Ako sa kedysi "odbavovali" svadby na Kysuciach predviedlo návštevníkom osem folklórnych skupín z regiónu Kysúc - z Krásna nad Kysucou, Olešnej, Oščadnice, Rudiny, Čierneho, Zborova nad Bystricou, Staškova a Ochodnice.
Každá folklórna skupina predviedla časť sadby, v ktorej návštevníkom ukázala zvyky a obyčaje, ktoré v minulosti vykonávali ich staré a prastaré matere na zabezpečenie šťastného a požehnaného manželstva, na zabezpečenie prosperity hospodárstva budúcich manželov, ale aj na získanie nadvlády jedného nad druhým a podobne. Všetky tieto úkony boli sprevádzané príležitostnými piesňami, ktorých pri vystúpeniach jednotlivých skupín odznelo nepreberné množstvo. Vnímavý návštevník sa mohol presvedčiť, že čo kysucká dedina, to iný zvyk, iná pieseň a iná melódia. 33. ročník ochodnického folklórneho festivalu opäť potvrdil, aký bohatý a rôznorodý je kysucký folklór. Vystúpenie každej z folklórnych skupín bolo nesporne veľkým prínosom pre oživovanie a uchovávanie ľudových tradícií na Kysuciach, každá zaujala svojím originálnym programom. S najhodnotnejším programom sa predstavila folklórna skupina zo Zborova nad Bystricou a FS Bukovinka z Rudiny.
Ich členovia budú reprezentovať okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto na krajskej súťažnej prehliadke zvykoslovných programov. Festival obohatila svojím vystúpením aj speváčka ľudových piesní, rodáčka z Kysúc, pani Helenka Záhradníková s ľudovou hudbou Stavbár zo Žiliny. Početnému publiku sa predstavili aj mladí harmonikári a speváci z Ochodnice a folklórny súbor Grojcowianie zo susedného Poľska. V doobedňajších hodinách mali návštevníci možnosť si vypočuť počas slávnostnej svätej omše koncert Miešaného speváckeho zboru KYSUCA pod taktovkou známeho dirigenta Pavla Procházku z Bratislavy. Svojou "hrivnou" do zdarného priebehu festivalu prispela aj Dychová hudba Ochodničanka, ktorá vyhrávala návštevníkom pred kultúrnym domom. Vďaka za krásne a užitočne prežitú nedeľu patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a zdarnom priebehu tohto festivalu, osobitne hlavným organizátorom - Obci Ochodnica a Kysuckému osvetovému stredisku v Čadci. Verme a tešme sa, že ten budúcoročný bude ešte krajší a bohatší.