V. futbalová liga skupina A

V kysuckom derby víťazne Povina

Žilina, Kysuce – Najbohatší na góly bol zápas v Predmieri. Okrem štyroch gólov videli diváci aj osem žltých kariet. Nováčik z Rosiny si doviezol cenný bod, darilo sa aj Rajcu a Tepličke nad Váhom, ktorí bodovali na Kysuciach.

Varín – Raková 3:0 (0:0), Gazdík 2 (obidva z 11 m), Kuchar. Varín: Fogada – Nemček, Repkovský, M. Zimen, R. Zimen, Miloš Gazdík, Trnovec, Michulek, Hubočan, Brežný, Kuchár, striedali – Gazdík, Zradula, Lopušan. V úvode to bola vyrovnaná partia. Šance sa striedali na obidvoch stranách. Domáci spoliehali na brejky. V druhom polčase dali dva góly zo značky pokutového kopu. To neznižuje ich výkon, lebo boli lepším mužstvom. Rozhodovali: Ligas – Lisická, Rohoň, ŽK: Zimen, 150.

KNM B Povina – Skalité

3:1 (1:1)

Góly: Špiriak 2, Kočmarský

KNM B Povina: Majtan – Hutira, Janec, Frolo, Dinát, Holáň, Kočmarský, Damaška, Ovečka, Bočej (89. Žiliak), Špiriak (83. Chládek).

Skalité: Tatarka – Mikula, Sidora, Sojka, Ďurana, Serafín (63. Bury), Čanecký, Neveďal, Kaňa (68. R. Časnocha, Gavlas.

ŽK: Donát, Holáň, Bočej, Frolo – Sidora, Čanecký.

Rozhodovali: Blahušiak – Kuteľ, Škorvánek.

DZ: J. Vrtel.

Po výbornom domácom zápase s Predmierom prišli hostia v nezmenenej zostave a netajili sa záujmom odviesť si nejaký ten bodík. Domáca Povina, ktorá si v minulom kole nečakane priviezla bod z Rakovej, nenechala nič na náhodu. Prvých desať minút zápasu bolo v réžii hostí, ale títo si nijakú gólovú šancu nevypracovali. Boli to naopak domáci, keď Damaška pekne prihral Holáňovi, no ten nikým nekrytý trafil iba do brankára Tatarku. V 11. min. sa na bránu Poviny rútil Majchrák, no jeho koncovka smerovala vedľa. V 26. min. zahrávali hostia priamy voľný kop zo vzdialenosti asi 40 metrov. Ďuranovu delovku však Majtan s problémami vyškriabal na brvno a následne na rohový kop. V 34. min. zaútočili domáci. Z ľavej strany odcentroval Damaška, Mikula loptu vyrazil krížom cez celú bránu. Odrazenej lopty sa zmocnil Špiriak a nezaváhal. Domáci sa z vedenia dlho netešili. O niekoľko minút zahrávali hráči Skalitého priamy kop zo vzdialenosti asi 25 metrov. Veterán Sidora potvrdil, že ešte strieľať nezabudol a nechytateľnou bombou ponad múr vyrovnal. Druhý polčas opäť začali aktívnejšie hostia, no po hrubej chybe vlastnej obrany ich gólom potrestal Kočmarský. Stretnutie začalo naberať na nervozite a hlavný rozhodca musel začať rozdávať karty. V mužstve hostí svojím výkonom zaujal iba 18 ročný Čanecký. Gólový účet zápasu uzavrel v 80. min. Špiriak, ktorý obišiel celú obranu a skóroval na konečných 3:1.

Makov – Belá 1:1 (0:0)

Góly: 55. R. Planeta – 82. Cabadaj

Makov: M. Krišica – M. Kubošný. P. Maďari, R. Sojčák (75. R. Hajna), M. Mlakyta, A. Banetka, J. Šustek, S. Olšovský (65. L. Jantoš), R. Planeta, D. Pavelka, P. Kubištel (55. M. Válek).

Belá: A. Mahút – Martin Sedúch, J. Boháč, J. Ševčík, J. Mihalčatin, M. Hazda, Ľ. Laštiak, P. Šugár, J. Cabadaj, L. Peťko, J. Cingeľ. Striedali: Marián Sedúch, P. Sedúch, P. Vrábel.

ŽK: Martin Sedúch

Pred slušnou diváckou kulisou privítalo domáce mužstvo, ktoré je nováčikom v súťaži, súpera výbornej úrovne. Hostia pôsobili počas celého zápasu futbalovejším dojmom. Domáci svoje technické nedostatky nahrádzali zvýšenou bojovnosťou. Najväčšie problémy domácej obrane robil rýchlonohý Šugár, ktorý mal v prvom polčase dve vyložené šance. Jenu vykopol z bránkovej čiary R. Sojčák a druhú zneškodnil výborný brankár Krišica. V druhom polčase prebrali iniciatívu na svoje kopačky futbalisti Makova, viac sa tlačili do pokutového územia hostí a výsledkom tejto iniciatívy bol krásny gól R. Planetu. Po góle hostia ožili a vtedy začal úradovať brankár Marián Krišica, ktorý skvelým spôsobom vychytal množstvo vyložených gólových šancí. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí jednogólovým víťazstvom domácich, hosťujúci Cabadaj vyrovnal na konečných 1:1. Z hľadiska predvedenej hry je deľba bodov spravodlivá.

