Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Strečno senzačne zdolalo lídra

Predmier - Stará Bystrica 0:0. Zápas vo veľkom teple sa hral zväčša medzi šestnástkami bez väčších príležitostí. V 32. min po ruke hosťujúceho obrancu v pokutovom území mali domáci výhodu pokutového kopu, ale Sluka netrafil bránu. Hra sa aj naďalej odvíjala medzi šestnástkami. V druhom polčase mali mierne navrch hostia. Zápas sa nakoniec skončil zaslúženou remízou. R Ivanič, 160.PREDMIER: Uríček - Bajza, Rentka, Klus, Dodek, Danížek, Brezničan (80. Minárik), Šukala, Tomaník (74. Bačík), Sluka, Chlebek (68. Chválnik). STARÁ BYSTRICA: Čmiko, P. Kolembus, Šimašek, Griga, Martin Poništ (64. Sobol), Šumský (84. Matej Poništ), Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, Matejčík, Dubovický.

Teplička - Rosina 1:3 (1:1), 42. R. Adamus - 25. a 68. Ciba, 60. Ondák (11 m).
Prvý polčas bol vyrovnaný. V 5. min zaujala strela Mintála, ktorá preletela len tesne ponad bránu hosťujúceho brankára Holiša. O 7 minút neskôr unikol po pravej strane Kisela, po jeho centri však Lisko hlavičkoval iba do náručia Holiša. V 25. min sa po chybe v domácej obrane dostal k lopte Ciba a umiestnenou strelou pod brvno nedal brankárovi Tepličky šancu. O štvrťhodinu sa po peknej spolupráci Šeligu s R. Adamusom začínalo odznova. V druhom polčase boli hostia mierne lepším tímom. V 60. min Ondák z nariadeného pokutového kopu Ondák a poslal svoj tím opäť do vedenia. Domáci inkasovali po chybnej rozohrávke onedlho po tretíkrát zásluhou Cibu. Teplička sa ešte snažila urobiť niečo s výsledkom, ale dobre hrajúca obrana hostí už do konca zápasu nezaváhala. R Grznár, 120. TEPLIČKA: Majerčík - Hruška, R. Adamus, Poliak, Januš, Holáň (69. Slota), B. Adamus, Lisko, Kisela, Mintál, Šeliga. ROSINA: Holiš - Jacko, Kais, Lysík, M. Kopáč, Timkanič, Hodas, Kudla (46. Jaššo), Ondák, M. Kopáč, Ciba (84. Smieško).

Strečno - Oščadnica 1:0 (0:0), 88. Bičan.
Domáce mužstvo začalo lepšie. V 5. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho Gavláka strelou Trhančík. O 3 min neskôr letela centrovaná lopta z pravej strany len do náručia Gavláka. V 15. min sa ocitli v prvej príležitosti hostia, keď si po zlom odkope domácich obrancov loptu posunul Kučák, vystrelil však len do bočnej siete. V 27. min založil útok domáci Kadáši, peknou prihrávkou pred šestnástku našiel Kána, no ten nedokázal brankára hostí prízemnou strelou prekonať. Tesne v závere prvého dejstva vystrašila domácich ešte strela spoza šestnástky, ktorá letela tesne nad bránu. V druhom polčase sa hra viac vyrovnala. Bojovalo sa viac medzi šestnástkami. V 63. min si loptu po pravej strane posunul Trhančík, odcentroval do šestnástky a nikým nestrážený Cigánik hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde výborne chytajúceho brankára hostí. Z rýchleho protiútoku skončil pokus hostí len na brvne. V samom závere prišlo gólové rozuzlenie. Sokolovský nacentroval loptu do pokutového územia, v skrumáži tiel sa najlepšie zorientoval Bičan a rozhodol. R: Tomčík, 200. STREČNO: Hruška (45. Kadáši) - Gašper, Oberta, Bičan, Kadáši, Melo, P. Sokolovský (89. Kučera), Trhančík, R. Sokolovský (45. J. Melo), Kán, Cigánik. OŠČADNICA: Gavlák - Minár, Stehel, Brisuda, Ondrušek (64. Podpelsky), Kolembus (85. Vojtuš), Krava, Kopera (75. Zemaník), Lušnák, Kučák.

Rajec - Varín 2:2 (1:1), 13. a 65. Hajek - 39. Kuchár, 88. Nemček.
V 13. min faulovali hostia Kalina a Hajek premenenou penaltou otvoril skóre. Domáci po úvodnom góle ožili a vytvorili si dobré príležitosti. Najprv Bujný z rohu hlavičkoval tesne nad. Po ňom sa v dobrej streleckej šanci ocitol Veselý, ale jeho strelu brankár Fogada vyrazil na roh, po ktorom Hajek strieľal len nad hosťujúcu bránu. Hra sa potom mierne ukľudnila. V 39. min sa z rýchleho brejku po peknej spolupráci dostal k lopte Kuchár a prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal domáceho Kmeťa. Po zmene strán hostia zvýšili aktivitu. Tichák vysunul pekným pasom Gazdíka, ktorý z voleja trafil iba pravú žrď. V 65. min namieril na opačnej strane z priameho kopu Hajek do šibenice a domáci sa ujali vedenia druhýkrát v zápase. Tento stav nedokázali udržať, keď v samom závere vyrovnal Nemček. R Staškovan, 50. RAJEC: Kmeť - M. Pekara, Ďurajka, Šupka, Mazák, Jo. Pekara, Kalina, Hajek, Bujný (75. Baďura), Ja. Pekara, P. Veselý( 45. Petráš). VARÍN: Fogada - Nemček, Repáň, Repkovský, Prekop, Danihel (83. Dlhopolček), Tichák, Kuchár, Zimen, Beňadik, Gazdík.

