Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Mohlo byť aj desať!

MŠK ŽILINA - MFK RUŽOMBEROK 6:0 (2:0)

Góly: 6. Šesták, 18. a 72. Bartoš, 80. a 83. Čišovský, 90.+ Nemec.
Od začiatku zápasu nebolo pochybností o jeho víťazovi. Už v 1. min. unikajúceho Šestáka pred šestnástkou faulovala obrana Liptákov a Vomáčkova strela z nariadeného priameho kopu len tesne minula bránu. V 6. min. dostal Šesták od Bartoša prihrávku za obranu a svoje sólo bezpečne k ľavej žrdi premenil. O štyri minúty tvrdo pálil Štrba, jeho strelu Hajdúch vyrazil a pri Šestákovej dorážke mu pomohlo aj šťastie, keď lopta skončila na brvne. V 18. min. našiel nádhernou prihrávkou najlepší muž na ihrisku Ďurica voľného Bartoša a ten bezprostredne pred brankárom nezaváhal. Vzápätí Saparovu strelu z diaľky s námahou likvidoval Mucha. V 21. min. našiel Čišovský voľného Gottwalda, ktorý trafil len brankára.

O dve minúty zase tvrdá Bažíkova strela opečiatkovala žrď. V 33. min. neprekonal Hajdúcha v čistej šanci Šesták a odrazenú loptu napálil Bartoš do brvna. Minútu pred prestávkou pálil Urban z voleja vedľa a rovnako pochodil so svojou hlavičkou aj Vomáčka na druhej strane. Po zmene strán pokračovali žlto-zelení v rýchlom, kombinačnom futbale. V 56. min. našiel Bažík krížnym centrom Bartoša, jeho volej však skončil len na bočnej sieti. O pár minút zase lob toho istého hráča zastavilo brvno. V 72. min. to však už Bartošovi vyšlo. Po najkrajšej akcii zápasu, keď ho nádherne našiel Ďurica, ešte krajším volejom nedal brankárovi šancu. V 80. a 83. min. sa zrodili ďalšie dve akcie ako cez kopirák. Najskôr Bažík odcentroval na Čišovského a jeho volej skončil v sieti a po troch minútach sa trafil opäť ten istý hráč, keď zvyšoval už na 5:0. V nastavenom čase zavŕšil gólový účet stretnutia striedajúci Adam Nemec, keď skóroval do prázdnej brány. Žilinčania sa tak po jednoznačnom víťazstve a zaváhaní Dubnice dostali na prvé miesto tabuľky.

Pred 3 908 divákmi rozhodoval Vnuk. ŽK: Staš - Kozák, Had, Pospíšil.
MŠK: Mucha - Čišovský, Krško, Vomáčka, Staš, Bartoš (84. Hubočan), Bažík, Štrba, Ďurica, Šesták (84. Minarčík), Gottwald (59. Nemec).
Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Hráči hrali s chuťou, bola radosť na nich pozerať. Predviedli pekný futbal, pekné akcie a ukázali divákom, že ak všetci zapnú, vedia odohrať veľmi dobré zápasy. Dnes to bol najlepší výkon pod mojím vedením v Žiline. Cením si, že aj po piatich nabitých anglických týždňoch našli chlapci v sebe rezervy. Bol by som rád, keby nešli pod latku, ktorú si v dnešnom stretnutí stanovili.
Michal Filek

OSTATNÉ VÝSLEDKY 16. KOLA: Spartak Trnava - FC Rimavská Sobota 1:1 (1:0), 29. Gašparík - 86. Hadviger. Inter Bratislava - AS Trenčín 1:2 (0:1), 77. Tomčák - 34. Šuhaj, 68. Kubala. Dukla Banská Bystrica - ZŤS Dubnica 3:0 (2:0), 24. Fabuš, 38. Veselý, 47. Kulík. Artmedia Bratislava - Matador Púchov 4:0 (3:0), 14. a 34. Mikulič, 41. a 56. Fodrek.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 6 540

Patrí medzi najlepšie stredné odborné školy s najmenším počtom nezamestnaných absolventov v Žilinskom kraji. Viac ako 70 % jej absolventov úspešne pokračuje v štúdiu na vysokej škole. Má tie najmodernejšie technológie, ktoré čakajú na šikovných študentov. Staň sa jedným z nich!

3 h

Stredná odborná škola strojnícka na Športovej ulici v Kysuckom Novom Meste už dlhodobo patrí medzi najkvalitnejšie a najprogresívnejšie školy svojho druhu v Žilinskom kraji so zameraním na strojárstvo, elektrotechniku, ekonomiku a poľnohospodárstvo.

2 h

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

18 h
Turnaj vo Vysokej nad Kysucou v roku 2015. Zľava Miroslav Petrák ml., Jakub Kolesnáč, Krenželák a Miroslav Petrák st.