Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Podvysoká doma bodovala naplno

Korňa - Radoľa 2:0
(1:0), 8. Chytil, 52. Kotek. Skóre veľmi slušného zápasu, v ktorom neboli hráči ani jedného z mužstiev napomínaní, otvoril po samostatnej akcii už v ôsmej minúte domáci Chytil. V ďalšom priebehu zápasu bola hra vyrovnaná a obe mužstvá si vypracovali viacero dobrých príležitostí. Po zmene strán pridal druhý gól domácich po akcii Škorčíka Kotek a keďže hostia sa nevedeli strelecky presadiť, skóre zápasu sa už nezmenilo a domáci získali všetky body. R Truchlý, 100.
KORŇA: Čuboň - Korduliak, Dorociak (80. Vranečka), Mucha, Hrtús (70. Paľuch), Ligáč, Škorčík (88. Slezák), P. Kotek, Mišolaj, Chytil, Tkáčik. RADOĽA: Helt- Chovanec, Ľuptovec, Hajník, Urban, Ploštica, Gálek, Greňo, Žubor, Brišš, Gazdík.
Kysucký Lieskovec B/Lodno - Turzovka 2:2 (1:2), 44. a 89. Kubala (druhý 11m) - 17. Pavlík, 30. Mlkvík. V nervóznom zápase, v ktorom rozhodca ukázal dovedna päť žltých kariet, vyšiel lepšie prvý polčas hosťom, ktorí po góloch Pavlíka a Mlkvíka získali po polhodine vedenie 2:0. V samom závere prvého dejstva sa podarilo znížiť domácim zásluhou Kubalu. Po zmene strán prebiehal na ihrisku vyrovnaný zápas a keď domáci opäť v záverečných minútach polčasu premenenou jedenástkou v podaní úspešného strelca Kubalu vyrovnali zrodila sa zaslúžená remíza. R Jantoš,30, ŽK: V. Fuják, Bugáň, Králik, Mrenka - M. Rovňaník.
KYSUCKÝ LIESKOVEC B/LODNO: Jurkovič- Bugáň, Tatarčiak, Králik, Ceniga, Pavlus, Hoferica, V. Fuják, Kubala, Mrenka, Ja. Šamaj. TURZOVKA: Chnúrik- Šulek, M. Rovňaník, Vyrobík, Puškár, Mudrík (85. Horčičák), Pavlík, Zavičár, Brezina, Mlkvík (65. Mohelník), P. Rovňaník.

