Benfica Čadca podľahla Žilinčanom

Podľa termínovej listiny bol posledný februárový víkend plánovaný pre stretnutia semifinále Pohára stredoregiónu. Okrem nich sa však v Žiline hralo aj odložené stretnutie 7. kola JOMA ligy medzi domácim ŠK Makroteam a Benficou GEMM Čadca.

JOMA liga je vo svojej polovici, a aj keď ešte chýba odohrať jedno odložené stretnutie, na „polceste“ do ligovej baráže je ŠK Makroteam Žilina.
ŠK MAKROTEAM ŽILINA – BENFICA GEMM ČADCA 6:4 (1:3). Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne. Domáci mali loptu prevažnú časť hry pod kontrolou, hostia však pozorne bránili a po chybách domácich vyrážali do rýchlych protiútokov. Do prvej šance stretnutia sa dostali domáci Jozefom Genčúrom, no ten sám pred brankárom zaváhal. Potvrdilo sa nepísané pravidlo „nedáš – dostaneš“ a v 5. minúte sa po nedorozumení domácej defenzívy hostia ujali vedenia. Domáci napriek tomu sa naďalej snažili dobýjať kvalitnú defenzívu hostí, z čoho si vypracovali aj niekoľko príležitostí. Najskôr Marián Krajčoviech sa ocitol sám pred brankárom Čadce, no neskóroval, o chvíľu tvrdá strela Petra Hájeka skončila iba na žrdi hosťujúcej brány.

V 13. min prišiel skrat v koncentrácii domácich a Čadca v rozpätí 40 sekúnd zvýšila na rozdiel troch gólov. Domáci mali neplodnú prevahu, ktorú pretavili o gólu až 16 min, keď loptu dotlačil do brány Jozef Pekara. Do druhého polčasu domáci išli s úmyslom čo najskôr znížiť a otočiť vývoj stretnutia. Prvý zámer sa vydaril, lebo už po minúte bolo 2:3, keď strelu Petra Hájeka si zrazili domáci do vlastnej brány a rozhodcovia tento gól gól pripísali nabližšie stojacemu Jozefovi Pekarovi. Hneď po rozohrávke po inkasovanom góle však hostia štvrtým gólom schladili žilinské zmŕtvychvstanie (2:4). V tej chvíli azda málokto v hale veril, že vývoj stretnutia sa ešte môže zásadne zmeniť. Snaha a bojovnosť domácich priniesla zvrat v priebehu troch minút, keď sa prebudil domáci kanonier Peter Hájek. Najskôr v 28 min. znížil z priameho kopu, o minútu neskôr mu Radoslav Krajčík pridržal loptu na pivote a Peter Hájek nekompromisne vyrovnal. O ďalšiu minútu Peter Hájek vyslal na bránu hostí tvrdú krížnu strelu, ktorú Radoslav Krajčík dorazil do siete a domáci sa tak ujali vedenia. Po tomto góle opäť prišla opatrnejšia hra, no domáci už nerobili také chyby ako v prvom polčase a kontrolovali si ťažko vybojované vedenie. Naviac, v 37. min. Peter Hájek nepremenil nariadený 10-metrový kop, no 30 sekúnd pred koncom si ten istý hráč vybojoval nepresne rozhraný aut Čadce, prestrelil hosťujúceho brankára a dal bodku za týmto zaujímavým stretnutím.

ŠK Makroteam: Michal Pekný, Anton Ďurina – Peter Hájek, Jozef Pekara, Marián Krajčoviech, Radoslav Krajčík, Peter Veselý, Libor Ťažký, Tomáš Mára, Jozef Genčúr, Ladislav Veselý, Peter Bartak
Čadca: Kasman Peter - Halfar Richard, Prengel Milan, Peteraj Ján, Choluj Peter, Eduard Gábriš, Stanislav Piteľ, Marián Švík
Góly: Peter Hájek 3, Jozef Pekara 2, Radoslav Krajčík – Richard Halfar, Peter Choluj, Ján Peteraj, Stanislav Piteľ, bez kariet, diváci: 30. Rozhodovali : Anton Vojvoda, Peter Mihálka
Tabuľka strelcov:
1. PETER HÁJEK (ŠK Makroteam Žilina) 20, 2.-3. JÁN JEŤKO (TJ Neografia Martin a TIBOR HLBOKÝ (DOXX Žilina) 16, 4. RICHARD HALFAR (Benfica Čadca) 14, 5. STANISLAV JANČO (1.FC GRASS KYSUCKÉ NOVÉ MESTO) 13 .
Nekompletné semifinále
Počas víkendu sa mali odohrať dve stretnutia Pohára stredoregiónu, zhodou okolností obe v Žiline. Kvôli dopravnej nehode hráčov Rimavskej Soboty sa však v piatok neodohralo stretnutie JUVE BRASS Žilina vs. RIMATEX Rimavská Sobota a bude sa hrať v náhradnom termíne. V sobotňajšom stretnutí sa zrodilo ďalšie prekvapenie tohto ročníka súťaže, keď domáci druholigista DOXX prehral s JUWE BLOKY Čadca. Odvety sú na programe 17.3.2006 o 19,00 hod. v Rimavskej Sobote) a 18.3.2006 o 19,00 v Čadci.

