Radí preto všetkým, čo dlhujú Sro koncesionárske poplatky, aby zaplatili len tie a neplatili žiadne ďalšie pokuty. „Postup SRo, ako i firmy BSP Lawyer Partners, považujem za protiprávny a nebojím sa ho prirovnať k postupu úžerníkov v cigánskych osadách. Veď je určite v rozpore s dobrými mravmi a zákonom, ak niekto, komu dlhujete 230 korún chce od vás 705 000 Sk, alebo v „lepšom prípade“ 5 230 korún. Je veľmi smutné, že takto konal de facto SRo – verejnoprávna inštitúcia, ktorá mala až do tejto kauzy veľkú dôveryhodnosť v spoločnosti. SNS preto iniciovala podania na viaceré „inštitúcie“ ( Generálna prokuratúra SR, Najvyšší kontrolný úrad, Rada Slovenského rozhlasu, ...) s cieľom zrušiť zmluvu o postúpení pohľadávok na vymáhačskú firmu. Ako hlavný argument uvádzame fakt, že zo zákona sú koncesionárske poplatky majetkom SRo (aj s poplatkami z omeškania) a musia slúžiť len na činnosť SRo – vysielanie, programy, atď.
Teda poplatky sa nedajú predať! Podľa prvých informácií z Rady SRo sa veci dali do pohybu a je pravdepodobné, že zmluva o postúpení pohľadávok bude zrušená,“ uviedla A. Belousovová pre MY Kysucké noviny.
Podľa nej takzvaný generálny pardón, alebo novela zákona o koncesionárskych poplatkoch, vzniknutú situáciu neriešila jednoznačne. Konkrétne, nehovorila jasne, že nie je možné vymáhanie neúmerných sankcií. Vymáhačska firma to využívala a pokračovala vo vymáhaní a tlaku na občanov až zastrašovaní. A to aj po schválení generálneho pardonu.