Staškov - Vysoká 4:2 (3:1), Juráš 3, Hulík - Kubištel 2. Vo veľmi dobrom zápase, v ktorom sa hral rýchly útočný futbal, sa domácim podarilo lepšie využiť svoje šance a o výsledku rozhodli prakticky už v prvom polčase, keď išli do kabín s dvojgólovým vedením. Hosťom sa navyše v 56. minúte zranil brankár Sojka, ktorý si po jednom zo súbojov v šestnástke poranil koleno. Vysoká dohrávala zápas s desiatimi mužmi v poli, keďže si brankárske rukavice navliekol Altof.R Bohovič, 150, ŽK: Sojka, Chlastek.
STAŠKOV: Kasman - Štrkaň, Faldík, Králik, Švík, Haluščak, Ligač, Hulik, Furdan, Žák, Juraš. VÝSOKÁ: Sojka- Heltflaiš, Baričák (46. L. Koleňák), Planeta, Holák, Ľ. Koleňák, K. Koleňák, Chlastek, Jančík, Kubištel, Altof.
Podvysoká - Svrčinovec 3:1 (2:1),
3. Kubizna, 43. M. Byčanek, 89. Cvinček - 19. Staškovan. Výbornú divácku kulisu,400 divákov, privítal gólom z priameho kopu Kubizna už v tretej minúte. Hostia odpovedali v 19. minúte rýchlou kombináciou, ktorú zakončil Staškovan. V závere polčasu dostal domácich do vedenia Byčanek a na druhej strane išiel predčasne pod sprchy za druhú žltú kartu hráč hostí Mrmus. V druhom polčase ho nasledoval Gomola a nebyť skvelých zákrokov brankára hostí Slováka, rozdiel v skóre by bol určite vyšší.R Hlava, 400, ŽK: Kubizna, Perďoch - Mrmus, Staškovan, Gomola. ČK: Mrmus, Gomola.
PODVYSOKÁ: P. Byčanek - Slíž, Cudrák, Comorek, Turiak (68. Pajer), Kubiš, Perďoch (68. Macašek), Klago, Cvinček, M. Bičanek, Kubizňa. SVRČINOVEC: Slovák - A. Kulla, M. Kulla, J. Kulla, Staškovan, J. Krkoška, Kordek (63. M. Krkoška), Gomola, F. Halfar, Mrmus, Krajina (87. Ivanko)
Zborov - Rudina 2:0 (1:0), 38. Kormanec, 72. Minkoš. Obidva tímy predvádzali počas celého zápasu útočný futbal, v ktorom si predsa len viac šancí vypracovalo domáce mužstvo, ktoré sa ujalo vedenia po kombinácii na jeden dotyk z kopačky Kormanca v 38. minúte. V druhom polčase opäť mužstvá zahadzovali svoje šance až pokiaľ sa strelou z hranice šestnástky po spätnej prihrávke nepresadil Minkoš a dal tak druhý poistný gól. Domáci si v závere taktickou hrou udržali náskok a zaslúžene zvíťazili.R Kajánek, 253, ŽK: Holiač, Puráš
ZBOROV: Šlapka - Kormanec, Kubík, Šarlák, Kocifaj (46. Minkoš), Vojtuš, Jakubec, Zuščák (46. Jedinák), Kubica, Noskovič (75. Koščál), Podolák. RUDINA: Malich - Urbánek, Králik, Ševčík, M. Mičian, Šaran (81. Virdzek), Malík (70. Kopas), Haluška (63. Holeš), Puraš, Belaník (66. Holiač), Piesecký.
Snežnica - Nová Bystrica 4:1 (0:1), 60. a 76. Labuda, 48. Hlavatý, 57. Šidlo - 40. Chovanec. Domáce mužstvo privítalo na svojom trávniku hráčov Starej Bystrice. Hralo sa už od začiatku na polovičke hostí. Starobystričania však nezaváhali a v prvom polčase sa dostali do vedenia gólom Chovanca. Tento gól nabudil domácich Snežničanov k tomu, aby zvýšili nápor a začali tlačiť. Šance v prvom polčase však nevyužili. Po polčase domáci zvýšili tempo hry a troma strelami v priebehu 20. min. potvrdili túžbu po výhre. Zápas bol slušnej úrovne bez zákerných faulov. R Klušák, 120, ŽK: Čierňava, Chmurčiak.
SNEŽNICA: Jašo - Palarec (85. Ševčík), J. Smieško, P. Labuda, Úkrop (38. Kapitulčín), Jar. Beňadik, Ján Beňadík (46. Šidlo), P. Smieško, Hlavatý, M. Labuda. NOVÁ BYSTRICA: E. Chmurčiak - P. Chovanec, Džurny, Čierňava, M. Chmurčiak, V. Chovanec (71. Griga), T. Všadibol, Repka (65. M. Šadibol), Dubovický, Držiak, Halvoník.
Ochodnica - Čierne 1:0 (0:0), 92. Dlhopolček (11 m). V rýchlom dynamickom stretnutí bola hra vyrovnaná, strelci obidvoch mužstiev nevedeli nájsť recept na prekonanie brankárov. Zisk troch bodov priniesla domácim strela zo značky pokutového kopu v nadstavenom čase. R Chovanec, 100.
ČIERNE: P. Fonš - Hadida, Joukl, Jurga, Jančík, Unzetig, Bocko, Krenželák, Vorek, Špiriak, R. Fonš. OCHODNICA: Kubošek - Suriak, M. Truchly, T. Truchly, Černošek, Marčan, J. Tarana, R. Tarana, Tvarúžek, M. Horváth, Dlhopolček.

1.Podvysoká 12 11 0 1 36:8 33
2.Svrčinovec 12 9 1 2 28:12 28
3.Vysoká 12 8 0 4 31:20 24
4.K. Liesk. B 12 7 1 4 31:22 22
5. Ochodnica 12 6 1 5 16:20 19
6. Zborov 12 5 1 6 17:19 16
7. N. Bystrica 12 5 0 7 31:28 15