Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

5. liga skupina A

Raková si poradila s Lietavskou Lúčkou

Žilina, Kysuce – V poradí 8. kolo V. futbalovej ligy možno nazvať kolom hostí. Domáci sa vo všetkých siedmich zápasoch tešili z víťazstva. Futbalisti Rakovej ani v tomto kole nezaváhali a so šestnástimi bodmi sú na 4. mieste aktuálnej tabuľky, ktorú vedie Rajec pred Belou a Tepličkou nad Váhom.

Skalité – Rosina 2:0 (2:0)

Góly: Kaňa, Sidora

Skalité: Mich. Tatarka – Mikula (11. Bury), Sidora, Sojka, Baroniak (80. Majchrák), Ondrušek, Čanecký, Neveďal, Kaňa, Gavlas, Ďurana (55. Serafín).

Rosina: Holiš – Rosstaš, Adamčík, Barčiak, Turský, Smieško, Hodas, Haiser, Ondák, Marián Kopač, Rác, striedali – Marek Kopáč, Petrovič. Rozhodovali: Kuska – Gnida, Ľ. Šalata.

Podľa Jozefa Mikulu, tajomníka TJ Slovan Skalité, to bol zápas výbornej úrovne, ktorý vysoko prevyšoval priemer V. ligy. Domáci rozhodli o osude stretnutia hneď v úvode, keď prvý gól zaznamenali v 17. a druhý v 25. min. Potom Skalité umnou taktickou hrou udržiavalo priaznivý stav až do konca stretnutia, hoci hostia rovnako predviedli výborný výkon. Pod ich prehru sa podpísal hlavne spomínaný začiatok, keď dvakrát inkasovali.

Belá – Predmier 2:1 (1:1), Šugár 2 – Bednár. Belá: Mahút – M. Sedúch, Boháč, Cvacho, Ševčík, Hazda, Laštiak, Šugár, Cabadaj, Peťko, Cingel, striedanie – Seduch M., Ondráš, Mihlačatin. Predmier: Štefún – D. Daníšek, Minárik, Bojčík, Čička, Tomaník, Bednár, Klus, Chladek, Turský, J. Daníšek, striedanie – Brezničan, Kopásek, Kučera. Hostia prišli do Belej s taktickou, čo najviac zdržiavať. To sa im darilo najmä v prvom polčase. Domáci si vypracovali viacero šancí, ale premenili len jednu. Hostia vyrovnali z jednej hlavičky. V druhej polovici domáci boli pánmi na ihrisku, ale výsledkom prevahy bol len jedno presný zásah. Rozhodovali: Žeriava – Zachar, Švorčík, ŽK: Boháč, Ondráš (Belá), 200.

Teplička nad Váhom – Makov 2:0 (0:0), Kysela, Kozák. Teplička nad Váhom: Majerčík – Hruška, Králik, Januš, Lisko, Belák, Mintál, Kysela, Poliak, Valášek, Kozák, striedanie – Slota, Adamus. V priemernom zápase vyhralo šťastnejšie domáce mužstvo, ktorému až po niekoľkýkrát zachytal dobre brankár Majerčík.

Rozhodovali: Lisická – Kuteľ, Ligas, ŽK: Lisko, 150.

Rajec – Stará Bystrica 2:0 (1:0), Veselý, Eloga.

Rajec: Petráš – Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Bujný, Veselý, Pekara, Paulíny, Miškovský, Krajčoviech, striedanie – Hájek, Biely.

Domáci mali slabší úvod, chybili v prihrávkach. Až v 32. min. im vyšla biliardová akcia a Veselý vsietil prvý gól. Hostia sa pred bránku domácich dostávali len sporadicky. Nástup do druhého polčasu mali Rajčania lepší. Vytvorili si šance, ale strely Šupku a Paulíniho brankár hostí kryl. V 78. min. obrana hostí faulovala prenikajúceho Šimkuliča. Na značku pokutového kopu sa postavil Eloga. Trafil len do brankára, ale odrazenú loptu usmernil do siete. Domáci mali do konca zápasu prevahu, tú však už gólmi nevyjadrili.

