme pochopiť Slovensko.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Kysuce - aktuálne správy

Zomrel lekár Marián Rusnák.

Posledná rozlúčka sa uskutoční 30. októbra.


Ilustračné foto - autobus SAD Žilina.

Spoje „X10“ nepôjdu, v sobotu platí sviatočný režim.


Primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.

INEKO zverejnilo rebríček hospodárenia meiest a obcí.


Počas dvoch dní sa na pódiu vystriedalo 17 rozprávačov.


KKS v Čadci

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu