Góly: Privarčák 2, Mrenka, Šutý, Tatarčiak

K.L.B Lodno: M. Macko – J. Kuric, J. Vlček, M. Tatarčiak, M. Ryboň. P. Bugáň, A. Nemčík, Vl. Fuják, R. Fuják, Š. Mrenka, J. Privarčák. Striedali: Králik, Šutý, Tomašec.

Korňa: P. Korduliak – M. Chytil, J. Výrobík, J. Mucha, Pet. Korduliak, V. Dorociak, T. Košeľa, P. Kotek, J. Michalíček, F. Papík, P. Blažek. Striedal: M. Papík.

ŽK: Mrenka, Kuric, Vl. Fuják – Chytil, Výrobík

ČK: Pet. Korduliak

Rozhodovali: Nekoranec – Jašurek, Trúchly

Výsledok zápasu hovorí jasnou rečou pre domáci kolektív. Hostia akoby sa súpera zľakli a od samého začiatku začali praktizovať obrannú taktiku. Hralo sa celkom slušne, bez zbytočných nedovolených zákrokov. Rezerva K. Lieskovca potvrdila úlohu lídra súťaže.

Vadičov – Snežnica

1:1 (1:0)

Góly: Jur. Káčerík – J. Tomáš

Vadičov: P. Rábik – M. Zajac, M. Cabada, J. Galierik, J. Remiš, Jur. Káčerík, M. Vlček, M. Káčerík, R. Rybánsky, M. Hájnik, Joz. Káčerík. Striedali: Joz. Káčerík ml., P. Číž, M. Škor.

Snežnica: F. Jaššo – P. Palárec, P. Labuda, S. Bugáň, M. Ukrob, J. Beňadik, P. Smieško, Š. Labuda, J. Tomáš, A. Bahna, M. Labuda. Striedali: Ľ. Palárec, Ján Beňadik.

ŽK: Jur. Káčerík

Rozhodovali: P. Jantoš – A. Kubiš, J. Potočár.

Počas celého zápasu hrali obe mužstvá svižný, aj keď miestami dosť nervózny, futbal. Domáci sa ujali vedenia v 18. min., keď gól zaznamenal hlavou Juraj Káčerík. Hosťom sa podarilo vyrovnať a získať cenný bod až 5 minút pred koncom zápasu, keď ich úspešným strelcom bol J. Tomáš.

Turzovka – Zborov

3:1 (2:0)

Góly: Mohelník 2, Blažek – Čimbora (11 m)

Turzovka: Slovák – Šulek, M. Rovňaník, Mucha. Puškár, Blažek, Pavlík, Mlkvík, Mohelník, Zavičár, P. Rovňaník. Striedali: Tkáčik, Matejík, Mudrík.

Zborov: Michalec – Šarlák, R. Vojtuš, Nevedel, Noskovič, Murčo, Kuric, M. Vojtuš, Košťál, Zuščák, Koščalík. Striedali: Droščák, Poliaček, Čimbora, Šlapka.

ŽK: ŠarlákNoskovič, Murčo.

Rozhodovali: Kajánek – Zeman, Ondrašina.

Hostia sa predstavili ako bojovný kolektív a s domácimi zohrali prakticky vyrovnanú partiu. Ich vážnym nedostatkom bolo, že si vážnejšiu šancu vytvoriť nedokázali. Turzovka zaznamenala prvý gól v 24. min., keď úspešným strelcom bol Blažek. Bola to vlastne aj prvá gólová šanca domácich. Neskôr upravil Mohelník na 2:0. Týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas. V druhej časti hry hrali domáci už iba to, čo potrebovali. Mohelník zvýšil na 3:0. Hostia už iba korigovali zo značky pokutového kopu. Touto prehrou, ktorá je prvá v súťažnom ročníku, stratili kontakt s vedúcim družstvom tabuľky, s rezervou Kys. Lieskovca.

Oščadnica – Nová Bystrica

1:0 (1:0)

Gól: Vl. Kučák

Oščadnica: Helt – Kuljovský, Zemaník, Koňuch, Straka, Lušäák, Škola, Krela, Kvašňovský, Minárik, Vl. Kučák. Striedali: Kopera, Zagrapan.

N. Bystrica: Kováč – P. Chovanec, Jantula, Čierňava, Škorvaga, J. Dubovický, Jonek, Griga, M. Dubovický, Vl. Chovanec, Držiak. Striedal: Cabadaj.

ŽK: Lušňák, Vl. Kučák – Čierňava, Kováč, Jonek.

Rozhodovali: Golis – Stuchlík, Bohovič.

Oščadnica hrala v prvom polčase celkom dobrý futbal. Vypracovali si niekoľko šancí, ale brankár Kováč, ktorý bol najlepším mužom na ihrisku, mal svoj deň. Jediný gól zaznamenal Vl. Kučák. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci prestali na chvíľu hrať, ale hosťom sa ich potrestať nepodarilo.

Podvysoká – Radoľa

0:1 (0:0)

Gól: Kaplík

Podvysoká: L: Hruška – A. Ligač, R. Bilský, Mir. Perďoch, M. Pajer, R. Kubiš, Ľ. Palica, M. Cvinček, J. Macášek, J. Slíž, M. Kľago. Striedali: Ľ. Chochruň, M. Fojtík, M. Hruška.

Radoľa: Ľ. Jantošík – T. Kriváček, R. Minár, S. Ploštica, J. Minár, J. Žubor, M. Harcek, J. Harcek, P. Ľuptovec, B. Kaplík, B. Chovanec. Striedali: P. Gálek, J. Urban, J. Ploštica.

ŽK: Mir. Perďoch – Žubor, Harcek.

Rozhodovali: Podolák – Kubica

Hral sa bojovný futbal. V 60. min. nepremenili domáci pokutový kop, keď jeho exekútorom bol R. Kubiš. Hostia z ojedinelého útoku zaznamenali pekný gól, ktorý znamenal aj veľmi cenné tri body. Domáci, okrem penalty, nepremenili ešte viacero gólových príležitostí. Hostia podali sympatický výkon.

Svrčinovec – Vysoká

7:0 (3:0)

Góly: M. Kulla 3, J. Krkoška 2, P. Halfar, M. Janoštiak

Svrčinovec: Š. Slovák – P. Halfar, R. Staškovan, F. Halfar, M. Kulla, J. Mrmus, Ľ. Kordek, Vl. Laš, J. Krkoška, M. Janoštiak, M. Krišica. Striedali: P. Kulla, D. Cyprich, P. Jašurek.

Rozhodovali: P. Horecký – J. Šurab, Š. Tomáš.

ŽK: M. Kulla, J. Krkoška - S. Jančík, L. Kubačák.

Domáci, aj keď nepodali oslnivý výkon, boli jednoznačnými pánmi na ihrisku. Hoci vyhrali vysokým rozdielom, mali ešte niekoľko nepremenených šancí. Súper hral odovzdane a tak si domáci zahrali doslova exhibičný zápas. Tréner Kupka hodnotí výkon svojich zverencov ako uspokojivý. Spokojný je iba s výškou skóre.

14. Vysoká 7 1 1 5 3:20 4

Program 8. kola – nedeľa 21. septembra o 15.00: Korňa – Vysoká, Staškov – Svrčinovec, Radoľa – Ochodnica, Nová Bystrica – Podvysoká, Zborov – Oščadnica, Snežnica – Turzovka, Kys. Liesk. B Lodno – Vadičov. (jkk)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 618

Niektorí zákazníci si zatiaľ berú zabalené jedlo.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.