Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Žlto-zelení rozdávajú body

MŠK ŽILINA - MFK RUŽOMBEROK 0:1 (0:1)

Gól: 10. Nezmar
V šlágri kola potvrdili Žilinčania, že v tomto ročníku sú na domácom ihrisku ľahko zdolateľní. Ako prvý pohrozil prízemnou strelou z hranice šestnástky Barčík. Chvíľu nato si s Barčíkom vymenil loptu aktívny Vomáčka, vnikol do šestnástky, nacentroval pred bránu a Krško volejom zo siedmich metrov namieril iba do žrde. Žlto-zelení boli v prvej dvadsaťminútovke aktívnejší, vytvorili si tlak, ale koncovka viazla. Po nepremenenej Krškovej šanci prišiel zákonite trest. V 10. min. totiž Božok našiel pre bránou úplne voľného Nezmara a ten už nemal problém zasunúť loptu do siete. V 13. min. trafil po priamom kope odrazenú loptu tvrdo nártom Vomáčka, Hajdúch sa ale vyznamenal. V 16. min. prenikol cez obranu Štrba, vysunul Straku, ale ani on zoči-voči Hajdúchovi neuspel. Minútu nato poslal Strakovi pred bránu center Bartoš, Straka dobre vystrelil z prvej, ale lopta opäť skončila len na ľavej žrdi. Päť minút pred prestávkou sa opäť ocital v čistej šanci Straka, ale loptu nezasiahol. Tesne pred polčasom skúsil tvrdo vystreliť Čišovský, namieril však len do stredu brány. Po zmene strán začali domáci opäť tlakom. V 51. min. po rohu najvyššie vyskočil Švestka, ale lopta si ani tentokrát cestu do siete nenašla. V 55. min. predviedli domáci rýchly protiútok, Vomáčka vysunul Ježa, ten sa uvoľnil, ale namiesto strely z dobrej pozície volil zbytočnú prihrávku na obsadeného Straku. Chvíľu nato pálil Čišovský spoza šestnástky nad bránu. V 65. min. si loptu na strelu pred pokutovým územím pripravil Vomáčka, tvrdo vypálil, ale Hajdúch sa opäť nedal prekvapiť. Najväčšia šanca domácich sa zrodila v 73. min. Najskôr Vršičova strela tesne minula ľavý horný roh brány. Chvíľu nato sa ocitol sám pred Hajdúchom Gottwald, ale ružomberský brankár opäť čaroval a odrazenú loptu Jež poslal tesne vedľa ľavej šibenice. Po nepremenenej šanci Žilinčania opäť takmer inkasovali. Vomáčka si totiž nerozumel so stopérmi a poslal do šance mladého Jendriška, ktorý sa rútil sám na Kuciaka. Aj ten však potvrdil svoje kvality a v spolupráci so Švestkom loptu odvrátili do bezpečia. V 83. min. pálil ešte tvrdo, ale vedľa Sapara. Keďže sa do konca zápasu už nič vážne neudialo, odviezli si Ružomberčania spod Dubňa tri body.
Pred 3 468 divákmi rozhodoval Smolák. ŽK: Kotrys.
MŠK: Kuciak - Čišovský, Labant, Švestka, Krško, Barčík (67. Gottwald), Vomáčka, Štrba (67. Vršič), Jež, Straka, Bartoš (81. Ďurica).
Milan Nemec, tréner MŠK: Ťažko sa mi rozpráva po takomto zápase. Z toľkých príležitostí neskórovať, to sa nevypláca. Na gól súpera sme reagovali zvýšeným úsilím, ale nepremenili sme príležitosti. Domáce prostredie je pre nás akoby zakliate.
Michal Filek
OSTATNÉ VÝSLEDKY 14. KOLA: ZŤS Dubnica - Artmedia Bratislava 0:2 (0:2), 22. Obžera, 38. Vaščák. Matador Púchov - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0), 67. Libič. FC Nitra - AS Trenčín 3:1 (0:0), 82. a 90. Rák, 71. Hesek - 57. Kamenský. Spartak Trnava - Inter Bratislava 3:0 (1:0), 39. Semanko, 65. Hrabal, 66. Čvirik (11 m).
10. Púchov 14 2 2 10 12:31 8
PROGRAM 15. KOLA, sobota 29. októbra o 14.00 hod: Inter Bratislava - FC Nitra. O 17.30 hod: Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina, AS Trenčín - Matador Púchov, Spartak Trnava - ZŤS Dubnica. Piatok 28. októbra o 14.15 hod: MFK Ružomberok - Artmedia Bratislava.
STRELCI MŠK: 7 gólov - Pavol Straka, Stanislav Šesták, 4 góly - Róbert Jež, 3 góly - Ivan Bartoš, 2 góly - Martin Švestka, 1 gól - Peter Doležaj, Marián Čišovský, Miroslav Barčík, Dare Vršič, Ivan Belák.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 630

V budove svrčinovskej základnej školy pracujú dva tímy zdravotníkov.

V obci Svrčinovec doposiaľ otestovali 189 ľudí, z toho boli dvaja pozitívni.

15m
Čadčania budú môcť počas dvoch víkendových dní využiť možnosť otestovať sa v niektorom z jedenástich odberových miest, ktoré budú otvorené od 8:00 do 18:00.

Pri víkendovom plošnom testovaní v Čadci v rámci celoslovenského skríningu obyvateľstva na ochorenie COVID-19 bude pomáhať aj jedenásť lekárov z Poľska.