Mladé basketbalové družstvá po skončení okresnej súťaže organizovanej regionálnou športovou radou odohrali finálový turnaj.
Výsledky základné kolá:
Žiaci:
SKUPINA A: ZŠ Rázusova A - ZŠ Komenského 10:11, ZŠ Rázusova B - ZŠ Komenského 4:42, ZŠ Rázusova A - ZŠ Rázusova B 72:2.
Tabuľka
1. Komenského 6 5 1 188:60 11
2. Rázusova A 6 4 2 191:60 10
3. Rázusova B 6 0 6 29:288 6
SKUPINA B: ZŠ Svrčinovec - ZŠ Oščadnica-Ústredie 41:32, ZŠ Svrčinovec - ZŠ Čadca-Žarec 33:23, ZŠ Čadca-Žarec - ZŠ Oščadnica-Ústredie 3:29.
Tabuľka
1. Svrčinovec 6 6 0 228:99 12
2. Oščadnica 6 2 4 121:164 8
3. ŽS Žarec 6 1 5 74:160 7
SKUPINA C: ZŠ Turzovka - ZŠ Makov 17:16, ZŠ Turzovka - ZŠ Klokočov 29:20, ZŠ Turzovka - Korňa 26:18, ZŠ Makov - ZŠ Klokočov 24:9, ZŠ Makov - ZŠ Korňa 30:19, ZŠ Klokočov - ZŠ Korňa 21:14.
Tabuľka
1. ZŠ Turzovka 6 6 0 171:100 12
2. ZŠ Makov 6 4 2 141:84 10
3. ZŠ Klokočov 6 2 4 81:126 8
4. ZŠ Korňa 6 0 6 85:168 6
Žiačky:
SKUPINA A: ZŠ Komenského - ZŠ Rázusova B 20:0, kontumačne. ZŠ Komenského - ZŠ Rázusova A 14:12, ZŠ Rázusova A - ZŠ Rázusova B 20:0, kontumačne.
Tabuľka
1. Komenského 5 5 1 121:61 11
2. Rázusova A 5 4 2 128:50 10
3. Rázusova A 4 4 0 25:163 4
SKUPINA B: ZŠ Stará Bystrica - ZŠ Krásno nad Kysucou 14:15, ZŠ A. Hlinku - ZŠ Krásno nad Kysucou 6:36, ZŠ Stará Bystrica - ZŠ A. Hlinku 26:12.
Tabuľka:
1. Krásno 6 6 0 155:41 12
2. St. Bystrica 6 4 2 92:70 10
3. A. Hlinku 6 6 0 23:159 6
Barážové aj finálové turnaje sa odohrali v telocvični ZŠ Čadca - Rázusova, za čo je potrebné poďakovať pani riaditeľke za jej pochopenie pri organizovaní barážových a finálových turnajov v basketbale.
Výsledky
Baráž žiačky:
ZŠ Stará Bystrica - ZŠ Makov 10:24, ZŠ Čadca Rázusova - ZŠ Makov 10:24, ZŠ Stará Bystrica - ZŠ Čadca Rázusova 8:44.
Tabuľka:
1. Makov 2 2 0 48:20 4
2. Rázusova 2 1 1 54:32 3
3. Stará Bystrica 2 0 2 18:68 2
Baráž žiaci:
ZŠ Oščadnica-Ústredie - ZŠ Makov 7:23, ZŠ Čadca Rázusova - ZŠ Oščadnica-Ústredie 13:11, ZŠ Čadca Rázusova - ZŠ Makov 20:17.
Tabuľka
1. Rázusova 2 2 0 33:28 4
2. Makov 2 1 1 40:27 3
3. Oščadnica 2 0 2 18:34 2
FINÁLE:
Žiačky: ZŠ Klokočov - ZŠ Makov 24:20, ZŠ Klokočov - ZŠ Krásno nad Kysucou 12:10, ZŠ Krásno nad Kysucou - ZŠ Makov 9:10, ZŠ Čadca Komenského - ZŠ Klokočov 5:27, ZŠ Makov - ZŠ Čadca Komenského 14:8, ZŠ Krásno nad Kysucou - ZŠ Čadca Komenského 18:12.
Tabuľka:
1. Klokočov 3 3 0 63:35 6
2. Makov 3 2 1 44:41 5
3. Krásno 3 1 2 37:34 4
4. Komenského 3 0 3 25:59 3
Žiaci: ZŠ Komenského - ZŠ Svrčinovec 10:20, ZŠ Turzovka - ZŠ Svrčinovec 9:7, ZŠ Čadca Rázusova - ZŠ Svrčinovec 14:7, ZŠ Čadca Komenského - Čadca Rázusova 19:17, ZŠ Turzovka - ZŠ Čadca Komenského 7:15, ZŠ Turzovka - ZŠ Čadca Rázusova 18:14.
Tabuľka
1. Komenského 3 2 1 44:44 5
2. Turzovka 3 2 1 34:36 5
3. Rázusova 3 1 2 45:44 4
4. Svrčinovec 3 1 2 34:33 4
Ivan Stránovský