Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
V. LIGA

V kysuckom derby lepší Bystričania, Teplička v Belej neúspešná

K. N. Mesto B - Rajec 3:0 (0:0), 48. Kloták , 75. Vlček, 90. Valiašek. Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný, ale dosť slabý. Nezrodila sa ani jedna vyložená príležitosť. Po zmene strán sa domáci ujali vedenia po zaváhaní obrany. Vyrovnať mohol Pekara, ale trafil len do brankára. Rovnako pochodil aj Petráš. Domáci boli aktívnejším a lepším mužstvom, Rajec podal slabý výkon a aj ďalší gól, ktorý padol po zaváhaní bol len jeho odrazom. V poslednej minúte ešte pridal tretí gól po chybe brankára hostí Valiašek. R Holub, 50. NESLUŠA: Belko - Valiašek, M. Vlček, R. Vlček, Židek, Chládek (46. Kloták), Kohút, Lisko, Holáň, Kačerík, Špiriak. RAJEC: Kmeť - Mazák (63. Baďura), Paulíny (43. Petráš), Hájek, Šupka, M. Pekara, Kalina, Jakubes, Bujný, J. Pekara, Veselý (79. Hulín).

Rosina - Strečno 2:2 (0:0), 60. a 80. Marián Kopáč - 57. Sokolovský, 75. Cigánik. V priemernom prvom polčase, v ktorom sa hralo medzi 16-tkami, zaujali iba dve ďalekonosné strely Jašša. Hostia sa ujali vedenia po chybe obrany domácich. Tí však vyrovnali o chvíľu po centri Ondáka a hlavičke Mariána Kopáča zblízka. Strečno sa štvrťhodinu pred koncom Cigánikom opäť dostalo do vedenia. Situácia po jeho góle sa však zopakovala a druhý presný zásah zaznamenal opäť po strele Ondáka Marián Kopáč. R Brodňan 200. ŽK: Cigánik, D. Trhančík. ROSINA: Holiš - Jacko, Kais, Mieško, Lysík, Jaššo, Hodas, Cíba, Marek Kopáč (75. Timkanič), Marián Kopáč, Ondák. STREČNO: GHruška - J. Fraško D. Trhančík, J. Trhančík, Melo, J. Oberta (70. M. Fraško), Žigmund, R. Sokolovský, Kán, Cigánik, P. Sokolovský.

Skalité - Varín 2:1 (1:1), 38. a 88. Sojka - 22. Prekop. V nedeľu sa na Skalitom hral futbal priemernej úrovne. Hostia z Varína boli domácemu mužstvu vyrovnaným súperom. Skalitčanom však nevychádzalo takmer nič. Už v 22. min sa hostia ujali vedenia, čo v radoch domácich vyvolalo zvrat. Začali viac kombinovať a útočiť, výsledkom čoho bol v 38. min vyrovnávajúci gól. Druhý polčas už domáci hrali vabank na jednu bránu, ale gól nie a nie dať. Najskôr Kaňa dvakrát trafil brvno a po ňom strela Chovanca tiež do brvna. Hostia z Varína pôsobili celý zápas vyrovnane. O víťazstvo domácich sa nakoniec postaral Sojka, ktorému právom patrí titul hráč zápasu. R Chudý, 300, ŽK: Sojka - Mieliček, Repáň, Lopušan, Gazdík. SKALITÉ: S. Tatarka - Ľ. Mikula, Sidora, Sojka, R. Mikula, Gavlas (72. R. Časnocha), Čanecký (78. M. Serafín), Macek (58. Ľ. Serafín), Kaňa, Chovanec, Vlček. VARÍN: Fógada - Mieliček, Repáň, Lopušan, Priekop, Daniel, Tichák, J. Šugár (80. Benadik), Zimen, Brežný, Gazdík.

Stará Bystrica - Raková 1:0 (1:0), 11. Matejčík. Derby Starej Bystrice s Rakovou bolo pre diváka uspokojivým divadlom. Hra sa odvíjala takmer len medzi 16-tkami. Okrem 11. min, keď po Štrbovom centri otvoril skóre Matejčík. Domáci mali síce z hry viac, ale šance nezúročili. Rakovania v snahe získať aspoň bod začali útočiť, no obrana domáceho celku ich k vážnym situáciám nepúšťala. Po zmene strán sa na ihrisku nič nezmenilo. Domáci bránili jednogólové vedenie, hostia sa však nevzdávali, no šance končili v rukách Čmika. R Chovanec, 250, ŽK: Dubovický, Sobol - Jarábek, Poliak. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Kolembus, Šimašek, Griga, Pitek (46. Byčian), Ľ. Kolembus, Šumský (55. Králik), Štrba, L. Kolembus, Dubovický, Matejčík. RAKOVÁ: Kajánek - Majerík, Poliak, Golis, Tatarčiak, Čačurák (55. Mravec), Kováčik (85. Kotuľa), Jarábek, Hlušek (60. Repák), Krištofík, Š. Jarábek.

