Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

V Turzovke vyhral poľský LKS

V Turzovke sa v nedeľu uskutočnil už 59. ročník najstaršieho futbalového turnaja na Slovensku, Pohára česko-slovenskej vzájomnosti.

Prvý ročník tohto medzinárodného turnaja sa uskutočnil už v roku 1946 a vtedy zvíťazil klub S.T.S. Čadca. Na historicky prvom putovnom pohári, ktorý je vystavený na čestnom mieste v klubovni domáceho oddielu, sú vyryté mená klubov ako S.K. Vsetín, Dukla Olomouc, Jiskra Frýdek, Tatran Krásno. Perličkou je víťaz z rokov 1950 a 1951 Železárny Stalingrad, napriek názvu šlo o družstvo zo severnej Moravy. V zatiaľ poslednom ročníku, vlani, vyhrali futbalisti LKS Zgoda Kety, ktorí prišli prvenstvo obhajovať aj tento rok. Ďalšími účastníkmi turnaja boli hráči severomoravského TJ Vokd Tchas Poruba, FK Strečno a domáci Tatran Turzovka. V úvodnom vyraďovacom zápase proti sebe nastúpili celky Poruby a Strečna. Počas celého stretnutia išlo o boj dvoch vyrovnaných tímov. Moravania strelili úvodný gól zápasu a vyhrali aj prvý polčas. V druhom sa viac darilo Strečnu, ktoré vyrovnalo na 1:1 a vynútilo si penaltové rozstrely. Vyrovnaný súboj pokračoval aj ďalej, keď aj po prvej sérii piatich kopov bol stav nerozhodný 4:4. Nakoniec sa futbalové šťastie usmialo na hráčov Poruby, ktorí postúpili do poobedného finále.

V ďalšom dopoludňajšom zápase hrali domáci Turzovčania proti hosťom z družobného poľského mesta Kety. Tatran začal lepšie a hneď v úvode strelil gól. Potom sa však karta obrátila a Poliaci ešte v priebehu prvého polčasu dali tri góly. Domáci potom po nepresvedčivom výkone vystriedali brankára. V druhom polčase už padol len jeden gól, ktorým si postup do finále poistili Poliaci. Cez prestávku sa stretli internacionáli Turzovky a Javorníka Makov. Makovčania zvíťazili 4:2. Zápas o tretie miesto zvládli lepšie domáci, už v prvom polčase si vytvorili dvojgólový náskok a ten s prehľadom udržali až do konca. Turzovka si výsledkom 3:1 vybojovala bronz. Finálový zápas bol reprízou toho vlaňajšieho. Aj tento rok v ňom nastúpili celky LKS Zgoda Kety a TJ Voks Tchas Poruba. Stretnutie bolo vyrovnané od prvej do poslednej minúty a tak opäť museli rozhodovať strely zo značky pokutového kopu. Ukázalo sa, že obhajcovia pohára z poľských Kiet majú pevnejšie nervy a penaltový súboj vyhrali v pomere 4:3. Pohár teda znova po roku putuje do Poľska. Výsledky: TJ Voks Tchas Poruba -FK Strečno
1:1 (0:1) na penalty 5:4, Pavlica - Kuba. Tatran Turzovka - LKS Zgoda Malec 1:4 (1:3), Mohelník - Masior, Domasik, Naglik 2. O 3. miesto: Tatran Turzovka - FK Strečno 3:1 (2:0), Mlkvik, Blažek, Mohelník - Sokolovský. Finále: LKS Zgoda Kety - TJ Voks Tchas Poruba 1:1 (1:1) na penalty 4:3, Domasik - Holáň. Najlepší brankár: Gregorczyk - LKS Zgoda Kety. Najlepsí hráč: Blažek - Tatran Turzovka. Poradie: 1. LKS Zgoga Kety, 2. TJ Vokd Tchas Poruba, 3. Tatran Turzovka, 4. FK Strečno.

Vodičke namerali takmer tri promile

Pri dopravnej nehode v Ochodnici sa čelne zrazili dve autá. Zranili sa pri nej traja ľudia. Medzi nimi aj vodička, ktorá poriadne „nafúkala“.

Dopravná nehoda v Ochodnici.

MY Kysucké noviny s právnou poradňou i súťažami

Nové číslo MY Kysuckých novín opäť prináša množstvo informácií z regiónu, o ktorých by ste mali vedieť. A nielen to!

Nešťastný úraz mu takmer ukončil kariéru. V Číne sa cítil ako diplomat

Vnútorné ja mu hovorí, že olympijský symbol má päť kruhov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.