Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Skalité vie hrať aj v oslabení

Varín - Makov 1:1 (0:1), 65. Lopušan - 35. Juříček. Vo vyrovnanom zápase si domáci vypracovali množstvo šancí, ale nedokázali ich premeniť. Už v 4. min vsietili úvodný gól, ale pre ofsajd ho rozhodca Vojvoda neuznal. Hostia sa dostali do vedenia po hrúbke Jozefa Repáňa, keď nedokázal odkopnúť loptu a umožnil tak Juříčkovi otvoriť skóre zápasu. Po zmene strán Varínčania vrhli všetky sily do útoku a v 65. min po trme-vrme na tretíkrát Lopušan vyrovnal. V 75. min domáci Ivan Tichák nepremenil pokutový kop, keď prestrelil Tomanovu bránu. Do konca zápasu sa už nepodarilo nikomu skórovať a tak sa súperi o body podelili. R Vojvoda, 200. VARÍN: Murárik - Nemček, J. Repáň, P. Tichách (75. Zimen), Horecký, Repkovský, I. Tichák, M. Tichák (70. Mariáš), M. Repáň, Lopušan, Šugár. MAKOV: Toman - Mihajlov, Křenek, Banetka, Barčák, Šustek (70. Sýkora), Juříček, Pavelka, Revák (78. Olšovský), Kubošný, Sojčák.

Bánová B - Teplička 3:0 (0:0), 71. Charbuliak, 83. Červený, 90.+ Moravčík.
Domáci hneď v 2. min pohrozili strelou Padalu, ktorá skončila na brvne a krátko na to Zavadzan prestrelil bránu hostí. Tepličania potom začali postupne získavať územnú prevahu, ale šance, ktoré si vytvorili, nedokázali premeniť. Druhý polčas domáci hráči zvýšeným pohybom a vôľou po víťazstve ovládli hru. V 71. min sa ujali vedenia, keď strelou z 35 metrov Charbuliak nádherne skóroval. V 83. min Krajíček pekne prešiel obranou hostí, našiel Červeného a ten na dvakrát dopravil loptu do siete. Víťazstvo prikrášlil v nastavenom čase Moravčík. R Rohoň, 180. BÁNOVÁ: Štens - Sýkora, Randa, Charbuliak, Michulek, Padala, Mariniak, Trnovec, Červený (85. Moravčík), Hudec, Zavadzan (71. Krajíček). TEPLIČKA: Marenčík - Hruška, Králik, Smida (68. Poliak), Lisko, Stenchlák, Kozák, Kysela (68. Hulík), Adamus (34. Valášek), Belák.

Raková - Strečno 1:0 (0:0), 94. Kraina.
Futbalisti predviedli divákom bojovný zápas s nepresnosťami na oboch stranách. Hra sa odohrávala medzi šestnástkami, bez väčšieho závaru pred bránkami. Keď sa schylovalo ku koncu zápasu domáci futbalisti rozhodli o svojom víťazstve. V 94. min si na roh najlepšie nabehol Kraina hlavou prestrelil brankára Kanku.
R Močiliak, 100. RAKOVÁ: Kajánek - Baďura, Tatarčiak, Jarábek, Majerík (71. Huljak), Ďurana (74. Šupolík), Kováčik, Čačurák (55. Kajánek), Mravec, Krajina, Badžgoň. STREČNO: Kanka - Klocáň, Kadáši, Žigmund, J. Trhančík, Kuba (78. Cigánik), Gašper, Kučera, Kán, D. Trhančík, Sokolovský.

Dolný Hričov - Rosina 0:0. Prvú šancu zápasu mali hostia, keď po chybe brankára Kurotu Marián Kopáč na čiare zostrelil Lasičku. O tri minúty neskôr strelou z 30 metrov Š. Lančík natiahol brankára Výbocha. V 16. min domáci už zdvíhali ruky nad hlavu po hlavičke Trnovca, ale obrana hostí na čiare loptu odvrátila do bezpečia. Pred koncom prvého polčasu sa ocitom v dobrej šanci opäť Trnovec, ale trafil iba ležiaceho Výbocha. Domáci futbalisti aj v po zmene strán naďalej búšili do svojho súpera z Rosiny, ale pušný prach si vystrieľali pred týždňom v Trnovom. Do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo a tak domáci prišli o dva body. R Uhorskai, 250. D. HRIČOV: Kurota - Š. Lančík, Rakučák, Lasička (82. Kahát), Randík, Kabašta, Masný, Mišutka (52. Zaduban), M. Lančík, J. Capanda, Trnovec. ROSINA: Výboch - Marek Kopáč, Turský, Lisík, Adamčík, Smieško, Hodas, Cíba (85. Kais), Marián Kopáč, Ondák, Vanoch (67. Timkanič).

