Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Po trápení vyrovnal exportne Vomáčka

MŠK ŽILINA - AS TRENČÍN 2:2 (0:1).

Góly: 74. Bartoš, 85. Vomáčka - 15. a 69. Lietava.
Trenčania prišli pod Dubeň dobre pripravení s úmyslom nielen brániť, ale nebezpeční boli aj smerom dopredu. V 3. min. po dobre zahranom signáli mieril z priameho kopu nad bránu Vomáčka. V 9. min. hlavičkoval z 9 metrov úplne voľný Šuhaj, ale Mucha si poradil. Po štvrťhodine hry sa parádnou strelou predviedol stopér domácich Doležaj, keď z priameho kopu z 20 metrov po zemi obstrelil múr, lopta však len tesne minula ľavú žrď trenčianskej brány. Hneď nato však Trenčania predviedli rýchlu kombinačnú akciu. Najlepší hráč na ihrisku Jaroslav Kamenský na jej konci našiel pred bránou voľného Lietavu a ten nemal problém prekonať brankára Muchu. Po inkasovanom góle žlto-zelení znervózneli a hostia sa navyše stiahli pred svoju šestnástku. Do šance sa dostal až v 32. min. Barčík, keď sa po Bartošovom dlhom pase ocitol sám pred Buchtom, strelu mu však obrana zblokovala. Vzápätí Seman obral o loptu neistého Krška, prihral na päťke úplne voľnému Šuhajovi, ale ten zbrklo netrafil bránu. V poslednej minúte prvého dejstva ešte skončila Šestákova hlavička na ľavej žrdi trenčianskej brány. Po zmene strán Žilinčania pridali, ale hostia naďalej aktívne bránili. V 50. min. odcentroval Barčík, ale Nemec v sklze na loptu nedosiahol. V 57. min. sa Lietava v pokutovom území pohral s Doležajom, ale v čistej šanci nezakončil presne. O desať minút mal po Kamenského prihrávke šancu opäť Lietava, rovnako však zahodil. Obom hráčom repete vyšlo v 58. min., kedy Kamenský vycvičil Štrbu, prihral Lietavovi a ten sa zoči - voči Muchovi po druhýkrát nepomýlil. Až po druhom inkasovanom góle a dvojnásobnom striedaní dostali Žilinčania súpera pod očakávaný tlak. Najskôr tvrdo, ale bez efektu strieľali Šesták a Ďurica. Po sérii rohových kopov sa však skórovať podarilo v 74. min. Ivanovi Bartošovi, keď hlavou prestrelil Buchtu. Vzápätí na druhej strane Kamenský odcentroval na Velického, ale ten netrafil bránu. V 85. min. ťahal loptu v hĺbke poľa kapitán Vomáčka, z 25 metrov prekvapujúco vystrelil a lopta skončila v Buchtovej bráne. Domáci nakoniec mohli aj vyhrať. V poslednej minúte totiž hlavičku Bartoša vyrazil Buchta, Vomáčkovu strelu v dobrej pozícii obrana zblokovala a v nastavenom čase znova Bartoš hlavičkoval do žrde. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivá.
Pred 3 462 divákmi rozhodoval Kačenga. ŽK: Doležaj, Pečalka, Ďurica - Seman, Lietava, Šmelko, Šuhaj.
MŠK: Mucha - Čišovský, Krško (60. Ďurica), Doležaj, Vomáčka, Bartoš, Pečalka (60. Sninský), Štrba, Barčík, Nemec (77. Bažík), Šesták.
Ladislav Jurkemik: Vedeli sme, že súper bude hrať zo zabezpečenej obrany a bude vychádzať do rýchlych protiútokov. Jeden im vyšiel a prehrávali sme 1:0. V druhom polčase sme súpera viac pritlačili, žiaľ po našom nedorozumení v obrane sme dostali druhý gól. Za tohto stavu mužstvo ukázalo morálku a som rád, že výsledok zvrátilo. Keby sme mali trošku futbalového šťastia, ktoré nám chýbalo nielen dnes, mohli sme zápas aj vyhrať. Myslím si, že remíza je spravodlivá. Michal Filek
OSTATNÉ VÝSLEDKY 8. KOLA
Spartak Trnava - Inter Bratislava 0:0, FC Rimavská Sobota - ZŤS Dubnica
1:1 (1:0), 29. Špendla (vl.) - 90.+ M. Filo. Dukla Banská Bystrica - Matador Púchov 1:1 (1:0), 39. Jakubko - 72. Labun. Artmedia Bratislava - MFK Ružomberok
1:2 (0:0). 63. Suchánek - 51. Zošák, 80. Král.

8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  4. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?

Zmena cestovných poriadkov SAD

K zmenám dôjde v cestovných poriadkoch prímestskej autobusovej dopravy na linkách v regióne Kysucké Nové Mesto a Čadca.

6 h

V prvom stupni varovania okres Kysucké Nové Mesto. V druhom stupni ostražitosti je zaradený okres Čadca.