Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

Zlatý bod z Bratislavy

Artmedia Bratislava - MŠK Žilina 1:1 (1:1)

Góly: 13. Hartig - 36. Šesták
Žlto-zelení sa po reprezentačnej prestávke za starým bratislavským postom vytiahli. Úradujúceho majstra sa nezľakli, aj keď úvod patril domácim. Už v 13. min viedli, keď peknú prihrávku vymyslel Kozák, Vaščák obstrelil vybiehajúceho Kuciaka a Hartig dokopol loptu do prázdnej brány. Po inkasovanom góle sa začali postupne presadzovať aj Žilinčania. V 20. min pálil z diaľky Jež, ale lopta letela nad. Chvíľu nato ho napodobnil Čišovský. V tejto fáze boli lepší Žilinčania a svoje úsilie korunovali gólom v 36. min. Jež si totiž vymenil loptu s Barčíkom, odcentroval do šestnástky a odrazenú loptu vrátil do siete Šesták. Už o tri minúty mohol misky váh opäť prikloniť na stranu Artmedie Vaščák, ale jeho nádherný volej skončil na brvne Kuciakovej brány.

Po zmene strán pokračovali žlto-zelení v aktívnej hre. Už v 53. min strieľal Jež, Čobej si však s jeho pokusom poradil. Chvíľu nato zahodil obrovskú šancu Šesták, keď mu loptu posadil presne na hlavu Jež, nikým nekrytý reprezentant Slovenska však hlavičkoval vedľa. V 64. min. pálil z priameho kopu na Kuciaka Urbánek, no mladý brankár sa vyznamenal a loptu vyškriabal na roh. V 73. min rozhodca neuznal pre ofsajd druhý žilinský gól. Petržalčania zapli na vyšší stupeň až v poslednej desaťminútovke. Tri minúty pred koncom Konečný po rohu namieril len do žrde a tak sa šláger kola skončil nerozhodne.
Pred 6 320 divákmi rozhodoval Vlk, ŽK: Krško, Straka.
MŠK: Kuciak - Čišovský, Labant, Švestka, Krško, Barčík (76. Pekarík), Vomáčka, Jež, Belák, Šesták (69. Bartoš), Straka (90. Gottwald).
Milan Nemec, tréner MŠK: Prvý polčas sme hrali s priveľkým rešpektom. Artmedia dala gól, nastrelila tyč a musím priznať, že my sme vyrovnali veľmi šťastným gólom. V druhom polčase bol náš výkon lepší, ale keďže nás v závere Artmedia pritlačila, s bodom som veľmi spokojný.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 13. KOLA: Inter Bratislava - ZŤS Dubnica 0:3 (0:1), 7. Dovičovič, 52. Tesák, 78. Adam. MFK Ružomberok - Matador Púchov 3:1 (2:1), 27. a 32. Jendrišek, 76. Nezmar - 31. Bakoš (11 m). Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 2:0 (1:0), 40. Veselý, 89. Semeník. AS Trenčín - Spartak Trnava 0:0.
10. Púchov 13 2 2 9 12:29 8

PROGRAM 14. KOLA, sobota 22. októbra o 14.00 hod: ZŤS Dubnica - Artmedia Bratislava, Matador Púchov - Dukla Banská Bystrica, FC Nitra - AS Trenčín. O 17.30 hod: Spartak Trnava - Inter Bratislava, MŠK Žilina - MFK Ružomberok.
STRELCI MŠK: 7 gólov - Pavol Straka, Stanislav Šesták, 4 góly - Róbert Jež, 3 góly - Ivan Bartoš, 2 góly - Martin Švestka, 1 gól - Peter Doležaj, Marián Čišovský, Miroslav Barčík, Dare Vršič, Ivan Belák.

1. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  2. Našli sme budúcnosť hliníka. Je v Spišských Vlachoch
  3. Plyn v domácnosti? Aj malé zmeny vám znížia účty za energie!
  4. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme
  5. Viac než polovica Slovákov sa chystá dovolenkovať za hranicami
  6. Aj použitý kuchynský olej môžete separovať
  7. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  8. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  9. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  10. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?

Ako riešiť spory s poisťovňami

Môžete sa pozrieť do zdravotnej dokumentácie svojho dospelého dieťaťa? Nechce vám poisťovňa preplatiť škodu na vozidle po zrážke so zvieraťom? Možno vystúpiť z druhého piliera starobného dôchodkového sporenia? Aj na tieto otázky odpovedá právnik.

Ilustr.foto: Unsplash

DISKUSIA NAŽIVO: Ako pomáhame ľuďom so závislosťami, pracovná terapia

Diskusiu Pod rúškom informácií vysielame v utorok 2. júna 2020 o 17.00.

Medailistky z AK Čadca vo Frýdku-Místku.

MY Kysucké noviny s obľúbenou právnou poradňou

Aj nové číslo MY Kysuckých novín určite čitateľov poteší. Okrem bohatého spravodajstva prináša právnu poradňu, magazín na voľný čas s kompletným TV programom a zaujímavé súťaže! Využite mimoriadnu akciu na predplatné!