Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

1. KOLO JOMA LIGA - 2.SLF-STRED

V piatok úvodnými stretnutiami odštartovala druhá najvyššia futsalová súťaž na Slovensku. Rekordný výsledok sa zrodil v Čadci, kde nováčik utrpel krutú dvojcifernú prehru.

Benfica Čadca - MFsK Ružomberok 18:2 (9:1), R. Halfár 4, M. Pitel 4, A. Jaroš 3, J. Peteraj 3, P. Choluj 3, M. Prengel - J. Matz, R. Špirko. V prvom zápase nového ročníka 2. SLF stred privítala Benfica v športovej hale pr iPratexe nováčika z Ružomberka. Čadca nadviazala na predchádzajúce výsledky a od začiatku diktovala tempo. V 10. min síce hostia zbížili na 2:1, ale to bolo z ich strany na dlhé minúty všetko, pretože 2 gól strelili až pred koncom zápasu za stavu 18:1! O góly sa tentokrát podelili všetci hráči v poli, hŕstka divákov videla pekné kombinačné akcie hlavne od renomovaných strelcov Halfára, Piteľa a Peteraja, ale aj ďalekonosné strely Choluja a Peteraja, ktoré tiež skončili v sieti. Potlesk zožal aj brankár M. Gavlák, ktorý zneškodnil pokutový kop ako aj niekoľko samostatných nájazdov súpera. Dobrým výkonom poslala Benfica vizitku aj ďalším súperom, ale aj priaznivcom futsalu, ktorí tak môžu zimnú prestávku vo futbalových súťažiach využiť na návštevu stretnutí Benfici. Určite nebudú sklamaní. Diváci: 60, R: M.Ježík, A.Kubiš.

BENFICA: M. Gavlák - Choluj, Prengel, Jaroš, Halfár, Martin Piteľ, Peteraj.
TJ Neografia Martin - 1. FC Grass Kysucké Nové Mesto 4:2 (0:1), L. Fazika 3, J. Jeťko - S. Jančo, J. Šidlo. Veľmi dobré a vyrovnané stretnutie mali možnosť vidieť diváci v ŠH na Podháji. Lepšie začali hostia, no martinčania mali v svojom strede Ladislava Faziku, ktorý tromi gólmi naklonil misky váh na stranu domácich.
ŽK: R. Bočej. Diváci: 100, R: A.Bronček, J.Dobroň