Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Na čele Trebostovo, Lúčka a Krásno

Stráňavy - Trebostovo 0:0. V nervóznom zápase videli diváci okrem siedmich žltých kariet aj plno nepremenených šancí tak domácich, ako aj hostí. Keďže nad strelcami oboch tímov dominovali brankári, zrodila sa v stretnutí nakoniec zaslúžená bezgólová remíza. R Petrák ml., 150. ŽK: R. Cetera, Comorek, Turianik, Machyna - Bosík, Kúdelka, J. Lukáčik. STRÁŇAVY: Pika - Kampas, Barošinec, Berzák, Turianik, Comorek, Bukovčan, Mahút, Syrovátka, Machyna, L. Cetera.
MŠK Žilina B - Krásno 2:0 (1:0), 42. Hubočan, 88. Bajza. Stretnutie sa hralo na ťažkom teréne. Lepšie ho zvládla domáca rezerva, ktorá prevýšila hostí po technickej stránke. Okrem dvoch strelených gólov nepremenili domáci ďalšie vyložené šance. V najväčších sa v 7. a 75. min. ocitol mladý Bajza. R Ondruš, 120. ŽK: Pečálka - Ondrušek, Blahuta. MŠK B: Tavač - J. Ďurica, Belaník, Hubočan, Masár, Tabak, Klago (71. Dobroň), Mravec, Pečálka, Vacek (58. Knapec), Bajza.
Valča - Lietavská Lúčka 1:0 (0:0), 85. Václavík (11 m). Vo vyrovnanom zápase sa šance rodili veľmi zriedkavo. Hostia si vypracovali iba jednu, podobne ako domáci. Na konci prvého polčasu nebolo po Šupinovej spätnej prihrávke hráča, ktorý by dokopol loptu do opustenej brány. Domáci Šery v najväčšej príležitosti Valče z dvoch metrov hlavičkou neprekonal Tatranského, ktorý bravúrne zasiahol. Rozhodnutie prišlo päť minút pred koncom zápasu, kedy z problematického pokutového kopu, po údajnom faule Štaffena v 16-tke rozhodol Václavík. R Chovanec, 150. ŽK: Václavík - Drahno, Šupina. L. LÚČKA: Tatranský - Koša, Benko, Štaffen, Horčík (70. Kaštan), Polaček (88. Kodaj), Drahno, Kalina, Turian, Kudla (65. Danech), Šupina.
Oščadnica - Nižná 3:1 (1:0), 12. J. Kučák, 67. V. Kučák, 75. Kopera - 85. Mikulaj. Nováčik do štvrtej ligy vstúpil takpovediac zlou nohou. No po neúspešnom začiatku predviedol v nedeľu pekný, kombinačný futbal s troma bodmi za odmenu. Už v úvode stretnutia Oščadničania zatlačili a v 12. min sa ujali vedenia po Kučákovej akcii. Hostia sa snažili vyrovnať hru, bránili a do polčasu to vyzeralo, že sa ešte môže niečo vážne udiať. No ostalo len pri tom, pretože po obrátke sa opäť domáci ujali kormidla a na ihrisku jasne kraľovali. V 67. min nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi V. Kučák. Väčšia chuť po víťazstve tlačila domácich k pekným akciám, ktoré tretím gólom zavŕšil Kopera. R Brodňan, 150. ŽK: Zemaník, R. Minár - Pánik, Žák, Brčák. ČK: Kuboš OŠČADNICA: Pazdera - Zemaník, J. Minár, R. Minár, Brisuda (84. Kuliovský), Kopera, Kolembus (88. Vojtúš), Krela, J. Kučák, Lušňák, V. Kučák.
Rudinská - Námestovo 2:1 (1:1), 15. Belák, 83. Šuraba ml.- 20. Síman. Rudinčania patria k stáliciam 4. ligy a každý súper vie, že získať body u nich býva veľmi ťažké. No hostia sa neprišli len tak vzdať. Hostia svojou pohyblivosťou a vedením spôsobu hry robili domáci veľké problémy. Po vyrovnanom prvom polčase sa v druhom polčase hra prelínala len z jednej strany na druhú. Remízový zápas mal nakoniec šťastné rozuzlenie pre domácich. Sedem minút pred koncom dal po narážačke Súkenika víťazný gól Šuraba strelou spoza 16-stky. R Korenčík, 200, ŽK Tvrdý, Šuraba ml. RUDINSKÁ: R. Malík - Gašinec, P. Malík, Kotrč, Jančiga, Zuziak (65. Vlček), Šuraba, Seduch (55. Brodňan), Tvrdý, Belák, Súkeník.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 4. KOLA: Belá-Dulice - Turčianska Štiavnička 5:1 (5:0), 20., 26. a 45. Ďanovský, 38. Ciekel, 39. Mazurák - 50. Paško. Martin - Tvrdošín 1:0 (1:0), 19. Šrichtík.
1. Belá 4 3 0 1 12:8 9
2. Trebostovo 4 2 2 0 12:0 8
3. Valča 4 2 2 0 9:4 8
4. L.Lúčka 4 2 1 1 6:1 7
5. Martin 4 2 1 1 6:5 7
6. Krásno 4 2 1 1 5:5 7
7. Žilina B 4 2 0 2 5:5 6
8. Rudinská 4 2 0 2 6:9 6