Belá - Skalité 1:1 (0:1), 47. Vrábel- 33. Chovanec. V obojstranne dobrom zápase sa mohli domáci ujať vedenia už v 5. min Lenže Vrábel sám pred brankárom tesne minul. O 5. min opäť Vrábel netrafil. Tu platí, keď nedáš, dostaneš. Hostia sa v 33. min ujali vedenia Chovancovou delovkou. Po tomto góle hrala Belá chaoticky, čo mohli Skaličania využiť a zvýšiť tak svoj náskok. Šance však z ich strany zostali nevyužité. Prvý polčas bol pre domácich veľmi krutý. Po obrátke začalo mužstvo Belej tlačiť. Útok v 47. min konečne smoliar Vrábel využil a vyrovnal na 1:1. O pár minút neskôr už mohli domáci zvrátiť remízový stav, ale Tatarka sa nedal zaskočiť. Do konca stretnutia sa hra prelínala z jednej strany na druhu. Ani jedno mužstvo sa nechcelo deliť, no stav ostal nezmenený. R Vojvoda, 150, ŽK: - Gavlas, Kaňa
BELÁ: Franek - Korenčík, Šibčiak, Boháč, F. Ťažký (46. Štefánek), Hazda, Laščiak, Ondráš (15. Ševčí), Kuťa, Vrábel, Cabadaj (80. T. Ťažký). SKALITÉ: M. Tatarka - Ľ. Mikula, R. Mikula, Vlček, Halfár, Macek, Chovanec, Gavlas, M. Serafín, Bury (85. Ramšák), Kaňa.

Trnové - Makov 2:0 (1:0), 45. Podhorec, 90. Kuba. V zápase priemernej úrovne sa hostia predstavili ako technický celok. Domáci však svojou bojovnosťou mali navrch. Od úvodných minút mali Makovčania hru pod kontrolou, smola, že len po 16-stku. Najväčšiu šancu spálil Šustek. V nadstavenom čase Trnovčania kopali roh a hlavička Podhorca prekvapujúco skončila v sieti Tomana. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia mali hru na kopačkách, no nie a nie streliť vytúžený gól. V 70. min Barčák sám pred brankárom napálil len do brvna. Domáci využívali rýchle protiútoky. Práve z jedného takéhoto útoku Filo nechal vyniknúť Tomana, ktorý vyrážal na roh. Tréner Trnového v závere stiahol útočníka Machynu na stopéra a ten v pohode udržal útočnú aktivitu hosti na uzde. V 3. min nadstaveného času domáci opäť z rohu spečatili svoje víťazstvo. R Kuteľ, 200, ŽK: Kuba, Filo - J. Šustek, Maďari.
TRNOVÉ: Turčan - Vrabec (66. Daníšek), Šideláč, Pirošík, J. Filo, Podhorec, Malík (83. Tlacháč), Bolibruch, M. Kuba (90. Martinec), M. Filo, Machyna. MAKOV: Toman - Sojčák, Šustek, Myhajlov, Pavlica, Banetka, J. Šustek, Barčák, Pavelka, Kubošný, Maďari.

Raková - Kysucké Nové Mesto B 3:3 (1:2), 15. Jarábek (11 m), 60. Krištofík, 70. Golis - 30. S. Lisko, 40. M. Lisko, 65. Kloták. Rakovčania sa ujali vedenia v 15. min z 11 m kopu. Tento gól natoľko vyburcoval hostí, že zvýšili aktivitu, ktorá bola v priebehu 10. min korunovaná hneď dvoma gólmi. Najskôr S. Lisku z 11-stky a po ňom peknou individuálnou akciou zakončil M. Lisko. Ten prudkou strelou nedal Kajánkovi šancu. Druhý polčas nastúpili mužstvá s odhodlaním vyhrať. Domáci vyvíjali veľký tlak a dokázali ho aj zúročiť. Najskôr v 60. min Krištofík vyrovnal na 2:2 a v 70. Golis prekonal Ritnošíka. Hostia sa nevzdávali, v závere druhého polčasu zabezpečil Kloták pre Kysučanov cennú remízu.R Petrák, 200, ŽK: Majerík - M. Lisko, Židek. ČK: Mindek.
RAKOVÁ: Kajánek - Majerík, Poliak, Golis, Tatarčiak, Šperka, Čačurák (46. Mravec), R. Jarábek (85. Hlušek), Šúpolík (65. Repák), Š. Járek, Krištofík. NESLUŠA: Ritnošík - Hutyra, Vlček, Mindek, Židek, M. Lisko, Valiašek, S. Lisko, Holáň, Kloták, Frollo.

1. Oščadnica 21 13 4 4 32:14 43
2. Teplička 23 10 5 8 45:34 35
3. S. Bystrica 23 10 5 8 40:30 35
4. Skalité 22 10 4 8 48:37 34
5. Makov 21 10 4 7 36:29 34
6. Rosina 21 8 8 5 32:28 32
7. Predmier 23 9 5 9 27:26 32