Rozhodovali: Farský – Paňko, Holub, ŽK. Hájek, Šupka, 120.

Strečno – Čierne 4:0 (0:0), Židek, Kán, Sokolovský, vlastný.

Strečno: Klocáň – F. Oberta, P. Oberta, Fraško, Praták, J. Oberta, Trhančík, Gašper, Židek, Kán, R. Sokolovský, striedanie – Cigánik, Muráň, Hanuliak. V prvej polovici to bolo vyrovnané. O výsledku rozhodol úvod druhého polčasu, keď domáci v rozpätí 48. – 57. minúty vsietili tri góly. Prehru spečatil Vorek z Čierneho, ktorý si dal vlastenca. Po ústnej výmene názorov videl aj červenú kartu.

Rozhodovali: Rohoň – Kapusta, Škvarek, ŽK. J. Oberta, Cigánik, Hanuliak, 150.

Raková – Lietavská Lúčka 3:0 (1:0)

Góly: Golis 2, Matejčík

Raková: Nekoranec – Majerík, Poljak, Golis, J. Badžgoň, Kováčik, Kubizňa, Jarábek (Kubaška), Šperka (Broš), M. Badžgoň, Matejčík.

Lietavská Lúčka: Brišš – Škrovánek, Košša, Benko, Škuta, Mikunda, Hulin, Bellan, Hreus, Turian, Kodaj, striedanie – Belan, Tvardek.

Rozhodovali: Žuffa – Perašín, Droppa.

ŽK: Škorvánek a Mikudna (Liet. Lúčka).

V zápase mužstiev z čela tabuľky sa tentoraz oveľa viac darilo domácemu kolektívu ako na konci jarnej časti uplynulého súťažného ročníka. Raková sa po dvoch nevydarených zápasoch (doma s KNM B a vo Varíne), pustila do súpera s vervou. V prvom polčase domáci zatlačili hostí do ich obranného územia. Chýbali iba góly, hoci šancí bolo nadostač. Už v 3. min. po trestnom kope Jarábka sa v šanci ocitol nikým nekrytý Golis, no nezakončil. V 11. min. Matejčík technicky uvoľnil M. Badžgoňa, ale ten nemieril presne. V 16. min. sa peknou strelou prezentoval strelec trestných kopov Kubizňa, no brankár hostí bol na mieste. V 26. min. po Golisovom centri poslal Matejčík „koníkom„ tesne vedľa. Neskôr znovu ten istý hráč neprekonal z priestoru šestnástky hosťujúceho brankára. Prišla 34. min., keď Golisov strieľaný center si obrancovia zrazili do vlastnej siete. Do konca stretnutia sa už na skóre nič nezmenilo. Po zmene strán, hneď po rozohraní, domáci po faule na M. Badžgoňa kopali trestný kop. K lopte sa postavil Kubizňa a zo vzdialenosti asi 25 metrov poriadne vystrašil brankára Brišša, ktorý stihol bravúrne vyraziť. Potom sa viac do útoku zapájali hostia a niekoľkokrát pohrozili predovšetkým agilným Turiakom. Futbalisti Rakovej ale hrali disciplinovane a využívali každú príležitosť na ohrozenie súperovej brány. Ich snaha bola korunovaná v 79. min., keď sa po dobre zahranom rohovom kope Kubizňom dostala lopta ku Golisovi, ktorý pohotovo zakončil a upravil na 2:0. Vzápätí na opačnej strane zachraňoval v poslednej chvíli Poljak a neskôr Nekoranec. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila až v nastavenom čase, keď M. Badžgoň rýchlo potiahol útok, pekne našiel Matejčíka a ten sa nemýlil. Raková tak jednoznačne a zaslúžene zvíťazila 3:0.

Kysucké Nové Mesto B-Povina – Varín

4:2 (2:0).