Lietavská Lúčka – Strečno 2:1 (2:1), Kudla 2 – Kán. Lietavská Lúčka: Brišš – Čupka, Košša, Škrovánek, Bellan, Benko, Kodaj, Hulin, Mikunda, Kudla, Bosík. Strečno: Hruška – Muráň, P. Oberta, Fraško, F. Oberta, J. Oberta, Trhančík, Gašper, R. Sokolovský, Kán, Hanuliak, striedal. – Beleš. Rozhodovali: Švorčík – Tokár, Šulek

Čierne – Rajec 0:1 (0:0), Baďura. Rajec: Petráš – Šupka, Šimkulič, Ďurajka, Vojtek, Jakubes, Eloga, Veselý, Krajčoviech, Paulíny, Baďura, striedali – Pekara, Bujný.

Zápas slabej úrovne s veľa nepresnosťami, pod ktorý sa podpísal aj silný vietor. Domáci mohli ísť do vedenia, ale netrafili prázdnu bránku. Šance na prvý gól mal v závere polčasu Baďura, ale ten tiež nemieril presne. V druhom polčase hráči Rajca začali svižnejšie. Príležitosti mali Paulíny, Eloga, ale tiež bez gólového zakončenia. V 82. min. podbehol domáci brankár center a Baďura dal víťazný gól. Rozhodovali: Močiliak – Vrtich, Chmúrny, ŽK: Jakubes, Veslý, Pualíny, Krajčoviech, Ďurajka, 100.

Stará Bystrica – Teplička 0:3 (0:1)

Góly: Hruška, Mintál, Kysela

St. Bystrica: J. Čmiko – L. Kolembus (M. Králik), J. Lipták(A. Šumský), Mir. Griga, M. Sobol, M. Košťál, E. Prišč (24. Mich. Griga), M. Štrba, M. Šumský, P. Faktor, J. Mravec.

Teplička: R. Majerčík – Ľ. Hruška, P. Králik, Ľ. Jánoš, M. Lisko, P. Poliak, T. Mintál, R. Kysela, R. Belák, P. Valášek, I. Kozák.

ŽK: L. Kolembus, J. Lipták

Rozhodovali: V. Šalata – R. Gnida, Ľ. Šalata.

DZ: P. Tomčík

Domáci futbalisti nezačali zápas najlepšie. Snažili sa síce útočiť, ale ich snaha väčšinou stroskotávala na polovici ihriska. Pred súperovu bránu sa dostávali iba sporadicky. Hostia pôsobili celé stretnutie futbalovejším dojmom, ich prihrávka boli presné a často sa dostávali do priestoru pred brankárom Čmikom. Tento sa vyznamenal v 29. min. výborným zákrokom. Za zmienku v prvom polčase stojí strela z diaľky, z kopačky Štrbu. Brankár Majerčík bol však na mieste. V 41. min. sa po autovom vhadzovaní dostal k lopte Košťál, ale jeho strela smerovala nad bránu. Obraz hry sa nezmenil ani po obrátke. To, že hostia majú viac z hry, dokázali v 57. min., keď Hruška otvoril skóre na 0:1. V 66. min. sa mohli domáci vrátiť do hry, no nariadenú penaltu po faule na Košťála Mir. Griga nepremenil. Po neúspešnom pokutovom kope sa domáce mužstvo úplne rozsypalo a o minútu neskôr Mintál zvýšil na 0:2. Nemohúcnosť domácich vyvrcholila v 78. min., keď Kysela upravil na konečných 0:3.

Predmier – Rosina 2:2 (1:2), Turský (obidva z 11 m) – Kopáč, Rác. Predmier: Štefún – D. Daníšek, Dodek, D.Minárik, Čička, J.Minárik, Bednár, Klus, Brezničan, M. Turský, Ď. Daníšek, striedali – Chlebek, Tomaník. Rosina: Holiš – Rostaš, Adamčík, Lysík, V. Turský, Smieško, Barčiak, Haiser, Ondák, M. Kopáč, Rác, streidali – Tomašík, M. Kopáč. Hostia do 15 min. vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Domáci korigovali v závere polčasu zo značky pokutového kopu. Po druhom, prísne nariadenom, prišlo aj vyrovnanie. Rozhodovali: Dutka – Farský, Uhorskai, ŽK: Čička, D. Daníšek, Dodek, Bednár, J. Minárik – Adamčík, Lysík, M. Kopáč, 200

14. Čierne 7 0 2 5 5:15 2

Program 8. kola – sobota 20. septembra o 15.00 h: Kysucké Nové Mesto B-Povina – Varín (Tutura), nedeľa 21. septembra o 15.00 h: Skalité – Rosina (Kuska), Belá – Predmier (Žeriava), Teplička nad Váhom – Makov (Lisická), Rajec – Stará Bystrica (Farský), Strečno – Čierne (Rohoň), Raková – Lietavská Lúčka (Žufa). (lh, jkk, mch)