Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Svrčinovec sa doťahuje na lídra

Svrčinovec - Korňa 1:0 (0:0), 75. Alojz Kulla. Na horúcu domácu pôdu do Svrčinovca zavítali hostia s jednoznačným úmyslom - brániť. Taktika vychádzala dokonale až do 75. minúty. Vtedy si postavil loptu na pokutový kop Alojz Kulla a z 25 metrov poslal gólový pozdrav do Srníčkovej siete. Za predvedený výkon si zasluhuje pochvalu aj rozhodcovská trojica. Svrčinovec, ktorý sa netají ambíciou postúpiť si tri body veru vychutná. R Chovanec, 200, ŽK: Majo Krkoška.
SVRČINOVEC: Slovák - Milan Kulla, Alojz Kulla, Jaro Kulla (76. Halfar), Jozef Krkoška, Ľubomír Kordek, Staškovan, Jurga, Laš (60. Pavol Kulla), M. Krkoška (85. Janoštiak). KORŇA: Srníček - Vyrobik, Dorociak, Pet. Korduliak, Pav. Korduliak, Ligáč, Tkáčik (65. Micholaj), Kubala, Mucha, Papik, Chytil.

Rudina -Vysoká nad Kysucou
3:0 (1:0), 45. Králik, 60. (11m) Matejka, 91. Šaran. Rudina potvrdila dobrý výkon z minulého kola aj doma. Z množstva šancí, ktoré si vypracovala, sa ujala v 45. minúte pekná strela Králika. gól do šatne postavil domácich ešte viac na nohy. Dôraz sa vyplatil a po faule na Puráša v šestnástke premenil Matejka pokutový kop. Výsledok ešte upravil Šaran individuálnou akciou. Hostia sa veľmi snažili, ale ani na čestný úspech to nebolo. R Podolák, 150, ŽK: M. Mičian - Kubištel, Altof, Koleňák, Bavlšik.
RUDINA: Bartík - Janec, Králik (65. Ševčík), M. Mičian, Guzma, Staník, Ondrušek, Bršlík (70. Piesecký), Pastucha, Puráš (72. Šaran), Matejka.VYSOKÁ: Papajčík - Ľ. Bavlšík, J. Bavlšík(70. Ficek), Planeta, Odnoga, L. Koleňák, K. Koleňák, Ľ. Koleňák, Jančík, Kubišteľ, Altof.

Nová Bystrica - Turzovka 0:4 (0:4), 5. Danek, 10. Pet. Mohelnik, 35. M. Zavičár, 40. vlastný. Prvý polčas domácemu mužstvu vôbec nevyšiel. Po hrubých chybách v obrane sa hostia ujali vedenia. Štyri góly prvého polčasu prakticky rozhodli o celom zápase. V stretnutí si svoje miesto výborne zastala rozhodcovská trojica. R Tomáš, 80, bez kariet.
NOVÁ BYSTRICA: E. Chmurčiak - P. Chovanec, V. Chovanec (78. M. Šadibol), T. Šadibol (46. Kulich), Borovička (46. Repka), M. Chmurčiak, Džurny, Griga, Dubovicky, Držiak, Halvonik. TURZOVKA: Danek - Šulek, M. Rovňaník, Molovčák, Puškár, Horčičák, Pavlík, M. Brezina, Mohelník (75. Zajac), Zavičár (88. Matejik), P. Rovňaník (82. Gašperák).

Čierne - Radoľa 4:2 (3:0), Špiriak, Majchrak, Podolak 2 - M. Harcek 2. Čierne podalo v prvom polčase veľmi dobrý výkon. Zverenci trénera Jašurka plnili jeho pokyny do bodky. Polčasový výsledok sa odrazil na celom priebehu hry a domáci v druhom polčase len kontrolovali. Hostia zvýšili iniciatívu a snažili sa o skorigovanie. Harcek poslal dvakrát loptu za Špiláka. No na zvrat to už nestačilo.
R Čambora, 100.
ČIERNE: Špilák - Ganderák, Gomola, Miko, Fonš, Špiriak, Podolák, Unzetig, Kordek, Jančík, Majchrák.
RADOĽA: Helt - Šidlo, Kaplik, Ploštica, Urban, Ploštica, Macejko, Luprich, Žubor, B. Kaprich, P. Ľuptovec.

