Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Štyri zápasy odložené pre počasie

Stará Bystrica - Varín 5:1 (1:0). 56. a 75. Trizuliak (prvý z 11 m), 83. a 85. Mičian, 44. A. Šumský - 90. Prekop (11 m). Na ťažkom teréne predviedli mužstvá pomerne dobrý futbal. Domáci futbalisti od úvodu mali prevahu nad svojím súperom. Vážnejšiu príležitosť si vypracovali až po polhodine hry, keď po centri Ľuba Kolembusa zakončoval Laco Kolembus, no brankár Murárik bol proti, aby lopta skončila v sieti. V 34. min unikol opäť Ľubo Kolembus, ktorého obrana hostí zastavila nedovolene až v šestnástke. Následný pokutový kop Matejčík nastrelil do brvna. V 40. min sa Trizuliak rútil sám na bránu hostí, ale na Murárika nevyzrel. Keď už sa mužstvá sústreďovali na polčasovú pauzu, Trizuliak v 44. min zo šestnástky tvrdou strelou prestrelil Murárika. V 2. polčase pokračoval tlak domácich. V 50. min loptu po strele Ľuba Kolembusa zastavila až voda na bránkovej čiare. V 56. min po faule na aktívneho Ľuba Kolembusa nariadil rozhodca Švec druhý pokutový kop v zápase. Ten už Trizuliak premenil na 2:0. O 20. min neskôr zvyšoval Trizuliak na rozdiel triedy. V 83. min po peknej akcií našiel Trizuliak v šestnástke striedajúceho Mičiana, ktorý zvýšil na 4:0. O dve minúty neskôr opäť Mičian zvýšil na hrozivých 5:0. Hostia z Varína skorigovali svoju krutú porážku až v 90. min z pokutového kopu zásluhou Prekopa. V slušnom zápase si domáci pripísali zaslúžene tri body. R Švec, 180. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - dubovický (83. Králik), R. Šimášek, Griga, Pavol Kolembus, Ľubo Kolembus (85. Sobol), Trizuliak, Strba, Ladislav Kolembus, A. Šumský (75. Mičian). VARÍN: Murárik - Priekop, Nemček, Lopušan, M. Tichák, Daniel (55. Zimen), Gazdík, Repáň, I. Tichák, Kuchár (89. Benedik).
Rosina - Predmier 1:0 (1:0). 35. Heiser. V prvom polčase mali územnú prevahu domáci futbalisti. Svoje útoky rozvíjali najmä po stranách. Predmierska obrana na čele s brankárom Uríčkom odvrátila dobré šance domácich. V 30. min unikol Heiser, obišiel brankára a pohodlne do prázdnej brány otvoril skóre zápasu. Hostia mohli vyrovnať po rohovom kope v 40. min, no to by sa museli dvaja predmierskí spoluhráči lepšie zorientovať pred bránou. V druhom polčase sa hra vyrovnala a nabrala na kvalite. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Domáci aj naďalej hrozili rýchlymi prienikmi po stranách, ale svoje šance nedokázali premeniť. Hostia vrhli všetky sily do útoku, no vytúženého vyrovnávajúceho gólu sa nedočkali. R Beňo, 100. ROSINA: Holiš - Kais, Jacko, Ježko, Lisík, Marián Kopáč, Ondák, Marek Kopáč, Vanoch (80. Timkanič), Heiser, Rác (75. Hodas). PREDMIER: Uríček - Bajza, Čička, Klus, Kopásek, Minárik, Bednár, Šukala, Pobijak, Brezničan, Kučera.
Skalité - Kysucké Nové Mesto B 3:0 (1:0), 20. Macko, 57. Vlček (11 m), 70. M. Serafín. Na domácej pôde začali Skaličania z ostra. Už v 8. min Macek po peknej akcii Čaneckého však triafa len tyč. V 20. min však Macko nezaváhal a prekonal Ritnošíka. Po zmene strán sa hralo už prakticky len jednu. Domáci však zahadzovali jednu šancu za druhou. Tak ako v prvom prípade Macek, aj v 57. min z 11 m kopu, paradoxne zase bývalý hráč Kysuckého Nového Mesta Vlček dorazil bývalých spoluhráčov. Hostia sa snažili ešte korigovať, no obranou domácich sa len ťažko pretláčali. V 70. min unikol Miroslav Serafín a zakončil 3:0. Skaličanov najbližšie čaká dohrávka v stredu 11. 5. 2005. R Blahušiak, 250, ŽK: Židek
SKALITÉ: S. Tatarka - L. Mikula, Sidora, R. Mikula (70. Ramšák), Baroniak, Čanecký, Chovanec, Macek, Káňa, Gavlas (12. M. Serafín), Vlček. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Ritnošík - Frollo, M. Vlček, Mindek, Židek, Lisko, Rajtek, R. Valjašek, P. Mičiak, Holáň, Kačerík.
Zápasy Belá - Trnové, Teplička - Strečno, Makov - Rajec a Oščadnica - Raková sa nehrali pre nespôsobilý terén.
Dohrávky: Belá - Stará Bystrica
2:2 (1:1), Ondráš, Cabadaj (Belá). Teplička - K. N. Mesto B 6:1 (3:1), T. Mintál 3, Kysela, R. Adamus, Hruška - S. Holáň. Strečno - Varín 1:0 (1:0), Cigánik. Trnové - Rajec 2:1 (1:0), J. Filo (11 m), M. Filo - Hájek. Predmier - Raková 3:1 (2:0), Minárik, Bednár, vlastný (Predmier). Zápasy Skalité - Oščadnica a Rosina Makov sa nehrali pre nespôsobilý terén.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Do Slovana prestúpil za lopty, zarábal ako robotník

Kysučan je historicky najúspešnejším hráčom belasých.

Ladislav Pecko (vľavo) skóruje v drese Slovana Bratislava.
20 ROKOV MY

Ako Kysučan vybudoval pamätník Beňovskému na Madagaskare

Podarilo sa mu uskutočniť svoj sen. Všetko začalo ešte v detstve pri sledovaní seriálu Vivat Beňovský, v ktorom ako chlapec obdivoval úspechy slávneho cestovateľa.

Po Kysučanovi vyhlásili pátranie

Polícia hľadá 32-ročného Martina z Nesluše.

Muža z Nesluše hľadá polícia.

Štát obci Svrčinovec dlží peniaze, teraz by ich potrebovala

Starostka Svrčinovca hovorí, že v súvislosti s testovaním zostalo na pleciach obce zohnať nielen dobrovoľníkov, tiež dezinfekciu. Tú zabezpečovala aj keď sa na hraniciach pripravovala miestnosť pre repatriantov. Štát jej peniaze za tieto práce doposiaľ neuhradil.

Testovanie prebehne aj v budove Telovýchovnej jednoty Beskyd.