III. LIGA

Kysucké derby pre domácich

ČADCA - LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 3:0 (1:0)
Góly: 25. a 69. Časnocha, 52. Kavuliak.
Domáci proti súperovi z Liptova začali ofenzívne. V 9. min bombu Gavláka z diaľky dali hostia na roh a následnú hlavičku Gavláka Kubáň zázračne vyrazil. V 17. min Kubáň kryl aj strelu Planetu, ale v 25. min konečne zahrmelo. Na center nabehol Časnocha a jeho hlavička skončila v sieti. V 36. min mal ďalšiu šancu Planeta a potom strela Gábriša minula tesne cieľ. Hostia v 43. min pohrozili Ballúchom, ktorého pokus išiel vedľa brány. Hneď po obrátke dostal červenú kartu Juriga po druhej žltej, domáci to využili a Kavuliak v 52. min zvýšil na 2:0. V 55. min sa peknou strelou prezentoval Šidlo. V 66. min bombu Časnochu Kubáň s námahou vyrazil. V 69. min Časnocha po štandardnej situácii dal na 3:0. Aj potom bola aktivita na domácich kopačkách. Zaujal domáci Mlakyta, keď po štandardkách padli všetky tri góly. Hostia neoslnili. ŽK: Šidlo, Gábriš, Piňo - Blaščík, Kašpar, Juriga, Bezák, Janek, Kandera. ČK: Juriga. Rozhodoval Podhradský, 250 divákov.
ČADCA: Krišica - Pavlík, Piňo, Gábriš (74. Šulgan), Kavuliak, Macášek (83. Jaroš), Mlakyta, Planeta (77. Revák), Gavlák, Šidlo, Časnocha. Tréner: Pavol Strapáč.
Eduard Halada

BANSKÁ BYSTRICA B - ŽILINA B 3:0 (1:0)
Góly: 2., 64. a 81. Gibala.
V zápase B mužstiev prvoligovej Dukly a Žiliny si lepšie viedli domáci, ktorí od úvodu stretnutia kombinačnou hrou zatlačili súpera do defenzívy. Úvodný tlak využili na strelenie gólu, ktorý v 3. min vsietil po centri Urgelu hlavou Gibala. Dukla pokračovala v nátlakovej hre, kopala štyri rohy, vytvorila si niekoľko gólových príležitostí, Libič, Choma, Tužinský a Gibala nevyužili ani stopercentné šance. Hostia si v prvom polčase vytvorili dve šance po štandardných situáciách z rohových kopov, brankár vojakov bol na mieste. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci zvýšili úsilie, vytvárali si ďalšie gólové príležitosti, Tužinský a Gibala brankára hostí neprekonali. V 64. min po kope z rohu sa najlepšie v šestnástke zorientoval Gibala a strelil svoj druhý gól. V 78. min po peknom uniknutí šiel na bránu hostí sám Kriviančin, ale brankár hostí jeho strelu zlikvidoval. Ako to mal zakončiť, mu ukázal v 81. min Gibala, ktorý sa pekne uvoľnil a zo 6 m nedal Tavačovi šancu a skompletizoval hetrik. Hostia mali v 83. min po rýchlom preniknutí do obrany domácich stopercentnú šancu, ale Vlček strieľal vedľa. Rozhodoval Petrinec, 100 divákov.
ŽILINA B: Tavač - Hruška, Hubočan, Labant, Masár, Pilčinský, Šebík, Tabak, Vlček, Prtnický (88. Špener), Repáň (62. Mičiak) (90. Kokavec). Tréner. Štefan Tománek.
Ľubomír Šajban

