Okrem streleckých súťaží organizujú aj preteky všestrannosti. Pri návšteve redakcie Kysuckých novín rozprával aj o problémoch, ktoré najviac sužujú združenie.
- Priblížte čitateľom vašu prácu.
- Okrem našich streleckých súťaží organizujeme aj strelecké súťaže mládeže v spolupráci s centrom voľného času. Niektoré robíme aj samostatne. Pod naše združenie patrí aj Zväz CO, ktorý organizuje v spolupráci s nami olympiádu mladých záchranárov. Tá v sebe zahŕňa zdravotnícku pomoc, orientáciu v teréne, požiarnu ochranu, chemickú ochranu a streleckú disciplínu. Súťažiaci najskôr absolvujú vedomostné testy a po nich ich čaká fyzická previerka schopností, okrem strieľania musia zabehnúť určenú vzdialenosť.
- Vráťme sa k strelectvu, akú popularitu má tento šport na Kysuciach?
- Sám človek je zrodený ako lovec, i keď dnes už nie je potrebné loviť, každého to láka vyskúšať si svoje kvality a sústredenosť. Pri streľbe si uvedomí, že ak sa nesústredí, tak nedosiahne výsledok.
- S akými problémami sa najčastejšie stretávate?
- Chýbajú nám finančné prostriedky. Niekedy nemáme ani na pokrytie nákladov spojených s nákupom streliva a už vôbec nie na opravu zbraní. Máme kritické podmienky na trénovanie. Dá sa povedať primitívne. Na Svrčinovci máme súťaže z malokalibrovej a veľkokalibrovej pištole, ostatné prebiehajú v Základnej škole Podzávoz.
- Čo plánujete na zlepšenie podmienok v Okresnom združení technických a športových činnosti?
- Chceme vytvoriť novú štruktúru riadenia, pretože takto to robíme len ako dobrovoľníci a skoro všetko na vlastné náklady. Ako združenie nedostávame žiadne dotácie. Niektoré súťaže nám podporujú sponzori. Je ťažké viesť viaceré športy naraz bez finančných prostriedkov, ktoré skladáme len s členských príspevkov a doprosujeme sa sponzorom. Mnohí nemajú pre tieto športy pochopenie. Chcem poďakovať hlavne sponzorom, ktorí nás podporujú. Šport je predsa najlepším liekom proti negatívnym javom mládeže.