Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Posledný Matador vyškolil Žilinu

MŠK ŽILINA - MATADOR PÚCHOV 1:2 (1:1)

Góly: 38. Šesták - 42. Bakoš, 72. Demjan
Aj napriek tomu, že pred týmto súbojom posledný Matador v Žiline takmer nič nevytvoril, odviezol si cenné tri body. Domáci futbalisti totiž vstúpili do súboja ležérne, bez pohybu a profesorská hra im na prekonanie prehustenej obrany gumárov nestačila. Úvodných 16 minút sa na žilinskom trávniku doslova nič neudialo. Až v 17. min zahral najlepší muž v žlto-zelenom drese Dare Vršič priamy kop na Ševestku, ten však loptu hlavou nezasiahol. Tá nakoniec preletela tesne vedľa ľavej žrde púchovskej brány. O päť minút pálil zo štandardnej situácie opäť Vršič a lopta tentokrát presvišťala okolo šibenice. Z protiútoku pálil na Kuciaka Bakoš. V 29. min unikol Salatovi Straka, obranca Púchova mu však loptu v poslednej chvíli ukopol a chvíľu nato pálil v 31. min nebezpečne, ale vedľa Barčík. O päť minút sa k strele z 25 metrov odhodlal Krško a Bernady mal čo robiť, aby loptu vyškriabal od pravej žrde. Gól sa podarilo žlto-zeleným streliť v 38. min Pekarík našiel krížom cez celé ihrisku v pokutovom území Čišovského, ten hlavou priťukol Šestákovi, ktorý bez problémov prestrelil Bernadyho. Vzápätí však Bakoš zoč-voči Kuciakovi vyrovnal. Minútu pred prestávkou sa Labun husličkami uvoľnil cez Švestku, prihral pred bránu Bakošovi, ten však v súboji s Labantom namiesto zakončenia nafilmoval pád. Po zmene strán domáci pridali. V 50. min Vršič kolmo uvoľnil za obranu Čišovského, pravý obranca žlto-zelených, ale sám pre Bernadym netrafil bránu. V 62. min vystrašil Kuciaka ďalekonosnou strelou Beliančin. O dve minúty sa kľučkou v pokutovom území uvoľnil Šesták, nacentroval pred bránu a Ježov volej len tesne minul pravý horný roh Bernadyho brány. V 72. min sčista-jasna zahrmelo na druhej strane. Keď sa Žilinčania pokúšali rozhodnúť zápas a otvorili obranu, vysunul Majerník Demjana a ten pomedzi Kuciakove nohy pridal druhý gól gumárov. Chvíľu nato hlavičkoval Majerník tesne vedľa. Vyrovnať mohol v 87. min Bartoš, keď prehodil brankára hostí, ale Gottwald v snahe doraziť loptu do siete ju nepochopiteľne prakticky vykopol z prázdnej brány. Žilinčania si tak pripísali už tretiu prehru na domácom trávniku v tejto sezóne a umožnili Púchovu odlepiť sa z dna tabuľky.
Pred 2 853 divákmi rozhodoval Samotný, ŽK: Švestka, Krško - Hricko.
MŠK: Kuciak - Čišovský, Švestka, Labant, Pekarík, Barčík (84. Bartoš), Krško (71. Ďurica), Vršič, Jež, Šesták, Straka (46. Gottwald).
Milan Nemec, tréner MŠK: Zápas sme nezvládli hlavne mentálne. Neviem, či došlo k podceneniu alebo nedoceneniu súpera, ale našej hre chýbal dôraz a invencia. V závere bolo aj chcenie, hráči chceli s výsledkom niečo urobiť, ale to chcenie nebolo dostatočné.Michal Filek

OSTATNÉ VÝSLEDKY 11. KOLA: AS Trenčín - ZŤS Dubnica 2:0 (2:0), 40. Kamenský, 43. Baranyai. MFK Ružomberok - Spartak Trnava 4:1 (3:1), 14. Sapara, 18. a 55. Jendrišek, 44. Nezmar - 30. Kopúnek. Dukla Banská Bystrica - Inter Bratislava 1:0 (1:0), 11. Semeník. Artmedia Bratislava - FC Nitra 1:1 (1:1), 16. Borbély - 31. Kóňa.
10. Dubnica 11 1 4 6 8:19 7
PROGRAM 12. KOLA, sobota 1. októbra o 14.30 hod: ZŤS Dubnica - MŠK Žilina, FC Nitra - MFK Ružomberok, Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica, Inter Bratislava - AS Trenčín.
STRELCI MŠK: 6 gólov - Pavol Straka, Stanislav Šesták, 4 góly - Róbert Jež, 2 góly - Martin Švestka, 1 gól - Peter Doležaj, Marián Čišovský, Ivan Bartoš, Miroslav Barčík, Dare Vršič.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

V Kysuckom Novom Meste majú unikátny adventný veniec

Ide pravdepodobne o najväčší adventný veniec v Žilinskom kraji. Jeho výška je až 3,5 metra. Na jeho výzdobe pracovalo osem ľudí počas niekoľkých týždňov.

Originálny adventný veniec v Kysuckom Novom Meste
YOUNG BOOD

Hudobníčka Blanch sľubuje nový projekt: Bude dynamickejší, odvážnejší aj temnejší

Čadčianka Bianca Macková sa ako Blanch za štyri roky dostala z čadčianskeho kultúráku do rádiových štúdií. Tento rok mala vystupovať na Pohode, kde sa na line-upe vyskytli mená ako Thome York, či Glass Animals.

Blanch

Na horných Kysuciach rekonštruujú mosty, boli v havarijnom stave

Opravy objektov, na ktorých sa podpísal zub času a boli už v katastrofálnom stave, vítajú aj starostovia dotknutých obcí.

Makov.

Bývalá učiteľka sa snaží priniesť ľuďom troška radosti do života. Denne rozposiela okolo 150 sms správ

Už od marca je v "domácom väzení", napriek tomu smútok nemá šancu stať sa jej trvalým spoločníkom.

Svoje postoje k životu a vyznania preniesla do svojich básní, ktoré začala tvoriť asi pred tridsiatimi rokmi. Po odchode na zaslúžený odpočinok v roku 2015 sa písaniu venuje naplno. K poézii pridala aj prózu.