Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Žilinčania opäť doma nadeľovali

MŠK ŽILINA - MFK RUŽOMBEROK 3:0 (2:0).

Góly: 23. Bažík, 45.+ Bartoš, 55. Barčík.
V horúčave sa oba tímy pohybovali po trávniku v tréningovom tempe. Prvú gólovú strelu vyslal na Königa v 8. min Latiak, domáci brankár však loptu pohotovo vytlačil nad bránu. O minútu si na opačnej strane nepotykal s koncovkou Gottwald, keď v dobrej pozícii mieril vysoko nad. V 18. min sa vo výbornej šanci ocitol v 16-tke po Barčíkovom centri Bartoš, loptu však hlavou netrafil ideálne a tá putovala len vedľa pravej tyče. O päť minút kopali domáci po faule na Beláka priamy kop, Bažík trafil ponad múr presne do pravej šibenice a Žilina viedla. Po góle domáci ovládli dianie na trávniku a hostí už do ničoho vážneho nepustili. V 38. min bol na konci peknej akcie Bartoš a s Barčíkom striedajúci M. Ďurica, jeho pokus však Mucha nohou vyrazil na roh. V nadstavenom čase sa však po Barčíkovom priťuknutí trafil nádherne do ľavého horného rohu brány hostí Bartoš a žlto-zelení šli do kabín s dvojgólovým náskokom. Ten zvýšil desať minút po prestávke aktívny Barčík, keď krížnou strelou zakončil akciu Bažíka s M. Ďuricom. Žilina mohla odovzdaným hosťom pribaliť na cestu ešte ďalšie góly, Bartoš však v 61. min ľavačkou netrafil odkrytú bránu, strelu T. Ďuricu v 74. min Mucha výborne zneškodnil a gól Bartoša v 90. min neplatil pre ofsajd.

Pred 1431 divákmi rozhodoval Tomčík. ŽK: Gottwald - Švento, Pospíšil. MŠK: König - Čišovský, Krško, Doležaj, Minarčík, Barčík, Štrba, Bažík (72. T. Ďurica), Belák (31. M. Ďurica), Gottwald (75. Nemec), Bartoš.
Karol Pecze, tréner MŠK: V horúčave sme sa chceli presadiť našou typickou hrou a pobaviť divákov, čo sa nám aj podarilo. Dali sme tri góly, ďalšie dobré príležitosti ostali nevyužité. Úvodný gól vzal hosťom vietor z plachiet a my sme potom už na trávniku dominovali.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 34. KOLA: Spartak Trnava - FC Rimavská Sobota 1:0 (1:0), 45. Masaryk, Dukla Banská Bystrica - ZŤS Dubnica 3:1 (1:0), 20. Semeník (11m), 63. Choma, 90. Fabuš - 64. Tesák, Artmedia Bratislava - Matador Púchov 6:1 (2:1), 47., 70. a 85. Šebo, 39. Fodrek, 44. J. Kozák ml. (11m), 68. Mikulič - 19. Demjan, Inter Bratislava - AS Trenčín 2:0 (2:0), 14. Halenár (11m), 34. Horváth.

10. R. Sobota 34 7 10 17 27:51 31

STRELCI MŠK: 17 gólov - Ivan Bartoš, 13 gólov - Stanislav Šesták, 6 gólov - Marián Čišovský, 5 gólov - Marek Bažík, 3 góly - Dušan Sninský, Benjamín Vomáčka, Martin Ďurica, Peter Doležaj, Michal Gottwald, 2 góly - Miroslav Barčík, 1 gól - Mário Pečalka, Ivan Belák, Tomáš Ďurica, Adam Nemec.