Góly: Bočej, Damaška, Kočmarský, Chládek – Trnovec, Lopušan.

Povina: Majtán – Rajtek, Janec, Frolo, Donát (60. Žiliak), Holáň, Bočej (62. Malík), Damaška, Kočmarský, Macek, Špiriak (90. Chládek).

Varín: Fogada – Nemček, Repkovský (46. Zradula), Michal Zimen, Róbert Zimen, Gazdík (71. Tichák), Trnovec, Michulek, Hubočan, Brežný, Kuchar (46. Lopušan).

ŽK: Macek, Frolo, Rajtek – M. Zimen, Lopušan, Nemček.

Rozhodoval: Tutura

Hostia si v prvej štvrťhodine vytvorili územnú prevahu. mali aj šancu, no tá ostala nevyužitá. V 24. min. sa po rohovom kope dostal k lopte Bočej, ktorý prízemnou strelou, zo vzdialenosti asi 25 metrov, otvoril skóre zápasu. Rezerva KNM mala veľkú šancu aj v 32. min, no Kočmarský ju nezúžitkoval. Napravil to Damaška, ktorý zo vzdialenosti približne 30 metrov upravil na 2:0 v prospech domácich. V 42. min. mal šancu Holáň, ale jeho hlavička z piatich metrov skončila tesne nad bránou. V závere polčasu mohol Bočej zvýšiť, no jeho slabá strela skončila v rukách brankára hostí. V druhom polčase zaznamenal tretí gól domácich Kočmarský, ktorý poslal loptu do prázdnej brány. V 54. min. mal hosťujúci Lopušan obrovskú šancu na zníženie nepriaznivého stavu, no z piatich krokov prestrelil. O minútu neskôr sa Trnovcovi podarilo skórovať zo samostatného nájazdu na bránu Poviny. Druhý gól hostí zaznamenal v 85. min. Lopušan a znížil na 3:2. V 90. min. sa na ihrisko dostal striedajúci Chládek a ten po prvom kontakte s loptou unikol po pravej strane, dostal sa do pokutového územia a krížnou strelou stanovil na konečných 4:2. Zápas bol od prvých minút do poslednej dramatický.

14. Čierne 8 0 2 6 5:19 2

Program 9. kola – nedeľa 28. septembra o 15.00 h: Varín – Skalité (Perašín), Lietavská Lúčka – Kysucké Nové Mesto B-Povina (Chmúrny), Čierne – Raková (Luciak), Stará Bystrica – Strečno (Švec), Makov – Rajec (Sitár), Predmier – Teplička nad Váhom (Brodňan), Rosina – Belá (Sobola).

(lh, mčim gm, jkk)

1. Od mája sa mení definícia kilogramu
  2. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  3. Arca Brokerage House mala úspešný rok 2018
  4. 5 funkcií ČSOB SmartBankingu, ktoré vám ušetria čas
  5. Tipy od sprievodkyne: Ako si užiť dovolenku na nádhernej Ischii?
  6. Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur
  7. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
  8. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
  9. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
  10. Top desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  1. Ktoré minerály strácame pri zvýšenej fyzickej aktivite?
  9. Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  10. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?

Súd mu vymeral šesť rokov nepodmienečne

Bývalého starostu Svrčinovca odsúdil včera Krajský súd v Žiline na šesť rokov nepodmienečne.

Exstarosta si včera vypočul verdikt súdu.

Chorobnosť v kraji v uplynulom týždni stúpla

Najčastejšou komplikáciou bol zápal prínosových dutín.

Murári a tesári zo SOŠ stavebnej v Žiline na medzinárodnej súťaži v českom Kyjove zlatí

Žiaci SOŠ stavebnej v Žiline sa každoročne zúčastňujú súťaží zručností, aby si mohli konfrontovať svoje teoretické znalosti a odborné zručnosti so žiakmi zahraničných a slovenských stredných škôl.

Žiaci Samuel Pirošík a Peter Hanulík nemali na súťaži konkurenciu.