DOXX ŽILINA – JUWE BLOKY ČADCA 2:3 (1:1).
Od úvodných minút to bolo vyrovnané stretnutie, keď najmä hostia svojou hrou prekvapili. Tí sa aj ujali vedenia v 10. min, keď skóroval Patrik Halfar. Domáci mali loptu viac pod kontrolou, no nedarilo sa im dostávať do gólových príležitostí. Premenil až rozohratý priamy kop 4 sekundy pred koncom prvého polčasu, keď sa trafil Peter Margen.

V druhom polčase sa aktivita striedala na oboch stranách, na domácich však bolo vidieť väčšiu nervozitu. Tá sa prejavila v 27. min., keď Peter Podhradský nepremenil pokutový kop. V drese hostí bol ťahúňom Ján Mikláš, ktorý svojim spoluhráčom vypracoval niekoľko gólových príležitostí. Jednu z nich premenil Peter Čička v 28. min. stretnutia (1:2). Hostia išli 5 minút pred koncom stretnutia dokonca do dvojgólového vedenia, keď strelec druhého gólu prudko prihral pred bránu domácich a Štefan Jarábek nezaváhal (1:3). O minútu sa domácim podarilo Milanom Čellárom znížiť, no hostia si už prekvapujúce víťazstvo zobrať nedali. Po skončení strennutia sa zniesla spŕška nevôle zo strany domácich na rozhodcov, ktorí údajne nevideli loptu za bránkovou čiarou, čo malo znamenať vo vývoji stretnutia vyrovnanie na 2:2.
DOXXu: Slavomír Švanda – Peter Margen, Milan Čellár, Peter Podhradský, Rastislav Židek, Júlilus Fábik, Jaroslav Horčík
Čadce: Jozef Šlapka, Ján Fanta – Štefan Jarábek, Peter Čička, René Matejkovič, Štefan Mikláš, Martin Mikláš, Anton Blažek, Patrik Halfar, Ján Mikláš
Góly: Peter Margen, Milan Čellár – Patrik Halfar, Štefan Jarábek, Peter Čička, ŽK: Milan Čellár, Rastislav Židek, Jaroslav Horčík (všetci DOXX), diváci: 20. Rozhodovali : Miroslav Ježík, Ján Súhrada

JUVE BRASS ŽILINA – RIMATEX RIMAVSKÁ SOBOTA hostia nepricestovali kvôli dopravnej nehode
Pozvánka na 11.kolo JOMA ligy – v Žiline „veľké“ derby
Prvý marcový víkend pokračuje JOMA liga stretnutiami 11.kola. Na programe sú dve kvalitné stretnutia, keď sa v žilinskom „veľkom“ derby stretnú Makroteam a Doxx a v Martine privítajú nevyspytateľné Kysucké Nové Mesto. V poslednom stretnutí nastúpi Čadca proti Ružomberku.
piatok 3.3.2006, o 19,30 hod., ŠH Bôrik, Žilina: ŠK MAKROTEAM ŽILINA – DOXX ŽILINA, piatok 3.3.2006, o 19,45 hod., ŠH Podháj, Martin : TJ NEOGRAFIA MARTIN – 1.FC GRASS KYSUCKÉ NOVÉ MESTO, sobota 4.3.2006, o 20,00 hod., ŠH SOUt Pratex, Čadca: BENFICA GEMM ČADCA – MFsK RUŽOMBEROK.