MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 3:3 (0:1)

Góly: 62. Bažík (11 m), 70. Zábavník, 84. Sninský – 33. a 77. Volf, 88. Takáč.

Rozhodoval Micheľ, ŽK: Kosmeľ, Štrba – Ed. Hrnčár, Onofrej, Suchý, Volf. ČK: Štrba (po 2 ŽK) 2437 divákov.

MŠK: Rzeszoto – Kosmeľ, Špendla (68. Štrba), Labant, Drahno, Barčík, Bažík, Sninský, Zábavník, Gottwald (83. Varadin), Rusnák (53. Fabuš). ŠK Slovan: Kiss – Suchý, Hornyák, Polgár, Ed. Hrnčár, V. Bednár, Volf, Vomáčka, Onofrej, Šlahor (58. E. Takáč), Fodrek.

Prvý polčas dohrávky 17. kola Corgoň ligy priniesol divákom na štadióne pod Dubňom veľmi slabý futbal. Domáci hrali staticky, bez pohybu a ich hre chýbala myšlienka. V 33. min. ich za laxný prístup potrestal Volf, ktorý premenil na gól peknú Fodrekovu zadovku. V závere polčasu mohol vyrovnať z priameho kopu Bažík, ale debutant v bráne Slovana Kiss jeho pokus vytlačil do strany a následnú Rusnákovu dorážku z veľkého uhla kryl. V nadstavenom čase sa ešte slabou strelou do stredu brány, s ktorou nemal Kiss žiadne problémy, prezentoval Sninský.

Ani úvod druhého dejstva nenasvedčoval zmenu vo vývoji zápasu. Prišla však 62. min. a rozhodca Micheľ po skrumáži v 16-tke hostí odpískal sporný pokutový kop. Ten najlepší strelec domácich, Bažík, bezpečne premenil a Žilina sa prebudila. O osem minút poslal Bažíkov center z priameho kopu hlavou do brankára Slovana Zábavník, z opakovanej strely trafil Gottwald iba do pravej žrde, ale odrazenú strelu v páde dopravil hlavičkou do siete Zábavník. Domáci však po góle zaspali na vavrínoch a v 77. min. Volf po odvážnom prieniku do 16-tky strelou popri Rzeszotovi vyrovnal. Žilinčania však nezložili zbrane a po centri Barčíka a gólovej hlavičke Sninského boli opäť na koni. Prišla však 88. min.. Najskôr sa po 19-tich minútach pobytu na ihrisku a druhej žltej karte porúčal z ihriska Štrba. Po priamom kope mieril Suchý dobre k pravej žrdi, ale Rzeszoto loptu vyškriabal na roh. Po ňom sa pri bližšej žrdi presadil striedajúci Takáč a potrestal domácich po tretíkrát. Záverečná snaha domácich priniesla iba Varadinovu hlavičku, ktorú Kiss vyrazil do bezpečia a Slovan, ktorý sa už dlhšie výsledkovo aj herne trápi, si tak spod Dubňa odviezol cennú a zaslúženú remízu.

Juraj Šimurka, MŠK: V prvom polčase viazla v našej hre kombinácia, nešli nám prihrávky, mužstvo hralo staticky a veľmi zle. V druhom polčase sme vývoj stretnutia dvakrát otočili, ale trestuhodne sme si po štandardných situáciách nechali streliť góly.

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 2:0 ( 2:0). 30. Jelšic, 40. Števko. Inter Bratislava – Spartak Trnava 0:1 (0:1) 33. Kožuch. Matador Púchov – ZŤS Dubnica 3:1 (2:0) 8. Čvirik, 15. Beljančin, 90. Breška – 85. A. Nemec.

10. Slovan 17 3 7 7 16:24 16

* Strelci Žiliny – 8. gólov: Bažík, 5 gólov: Sninský, 4 góly: Zabavník, 2 góly: V. Staš, Fabuš, 1 gól: M. Ďurica, Z. Štrba, Drahno, Š. Rusnák, Šimček, Gottwald, Barčík, Špendla.

V budúcom kole sa v sobotu 29. novembra Žilinčania o 13.00 h. predstavia v Dubnici.