Predmier - Trnové 5:0 (1:0), 3., 47., 57. a 65. Šimoník, 80. Brezničan. Hneď v úvode zápasu Jaroslav Šimoník obišiel styroch obrancov a tvrdou strelou pod brvno nedal gólmanovi Trnového žiadnu šancu. Domáci futbalisti sa po strelenom góle uspokojili, čo však hostia z Trnového nedokázali využiť. V druhom polčase opäť v úvode po rýchlom úniku pridal Šimoník svoj druhý gól v zápase. O 10 minút neskôr po podobnej situácii zavŕšil svoj hatrick Jaroslav Šimoník. V 65. min opäť ten istý hráč skóroval po štvrtý krát už na hrozivých 4:0. Po tomto góle a zbytočnom vylúčení hosťujúceho kapitána M. Vrabca už domáci kontrolovali priebeh hry. V 80. min zavŕšil gólový účet stretnutia hrajúci tréner Brezničan strelou k žrdi.
R Mastiš, 200. PREDMIER: Uríček - Bajza, Čička, Dodek (72. Chvalník), Danížek, Nedeljak (80. Bednár), Tomaník, Kučera, Šimoník, Brezničan, Chlebek (68. Šukala). TRNOVÉ: Danišek - P. Kuba, Drábik (46. V. Vrabec), M. Kuba (70. Kozáčik), M. Vrabec, Výboch, Bolibruch, Tlacháč, J. Filo, M. Filo, Podhorec.

Kysucké Nové Mesto B - Skalité 1:1 (0:0), 54. Krásňan - 75. Bury. Prvý polčas bol zo strany hostí veľmi dobrý, keď však nepremenili štyri gólové šance, vyzeralo to všelijako. Druhý polčas sa začal zo strany Skaličanov veľmi nešťastne. Najskôr sa v 62. min zranil Baroniak a hneď nato inkasovali. Krásňan využil chybu v obrane už aj tak oslabeného celku a prekonal Tatarku. V 75. min však hostia vyrovnali po peknej akcii Chovane - Bury. Do konca stretnutia sa už nič mimoriadne neudialo. S remízou boli viditeľne spokojné oba tímy. Skaličania hrali v improvizovanej zostave, keď nenastúpili zranení a vykartovaní hráči. V základe chýbali stálice a s presnou jedenástkou hráčov sa hralo len do 25. min odvtedy už desiatka "statočných" vybojovala cenný bod. Vedenie klubu aj touto cestou ďakuje hráčom za predvedený výkon. R Neslušan, 100, ŽK: Valiašek - Halfar, Časnocha, Kaňa. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Ritnošík - Hutyra, Rajtek, Židek, M. Lisko, Mičiak, Valiašek, Marián Lisko, Kačerík (60. Šarlina), Kloták (65. Mindek), Krásňan. SKALITÉ: M. Tatarka - R. Časnocha, Vlček, Mikula, Halfar, Baroniak, Chovanec, Ľ. Serafín, Laš, Kaňa, Bury.

Stará Bystrica - Podvysoká 5:1 (1:0), 30. a 78. a 73. Ľ. Faktor, 66. Štrba, 80. P. Faktor - 60. P. Bytčánek ml. Na začiatku kysuckého derby ovládli hru domáci, ktorí si vytvorili šance. No najväčšiu spálil Štrba už v 10. min, keď z blízka strieľal tesne vedľa. V 20. min vypálil Ľ. Faktor z uhla ale Bytčánek sa vyznamenal, jeho strelu vytlačil na roh. Korenčík v 30. min potiahol po pravej strane a opäť vynikajúci Ľ. Faktor, tentokrát presne. O minútu už Kolembus centroval na Ľ. Faktora ten však dáva vedľa. V druhom polčase už začali hrať aj hostia. V 50. min nebezpečnú strelu domáci Čmiko chytal na dvakrát. Prišla 60. min, keď po chybe domácej obrany hostia vyrovnali na 1:1. No od tohto momentu režírovali hru len Starobystričania. Faktor dáva na Štrbu a ten s prehľadom zvýšil 2:1. Od tohto momentu už ovládli ihrisko. Najskôr v 73. min a o 5. min neskôr završuje hetrik Ľ. Faktor, jasne najlepší hráč stretnutia. Striedajúci, nestarnúci P. Faktor v závere po Kolembusovom centri zakončil hlavou na 5:1. R Drapáč, 250, ŽK: Kolembus, Šumský, Matejčík - Rekšák, Cvinček.
STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Završan, Poništ (65. Mičian), Griga, Korenčík, Ľ. Kolembus, Šumský (77. P. Faktor), Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, Matejčík. PODVYSOKÁ: P. Bytčánek str. - Cudrák (46. Comorek), Rekšák, P. Bytčánek ml., Pajer, Kubiš (74. Hruška), Kupka (79. Chochruň) Klago, Cvinček, M. Bytčánek, Palica.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

YOUNG BOOD

Hudobníčka Blanch sľubuje nový projekt: Bude dynamickejší, odvážnejší aj temnejší

Čadčianka Bianca Macková sa ako Blanch za štyri roky dostala z čadčianskeho kultúráku do rádiových štúdií. Tento rok mala vystupovať na Pohode, kde sa na line-upe vyskytli mená ako Thome York, či Glass Animals.

Blanch

Na horných Kysuciach rekonštruujú mosty, boli v havarijnom stave

Opravy objektov, na ktorých sa podpísal zub času a boli už v katastrofálnom stave, vítajú aj starostovia dotknutých obcí.

Makov.

Bývalá učiteľka sa snaží priniesť ľuďom troška radosti do života. Denne rozposiela okolo 150 sms správ

Už od marca je v "domácom väzení", napriek tomu smútok nemá šancu stať sa jej trvalým spoločníkom.

Svoje postoje k životu a vyznania preniesla do svojich básní, ktoré začala tvoriť asi pred tridsiatimi rokmi. Po odchode na zaslúžený odpočinok v roku 2015 sa písaniu venuje naplno. K poézii pridala aj prózu.