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO - KYSUCKÝ LIESKOVEC 3:0 (1:0)
Góly: 15. Goljan, 52. Padych, 90. Kohút.
Výsledok je pre hostí príliš krutý. Doplatili na nepremieňanie šancí a chyby v defenzíve. Domáci najmä v obrannej činnosti hrali príliš tvrdo, načo doplatil v 86. min Čepela, ktorý po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchu. Domáci zo zabezpečenej obrany, rýchlymi protiútokmi ohrozovali Jurčíkovu bránu a v 15. min sa po rýchlej kombinačnej akcii zrodil prvý gól, keď Golian doklepol loptu za Jurčíkov chrbát. V ďalších minútach sa vyznamenal domáci gólman Kuciak, ktorý zlikvidoval dve čisté gólové šance, ktoré mal na svojich kopačkách Sedliaček. Hostia mali najväčšiu šancu v 36. min, ale Škorík nedal do prázdnej brány. Hostia aj po obrátke hrali pekný futbal a mohli vyrovnať v 47. min, ale Škorík zo samostatného úniku trafil len do Kuciaka. Lieskovec doplatil na chyby v obrane v 52. min, keď si na center nabehol Padych a hlavou zvýšil na 2:0. V 65. min neuznal rozhodca hosťom regulárny gól, no i napriek tomu sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale Sedliaček a Mihalda nemali presnú mušku. V záverečných minútach hostia úplne odpadli a v nadstavenom čase najskôr Kohút trafil brvno Jurčíkovej brány, ale odrazenú loptu poslal po tretíkrát do siete hostí. ŽK: Čepela 2x, Janečný, Bočej. ČK: Čepela. Rozhodoval Petrák, 350 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Čepela, Pavlus, Janečný, Bočej (74. Kohút), Goljan, Vlček, Padych, Pučala (52. Mičica). Tréner: Jaroslav Šebi.
K. LIESKOVEC: Jurčík - Škorík (58. Ceniga), Hoferica (58. Kubala), Blahuta, Dančík, Vojvoda, Gállik, Sedliaček, Mihalda, Sýkora (77. Panáček), Matúš. Tréner: Ivan Janči.
Milan Čimbora

LUČENEC - BYTČA 0:0
Dvojtýždňová pauza neprospela hráčom domáceho celku, nakoľko proti takticky disciplinovanému súperovi sa nedokázali strelecky presadiť, a tak hostia domácich obrali o body. Lučenčania začali hneď v úvode gólovou šancou, Lupták však z ťažkého uhla preloboval bránku hostí. V 8. min nebezpečne vystrelil hosťujúci Šimuník, Michalík bravúrne loptu vyrazil. V 15. min ďalšiu gólovku zahodil Berky, ktorý loptu vysoko prestrelil. V 40. min trestný kop Drugdu brankár neudržal v náručí, ale dorážku Doležala chytil. V závere polčasu z veľkého tlaku nedokázali domáci skórovať, nakoľko všetky strely sa odrážali od spleti tiel hosťujúcich hráčov. S pribúdajúcimi minútami druhého polčasu sa prejavovala nervozita na kopačkách domácich, ktorí sa nedokázali presadiť cez perfektne hrajúcu obranu hostí, a tak stretnutie neuspokojilo domácich divákov. ŽK: Tomko - Čmárik, Ďurdík. ČK: Čmárik. Rozhodoval Sabo, 800 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Šimoník, Beneš, Ďurdík, Klimík, Kresaň (66. Červenec), Gajdošík, Šelmek (84. Zábavčík), Chrenko, Gabaj (90. Ciesarík). Tréner: Jozef Feješ.
Vojtech Baláž
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Zvolen - Revúca 1:0 (1:0), 45. Michalík, D. Kubín - T. Teplice 0:1 (0:0), 62. Jeťko, Rakytovce - Žiar nad Hronom 2:0 (2:0), 22. Mala, 42. Fojtík. Podbrezová B - Ružomberok B 2:2 (0:0), 50. Pančík (11m), 66. Savič - 64. Kurty (11m), 88. Milíč.
1. Lučenec 19 12 6 1 41:8 42
2. Ružomberok B 19 11 3 5 35:17 36
3. Zvolen 18 11 3 4 28:12 36
4. T. Teplice 19 11 3 5 31:17 36
5. Dukla B 19 10 4 5 32:19 34
6. Žiar n/H 19 8 5 6 33:25 29
7. D. Kubín 18 8 4 6 30:21 28
8. Rakytovce 19 9 1 9 26:25 28