ajzaujímavejšie tituly, ktoré sa po spracovaní zaradia medzi ostatné požičiavané knihy.
Ako prvého uvázdame Johna Irvinga. Čitateľom, ktorí radi siahnu po dobre napísanej knihe, netreba ho predstavovať, iba spomenieme, že v týchto dňoch sme knižný fond rozšírili o jeho najznámejší román Svet podľa Garpa. Je to prvé slovenské vydanie slávneho amerického románu 70. rokov, ktorý je životným príbehom fiktívneho spisovateľa T.S. Garpa. Autor tento román napísal v roku 1978 a ešte v tom istom roku bol zaň nominovaný na cenu National Book Award. Priniesol mu svetovú slávu a o štyri roky bol aj sfilmovaný.
Milovníkom napätia ponúkame román Karin Alvtegenovej V cudzej koži. Je to autorkin druhý triler, ktorý nasleduje po jej debute Hriech. Tvorbu autorky pozitívne ovplyvnila jej práca v televízii a vo filme. Napätie zvyšuje striedaním obrazov, ktoré čitateľa oslovia pozoruhodnou plnokrvnosťou. Tento román spĺňa všetky atribúty kvalitného trileru.
Petra Pišťaneka, publicista, autora mnohých kníh, ktoré patria medzi najčítanejšie, dnes predstavíme spolu s výberom z jeho publicistiky. Vychádza pod názvom Traktoristi a buzeranti. Je to zborník publikovaných článkov, úvodníkov, glos, kurzív, rozhovorov, recenzií, spomienok a listov s originálnym, svojským pohľadom na drobnosti i zásadné veci, ktoré prináša každodenný život.
Chcete vedieť, kedy francúzska herečka Annie Girardotová zostúpila do svojho pekla, alebo či muž Everestu Edmund Hillary stretol snežného muža? Zaujíma vás, ako sa svetoznámy kardiochirurg Christian Barnard pripravoval na prvú transplantáciu srdca a prečo švajčiarsky ufológ Erich von Däniken verí, že život na našej planéte odštartovali mimozemšťania? Dozviete sa to v knihe Juraja Mravca Dáma a zopár správnych chlapov, v ktorej vás dvadsaťjeden slávnych osobností 20. storočia vpustí za oponu svojho sveta.
Príbehy a pozorovania zo života od Ivana Sečanského prináša kniha Sranda musí byť, lebo sranda je vážna vec. Je to milé, úsmevné čítanie príhod a pozorovaní zo skutočného života obyčajných ľudí, ktoré sú podané s jemným, inteligentným humorom.
Doktora egyptológie a spisovateľa Christiana Jacqa netreba čitateľom príbehov z histórie predstavovať. Vydavateľstvo Remedium v týchto dňoch prinieslo na knižné pulty ďalší historický román Starobylý Egypt.
Paullina Simonsová sa narodila v Leningrade, no v roku 1970 sa prisťahovala aj s rodičmi do USA. V súčasnosti vydala román Legenda o medenom jazdcovi, ktorý bol preložený do slovenčiny. Touto knihou vzdala hold svojim ešte žijúcim starým rodičom, ktorý prežili prvú svetovú vojnu, ruskú revolúciu, obliehanie Leningradu a režimy Lenina a Stalina.
Z bohatého predvianočného výberu pre detských čitateľov ponúkame dva najzaujímavejšie tituly.
V Mladých letách vyšla publikácia určená pre malých maliarov Tvorivé maľovanie. Pomocou tohoto sprievodcu umeleckými technikami dielo malých umelcov získa punc originality a profesionality.
Slovensko, krajina v srdci Európy, má bohatú históriu. Prelínajú sa v nej dejiny starých Slovanov, Uhorska, habsburskej monarchie, Česko-slovenskej republiky i slovenskej štátnosti. Publikácia od historika Ivana Mrvu Slovensko – dejiny v kocke priblíži čitateľovi jednotlivé obdobia našich dejín.
Z vydavateľstva Slovart vám dávame do pozornosti román od Johna Irvinga Svet podľa Garpa, od Alberta Moraviu román Nuda a od publicistu Juraja Mravca zbierku rozhovorov pod názvom Dáma a zopár správnych chlapov. Zaujímavý je sociálny román švédskej autorky Karin Alvtegenovej V cudzej koži. Je to príbeh ženy, ktorá žije na okraji spoločenského systému, ako jedna z mnohých štokholmských bezdomovcov.
Ďalej vám chceme predstavujeme predstaviť nizozemského spisovateľa Ferdinanda Bordewijka a jeho román Charakter, zbierku príbehov a pozorovaní zo života Sranda musí byť od Ivana Sečanského a od mladého maďarského reportéra, nositeľa Pulitzerovej pamätnej ceny, dobrodruha, novinára, spisovateľa a človeka nezvyčajnej odvahy Vujity Tvrtku titul Videl som peklo.(jm)