Ochodnica - Kysucký Lieskovec B/Lodno 1:2 (0:1), 52. Tarana(11m) - 67. M. Škorík, 23. Matúš. Zápas mal priemernú úroveň. Hostia dali prvý gól po chybe brankára, ktorý vyrazil loptu len pred seba a Matúš skóroval. To bolo do polčasu všetko. Po obrátke sa hra veľmi nezmenila. Rozruch v radoch hostí vyvolala odpískaná jedenástka. Zápas mohol skončiť nerozhodne, ale aktívny Škorík bol proti. R P. Halfar, 150, ŽK: Mlych, Dlhopolček, Suriak - Hoferica, Kubala, Mihalda.
OCHODNICA: Kubošek - Černošek, Dlhopolček, Čečko, Suriak, Baranec, Trúchly, Horvath, Mlych, Baranec, Tarana. KYSUCKÝ LIESKOVEC B/LODNO: Slíž - Bugáň, Janek, Matúš, Ceniga, R. Fujak, Hoferica, V. Fujak, Mihalda, Škorik, Kubala

Snežnica - Staškov 1:0 (0:0), 52. Ján Beňadik. Napriek žltým kartám sa hral korektný zápas z oboch strán. V prvom polčase mali domáci územnú prevahu, ktorú však nedokázali zužitkovať. Ešte v úvode druhého polčasu sa domáci snažili o vsietenie gólu. Snaha priniesla svoje ovocie a ako sa neskôr ukázalo, gól Beňadika stačil na tri body. Hostia sa ešte snažili vyrovnať, ale šťastena sa priklonila viac na stranu domácich, keď zazvonilo Labudovo brvno.R Klušák, 90, ŽK: Hranica, Palarec - Králik, Haluščák, Štrkáň, Trnka, Páleník
SNEŽNICA: Labuda - P. Palarec, J. Sniežko, Ľ. Palarec, Úkrop, Beňadik, Hranica (65. Šidlo), Snežko Peter, Tomáš, Bahna, M. Labuda (87. M. Hlavatý). STAŠKOV: Čmelík - Juráš, Králik, Gotwald (46. Trnka), Haluščák, Kubaška (46. Žák), Ligač, Holičár, Hulik, Štrkáň (Kučak), Furdan (77. Paleník).

Zborov - Podvysoká 0:0. Obe mužstvá potrebovali body ako soľ. No každé na iný účel. Defenzívne poňatie hry prevládalo nad ofenzívnym a celé dejstvo sa odohrávalo medzi šestnástkami. Opatrný zápas, napokon skončil zaslúženou deľbou bodov. R Luciak, 250, ŽK: J. Nevedel - M. Bytčanek, O. Kubizňa.
ZBOROV: Macák - Podolák, Noskovič, Nevedel (83. Šarlák) Košťál, Kocifaj (77. M. Jedinák), Zuščák, Koňušík, Kormanec, Čimbora, Kuric. PODVYSOKÁ: P. Bytčanek st. - Čomorek, P. Bytčanek ml. Ligač, Pajer, Kubiš, Perďoch (68. P. Kubiš), Klago, Svinček, M. Bytčanek, Kubizna.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

V Kysuckom Novom Meste majú unikátny adventný veniec

Ide pravdepodobne o najväčší adventný veniec v Žilinskom kraji. Jeho výška je až 3,5 metra. Na jeho výzdobe pracovalo osem ľudí počas niekoľkých týždňov.

Originálny adventný veniec v Kysuckom Novom Meste
YOUNG BOOD

Hudobníčka Blanch sľubuje nový projekt: Bude dynamickejší, odvážnejší aj temnejší

Čadčianka Bianca Macková sa ako Blanch za štyri roky dostala z čadčianskeho kultúráku do rádiových štúdií. Tento rok mala vystupovať na Pohode, kde sa na line-upe vyskytli mená ako Thome York, či Glass Animals.

Blanch

Na horných Kysuciach rekonštruujú mosty, boli v havarijnom stave

Opravy objektov, na ktorých sa podpísal zub času a boli už v katastrofálnom stave, vítajú aj starostovia dotknutých obcí.

Makov.

Bývalá učiteľka sa snaží priniesť ľuďom troška radosti do života. Denne rozposiela okolo 150 sms správ

Už od marca je v "domácom väzení", napriek tomu smútok nemá šancu stať sa jej trvalým spoločníkom.

Svoje postoje k životu a vyznania preniesla do svojich básní, ktoré začala tvoriť asi pred tridsiatimi rokmi. Po odchode na zaslúžený odpočinok v roku 2015 sa písaniu venuje naplno. K poézii pridala aj prózu.