Niektoré dediny zostali bez elektrického prúdu aj bez telefonického spojenia. Jednotka Hasičského a záchranného zboru v Čadci vyrazila v piatok prvýkrát do terénu o 13. 30 h. Do Oščadnice, kde v lokalite Lalíky spadli stromy na vysoké napätie. Hasiči museli najskôr horiace stromy uhasiť a potom ich porezať, aby umožnili prístup do tejto časti obce. Hasičská Tatra zasa smerovala do Krkošky. Nad čadčianskym gymnáziom museli hasiči odstrániť z vozovky 7 spadnutých stromov. O 14. h sa presunuli do Martinkovho potoka v Čadci.
Na ceste ležali ďalšie dva stromy. Zhruba o pol hodiny už boli pri paneláku zo čadčianskou nemocnicou. Na streche sa zrolovala asi polovica krytiny. Hrozilo, že každú chvíľu spadne na zem, a tak ju museli odtrhnúť. Ďalší členovia HaZZ zasahovali pri Obchodnej akadémii v Čadci, kde nahýnajúci sa strom ohrozoval chodcov. O 15-tej boli na Husáriku, kde nad sankárskou dráhou spadli takisto stromy. Robotníci, ktorí rekonštruujú tamojší horský hotel Husárik i obyvatelia, ktorí žijú v tejto lokalite, nemohli použiť prístupovú komunikáciu.
Stromy sa vyvrátili aj pri budove colnej polície na Svrčinovci. Spadli na elektrické vedenie, a tak hasiči robili všetko preto, aby nedošlo k požiaru. O 16.42 opäť vyrazili do Oščadnice, kde bolo treba zrezať 18 narušených stromov. Pri rodinných domoch zostali po víchrici poškodené súkromné garáže, nefungovalo elektrické napätie, kvôli strhnutým drôtom ani telefonické spojenie. Nad tamojším družstvom vyvrátilo okolo štyridsať stromov.
Hasiči mali v piatok roboty vyše hlavy. Ako uviedli pre Kysucké noviny, pri odstraňovaní spadnutých stromov, napríklad, v Oščadnici, počuli, ako padajú ďalšie. Hovoria, že to bol hrozný zvuk. Veliteľ piatkovej zmeny HaZZ v Čadci kpt. Ladislav Oravec nám povedal, že v pohotovosti bolo 10 hasičov s technikou, v obciach im pomohli dobrovoľní hasiči.
Aj keď sobota bola o niečo pokojnejšia, členovia HaZZ v Čadci nesedeli so založenými rukami. Už ráno museli zasahovať na sídlisku Kýčerka, v Svrčinovci, a v Turzovke. Väčšinou likvidovali spadnuté stromy. V teréne im pomáhala LIAZ-ka 101.
Kvôli víchrici vyhlásili v mnohých obciach kysuckého regiónu starostovia mimoriadnu situáciu. Stalo sa tak aj v Klokočove po tom, ako padajúce stromy zničili elektrické vedenie. V dôsledku silného vetra bola v piatok na určitý čas vylúčená železničná doprava na úseku Skalité - Čierne, ktorú nahradila autobusová.
Keď dôjde k situácii, aká bola napríklad v piatok, ľudia sa pýtajú, či sú záchranné zložky dostatočne vybavené na zásahy. A vôbec, či sme všetci pripravení zvládnuť niečo takéto. Zrejme nič nie je dôležitejšie ako takéto situácie predvídať a pripraviť sa na ne. Aj keď na druhej strane, niektorí, ktorých sa to týka najviac, by aj chceli, no nemajú na to financie. Typickým príkladom je aj Hasičský a záchranný zbor v Čadci. Pri našej návšteve v sobotu sme sa dozvedeli, že z garáže nemohlo vyjsť do terénu len tri roky staré zásahové auto Mercedes. Aj keď by ho boli hasiči potrebovali. Prečo? Nemá zimné gumy, a tak je nepojazdné. Vlastne aj tie letné má už zodraté. A na nové čadčianski hasiči nedostali peniaze...