Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Krásno darovalo bod Rudinskej

Bánová - Dolný Hričov 4:0 (0:0), 47. Podmanický, 50. a 58. Stalmašek, 82 Kosa
Hra sa v 1. polčase odohrávala v strede ihriska a v 16 - ke hostí. Domáci svoju prevahu nevedeli gólovo vyjadriť. V 2. polčase sa priebeh hry nezmenil, ale domáci boli oveľa efektívnejší ako v 1. polčase. Všetky góly domácich padli po krásnych kombinačných akciách domáceho mužstva. V 47. min strelil úvodný gól zápasu Podmanický strelou z ľavej strany do protipohybu brankára hostí. Výborne sa uviedol striedajúci Labuda, keď raz unikol po pravej a raz po ľavej strane, zacentroval a jeho presné centre využil v 50. a 58. min Stalmašek. Svoju prevahu korunovalo domáce mužstvo v 82. min štvrtým gólom, ktorý strelil Kosa. Hostia v závere zápasu odišli aj kondične a nezmohli sa na žiadnu úpravu výsledku. Výhra domácich je preto úplne zaslúžená. R Korista, 250 divákov. ŽK: Vančík, Kurota, Paták (všetci Dolný Hričov). STRÁŇAVY: Klec - L. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Ďurica (88. Kosa), Frátrik, Sluka, Podmanický (77. Labuda), Hýll (77. D. Ďuratný). DOLNÝ HRIČOV: Majtan - Mihálek, Rakučák, Zaduben, Randík (79. Kchát), Krajíček, Masný, Vandúr, Vančík, Capanda, Paták (64. Kurota)
Stráňavy - Lietavská Lúčka 2:1 (0:1), 49. Bukovčan, 54. Mahút - 32. Kudla
Hostia pohrozili hneď z prvého útoku v úvode zápasu, z následného rohového kopu však svoju šancu nevyužili. V 11. min domáci presnou kombináciou si vytvorili vyloženú šancu, keď L. Cetera tesne minul pravú žrď súperovej bránky. Hra sa potom odohrávala v strede ihriska. V 32. min domáca obrana vyrobila hrubú chybu, ktorú potrestal Kudla. Až na túto chybu domácich hra svoj charakter v 1.polčase nezmenila. V 2. polčase domáci zatlačili hostí pred ich pokutové územie, v 49. min po faule hostí nariadil rozhodca priamy kop a ponúknutú šancu domáci využili Bukovčanom - 1:1. Domáci hostí ešte viac pritlačili. L. Cetera unikol obrane hostí a z hranice 16 - ky nastrelil žrď. Jeho strelu dorazil v 54. minza chrbát bezmocného Tvardeka domáci Mahút. Gól domácich upokojil. Dojem zo slušného zápasu sa narušil, keď v 74. min rozhodca po 2. žltej karte vylúčil Barošinca. Hostia ani pri tejto ponúknutej príležitosti bránu hostí neohrozili, a tak je výhra domácich zaslúžená.
R: Korenčík, 160 divákov. ŽK: R. Cetera, L. Cetera, Turianik, Barošinec - Benko, Kudla, ČK: Barošinec (po 2. ŽK). STRÁŇAVY: Tatranský - Podhradský, Vacek, Mahút, R. Cetera (70.Turanec), Bukovčan, Belko, Syrovátka (65. Turianik), Barošinec, Turský, L. Cetera. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvardek - Čupka, Košša, Štaffen, Horčík (70. Belan), Benko, Kaštan, Hulín (59. Drahno), Kodaj (82. Turian), Kudla, Šupina.
Krásno nad Kysucou - Rudinská 1:1 (1:0), 13. Kasaj - 85. Zuziak. V kysuckom derby nastúpili obidve mužstvá so zabezpečenou obranou. V zápase nechcel nikto urobiť chybu. Avšak v 13. min po centri Kopáska sa Krásňania ujali vedenia gólom Kasaja. Hostia sa hneď spamätali a už v 16. min musel zachraňovať domáci brankár Šustek. V 39. min opäť hostia pohrozili. Po nedorozumení v domácej obrane zachránilo Krásňancov brvno. Do druhého polčasu nastúpili domáci s taktikou udržať tesný výsledok. Rudinská sa však nemienila vzdať. Snažila sa vyrovnať a čím ďalej tým viac tlačila. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Keď sa už zdalo, že domáci získajú tri cenné body, prišla osudná chyba. Po zaváhaní v obrane sa hosťom podarilo v 85. min vyrovnať na konečných 1:1. Celkovo bolo stretnutie veľmi nervózne o čom svedčí aj počet žltých kariet. R Chmúrny, 500, ŽK: Šadlák, Kopásek, Kubica, Gábor - Kotrč, Gašinec. KRÁSNO: Šustek - Špita, Chlebek, Pagáč (82. Koňuch), Šadlák, Kubica, Gábor (85. Švábik), Zjavka, Kopásek, Kasaj, Jakubec. RUDINSKÁ: R. Malík - Kravec, Kotrč, Gašinec, Zuziak, Brodňan, Čičala (60. Kotrč), Záhradník, Ryboň, Belák (80. Malík), Súkeník.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Trebostovo - Lisková 1:1 (1:1), Pentek - Stano. Turčianska Štiavnička - Martin 2:0 (0:0), Struhar, Tomka. Námestovo - Nižná 0:0. Tvrdošín - Valča 1:0 (0:0), Paučo. Dohrávka 15. kola: Valča - Rudinská 2:0 (1:0), Pravňan, Šery.

1. T. Štiavnička 18 12 2 4 40:14 38
2. Valča 18 10 4 4 35:17 34
3. Rudinská 18 10 4 4 36:22 34
4. L. Lúčka 18 10 4 4 26:16 34
5. Bánová 18 10 2 6 44:26 32
6. Nižná 18 9 4 5 30:15 31
7. Krásno 18 8 4 6 29:27 28
8. Stráňavy 18 7 4 7 22:24 25