Makov - Predmier 5:1 (3:0), 19. Pavelka (11 m), 26. Juraj Šustek, 38. Ján Šustek, 61. a 67. Myhailov, - 52. Breznočan. V derby zápase geograficky najbližších súperov narazili na seba dva kvalitné tímy. Hostia síce dobre kombinovali, ale nevytvárali si žiadne gólové šance. Prišla 19. min, ktorá ovplyvnila celý priebeh zápasu. Šustek unikol obrane hostí, no v súboji jeden na jedného ho hosťujúci gólman Uríček jasne stiahol, za čo právom dostal červenú kartu a z nariadenej 11-tky Makovčan Pavelka otvoril skóre. Od tohto okamihu už mali domáci hru pevne vo svojich rukách. Šance však jednu za druhou zahadzovali. Úctou hostí bolo, že aj napriek oslabeniu sa v hre za každú cenu snažili udržať. Svojou technickou hrou pobavili početné domáce publikum. Makovčania si z chuti zastrieľali a svojím príjemným výkonom pozvali fanúšikov na stredajšiu dohrávku s lídrom piatej ligy Oščadnicou. R Blahušiak, 300, ŽK: Kupšo, ČK: Uríček. MAKOV: Toman - Sojčák, Šustek (46. Válek), Myhajlov, Pavlica, Banetka, Cigáň (78. Maďari), J. Šustek, Barčák, Pavelka (70. Kupšo), Kubošný. PREDMIER: Uríček - Bajza, Čička, Klus, Dodek, Rentka, Bednár (19. Brezničan), Šukala, Tomaník, Sluka, Danížek.

Oščadnica - Trnové 1:0 (1:0), 25. Lušňák. Prvý polčas bol z domácej strany veľmi kvalitný. Z dvoch vyložených šancí na stopercent jednu využil Lušňák v 25. min Domácou obranou sa hosťom v prvej polovičke zápasu nepodarilo preniknúť. V druhom polčase sa však hra vyrovnala. No Trnovčania bránu vážne neohrozili. Oščadničania svojou hrou mali jasne navrch, ale šance, ktoré si vytvárali zhoreli len na kopačkách domácich hráčov. Do konca to bol veľmi už len veľmi napätý zápas. R Frančák, 400, ŽK: V. Kučák.OŠČADNICA: Žák - Kuljovský, Stehel, J. Minár, Brisuda, Lušňák, Kolembus, Podbleský, J. Kučák (10. Vojtúš (85. Kvašňovský), Kopera, V. Kučák. TRNOVÉ: Turčan - Vrabec, Šideláč, Pirošík, J. Filo, M. Vrabec, Malík (74. Tlacháč), Bolibruch, M. Kuba (80. Daníšek), M. Filo (46. Marek), Machyna.

Belá - Teplička 3:2 (1:1), 36. Hazda (11m), 70. Laščiak, 80. Boháč - 11. Králik (11m), 61. Mintál. Obojstranne opatrný začiatok zmenili hostia v 11. min, keď sa po zrazení ich hráča Franekom ujali vedenia gólom z penalty. Domáci ostali po góle v útlme. V 25. min mohol Hazda vyrovnať, no trafil iba bočnú sieť. O štyri minúty trafil opäť Hazda spojnicu Majerčíkovej brány. Hneď z protiútoku mohol B. Adamus zvýšiť na 2:0 nájazd na Franeka však nepremenil. V 36. min kopali domáci po ruke hosťujúceho hráča penaltu a Hazda vyrovnal. Druhý polčas začali domáci náporom a Majerčík vyrazil zázračne na brvno Cabadajovu hlavičku. V 60. min Laščiak sám pred brankárom loptu zle spracoval a z protiútoku šli hostia znovu do vedenia. V 70. min však Laščiak po uvoľnení Hazdom vyrovnal a o desať minút Hazda síce prudkou strelou trafil tyč, no mladý Boháč loptu dorazil do siete. R Masár 150. ŽK: B. Adamus, Mintál, Poliak, Januš. BELÁ: Franek - Ondráš, Ťažký (46. Kurcin), Šipčiak, Boháč, Korenčík, Cabadaj, Ševčík (50. Štefánek), Hazda, Laščiak, Kuťa. TEPLIČKA: R. Majerčík - Hruška, Králik, Januš, Smida, Holáň, B. Adamus, Lisko, Poliak (70. Bielik), T. Mintál, Kysela.
1. Oščadnica 19 12 4 3 31:13 40
2. Teplička 21 10 5 6 43:29 35
3. Makov 19 10 4 5 36:26 34
4. S. Bystrica 22 10 4 8 40:30 34
5. Skalité 21 10 3 8 47:36 33
6. Predmier 22 9 4 9 27:26 31
7. Varín 21 9 3 9 36:29 30
8. Rosina 20 7 8 5 29:27 29