Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Oščadnica priviezla body od súpera

Stráňavy - Martin 3:1 (1:1), 32. Berzák, 48. A. Barošinec, 78. L. Cetera - 43. Šupej.
Od začiatku sa hral svižný futbal, v ktorom sa Martinčania snažili eliminovať domáce útoky rýchlou kombináciou. Domáci sa ujali vedenia po rýchlej akcii a ďalej pokračovali v dobrej hre. V závere prvého polčasu však nedôsledne pristúpili k obrane a hosťujúci útočník poľahky vyrovnal. Úvod druhého dejstva vyšiel Stráňavám ideálne, keď hneď v 48. min. sa ujali vedenia. Tento gól ich vzpružil a vlial na ich kopačky istotu. Dobrou kombináciou si vynútili prevahu. Vedenie po rýchlom protiútoku zvýšili v 78. min. Hostia sa len ojedinele dostávali ku bráne a na zníženie stavu im už neostal čas. Víťazstvo domácich je zaslúžené.
R Chovanec, 100.
STRÁŇAVY: Mydlo - Meliš, A. Barošinec, Comorek (79. Betuščin), Berzák, Bukovčan, Kampas, Syrovátka (85. Suja), Mahút, Mychyna, Turianik (46. L. Cetera).

Rudinská - Žilina B 0:1 (0:0), 81. Bajza.
Stretnutie mužstiev z popredia štvrtej ligy bolo na veľmi dobrej úrovni. Hostia domácich prevyšovali v technickej hre, čo Rudinčania vyrovnávali najmä bojovnosťou. Už na začiatku stretnutia, v 2. min. Klago nepremenil gólovú príležitosť a v 6. min. Bajza v páde hlavičkoval zo 6 metrov vedľa. V ďalšom priebehu bola hra v strede ihriska vyrovnaná. Žilinčania rozhodujúci gól strelili až v 83. min., keď Bajza nádhernou strelou do šibenice rozhodol o výsledku. R Ondruš, 250.
RUDINSKÁ: R. Malík - Kravec, Ryboň, Kotrč, Jančiga, Brodňan (58. Tvrdý), P. Sedúch, Šuraba ml., Gašinec (83. Čičala), Súkeník. ŽILINA: Tavač - J. Ďurica, Belaník, Hubočan, Minarčík, Tabak, Gavarič, Klago, M. Ďurica, Bajza, Gottwald.

Tvrdošín - Oščadnica 1:2 (1:1), 44. Novák- 30. Kulijovský, 65. Minár. Dobrý zodpovedný výkon previedli Oščadničania na pôde Tvrdošína. Hostia predviedli kvalitnú defenzívu na čele s Brisudom a Kučákom. Títo dvaja dominovali v obrane, čo bolo základom úspechu. Do vedenia sa nováčik dostal gólom Kuljovského, ktorý v 30. min. otvoril skóre. Tesne pred koncom polčasu však domáci vyrovnali a gólom do šatne pripravili nemilé prekvapenie. No po obrátke to boli Oščadničania, ktorí zvýšili tlak a v 65. min. Minár zvýšil na 1:2. Domáci v snahe zvrátiť stav útočili, no hostia kontrolovali a udržali cenné víťazstvo. R Chmúrny, 150, ŽK: Novák - Kučák, Kolembus, Hoferica.
OŠČADNICA: Žák - Zemaník (90. Šulgan), Pavlus, Hoferica, Brisuda, J. Kučák, Kolembus (85.Vojtúš), Z. Kopera, A. Kuljovský (90. Hrtánek), R. Minár, Straka.

Krásno nad Kysucou - Lietavská Lúčka 0:1 (0:0), 78. Drahno. Vedúce mužstvo štvrtej ligy v prvom polčase veru domácich moc nepreverilo. Hralo zo zabezpečenej obrany a dopredu sa príliš nepúšťalo. Naopak domáci sa mohli ujať vedenia Kasajom, avšak jeho strelu do prázdnej brány hosťujúci Tatranský vytlačil. V druhom polčase sa hra pohybovala v strede poľa a keď sa zdalo, že zápas sa skončí bezgólovou remízou, hostia z trestného kopu z 30 m krásnou strelou získali vedenie na 1:0. Krasňania sa snažili vyrovnať, hráči Lietavskej Lúčky umne bránili a jednogólový náskok udržali. R Jakubjak, 300, ŽK: Kubica, Blahuta - Košťal, Belán, Kalina
KRÁSNO: Šustek - Šadlák, Chlebek, Zjavka (60. Fukas), Blahuta, Kubica, Gábor, Ondrušek, Koňuch (80. Švábik) , Kasaj, Jakubec. L. LÚČKA: Tatranský - Belán, Koša, Danech, Štaffen, Poláček, Kalina, Drahno, Turian (89. Kaštan), Kodaj, Šupina.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Námestovo - Turčianska Štiavnička 2:1 (2:1), Kovalíček, Polťák - Struhár. Trebostovo - Belá 0:1 (0:0), Fazika. Nižná - Valča 2:1 (1:1), Pánik, Brčák - Horváth.

1. L.Lúčka 9 7 1 1 17:3 22
2. Žilina B 9 7 0 2 26:8 21
3. Valča 9 5 3 1 20:10 18
4. Rudinská 9 5 1 3 12:11 16
5. Belá 9 5 0 4 20:17 15
6. Krásno 9 4 2 3 13:15 14
7. Námestovo 9 3 3 3 16:11 12
8. Martin 9 3 3 3 12:13 12