Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

I. trieda ObFZ Kysúc

Rezerva K. Lieskovca zatiaľ bez straty

Najvyššia regionálna futbalová súťaž – I. trieda pokračovala stretnutiami 3. kola. Jediným prekvapením je pravdepodobne prehra Vadičova na domácom ihrisku so Staškovom. Rezerva Kysuckého Lieskovca – Lodno nastúpila jednoznačný víťazný kurz a už tretí zápas v poradí vyhrala na nulu. Tentoraz si krutú prehru odniesli hráči Radole, ktorí v Lodne vyfasovali „osmičku„. Sobotňajšia predohrávka Oščadnica – Svrčinovec sa skončila víťazstvom domácich rozdielom triedy. Na ihrisku to však vyzeralo trochu inak. Svrčinovec mal prakticky počas celého zápasu viac z hry, no góly dávala Oščadnica. Ostatné zápasy sa skončili podľa predpokladov.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky 3. kola

Zborov – Korňa

1:0 (0:0)

Gól: J. Kuric

Zborov: Galgánek- Šarlák, R. Vojtuš, Nevedel, Kováč, Murčo, Koňušík, M. Vojtuš, Minkoš, Kuric, Zuščák. Striedali: Koščalík, Košťál

Korňa: Bytčánek – Blažek, Výrobík, Pav. Korduliak, Pet. Korduliak, Dorociak, Slezák, Kotek, Košeľa, Papík, Chytil. Striedal: Michalíček.

ŽK: Košeľa, Papík, Chytil

Rozhodovali: Gáboš – M. Chovanec, Kubiš

Prvý polčas sa hral za hernej i územnej prevahy domáceho kolektívu. Hráči si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, no nedokázali loptu dopraviť do siete brankára Bytčánka. Jeden raz ho od pohromy zachránilo brvno. V druhom polčase sa domácim podarilo vsietiť gól. jeho autorom bol J. Kuric. Po tomto góle hostia akoby ožili a na zvyšok stretnutia zatlačili domácich na ich polovičku, no na stave sa im nepodarilo nič zmeniť. Zborov si tak pripísal na svoje konto už tretie víťazstvo a zatiaľ mu v aktuálnej tabuľke patrí druhé miesto.

Skryť Vypnúť reklamu

Snežnica – N. Bystrica

2:1 (1:0)

Góly: M. Labuda, J. Tomáš – R. Griga

Snežnica: Jaššo – P. Palárec, P. labuda, Š. Labuda, M. Úkrop, J. Beňadik, Hlavatý, Laurenčík, Tomáš, Javorík, M. Labuda. Striedali: Ľ. Palárec, Bugáň.

N. Bystrica: Pastorek – Chovanec, Jantula, Čierňava, Škorvaga, J. Dubovický, Jonek, M. Griga, M. Dubovický, P. Dubovický, Držiak. Striedal: R. Griga

ŽK: P. Palárec- P. Čierňava

Rozhodovali: Staník – Podolák, Trúchly

Rozhodcovská trojica podala výborný výkon, s ktorým boli spokojné oba kolektívy. Počas celého zápasu mali miernu hernú i územnú prevahu a hostí prakticky do vážnejšej akcie nepustili. Nová Bystrica znížila nepriaznivý stav až v nastavenom čase.

K. Liesk. B Lodno – Radoľa

8:0 (2:0)

Skryť Vypnúť reklamu

Góly: R. Fuják 3, Š. Mrenka 2, Kekely, Pavlík, Králik

K. Liesk. B Lodno: M. Macek - J. Kuric, J. Vlček, M. Tatarčiak, D. Ceniga, R. Fuják, J. Stalmášek, Vl. Fuják, M. Kekely, Š. Mrenka, M. Pavlík. Striedali: J. Králik, E. Šutý, D. Tomašec.

Radoľa: Ľ. Jantošík – B. Chovanec, P. Ľuptovec, J. Žubor, R. Minár, J. Minár, A. Mrmus, J. Luprich, S. Ploštica, P. Gálek, S. Kaplík. Striedali: T. Kriváček, L. Taračka.

ŽK: J. Kuric

Rozhodovali: Bohovič – Zeman, Stuchlík

Za horúceho letného počasia sa na ihrisku rezervy Kys. Lieskovca odohral zápas s jednoznačným priebehom v prospech domácich. Sympatická na hosťoch bola skutočnosť, že aj za veľmi nepriaznivého stavu neskladal zbrane a snažil sa hrať otvorenú partiu. Ich snaha však bola márna, nakoľko v domácom družstve nastúpilo niekoľko oveľa skúsenejších hráčov a tí im nedali šancu uhrať lepší výsledok. Táto vysoká prehra ich usadila bez zisku bodu na poslednej priečke priebežnej tabuľky.

Vadičov – Staškov

1:2 (0:1)

Góly: M. Káčerík – J. Páleník 2

Vadičov: Rábik – Mičunda, Galierik, Brišš, M. Zajac, Rybánsky, Škor, Remiš, Jur. Káčerík, M. Hájnik, M. Káčerík. Striedal: Urbaník.

Staškov: Malík – Kubalák, Králik, Gottwald, Staškovan, Martiník, Smreček, Maslík, Faldík, Juráš, Páleník. Striedal: Hulík.

ŽK: Kubalák, Maslík.

Rozhodovali: Šuráb – P. Halfar, Kubica.

V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Hostia sa ujali vedenia v 19. min., keď Páleník krížnou strelou z rohu šestnástky prekonal domáceho brankára. Domáci sa snažili vyrovnať, no do konca polčasu sa im to nepodarilo. V druhom polčase, v 12. min. to bol opäť Páleník, ktorý upravil na 0:2. Od tohoto momentu sa začala, miestami až drvivá prevaha domáceho kolektívu. Podarilo sa im však vyťažiť iba jeden gól, a tak znížiť prehru. Vyrovnať im zabránil vynikajúci brankár F. Malík, ktorý v bráne niekedy doslova čaroval.

Turzovka – Vysoká

4:1 (1:1)

Góly: P. Šperka 2, P. Mohelník, M. Zavičár - Jančík

Turzovka: Slovák – Šulek, M. Rovňaník, R. Mucha, Puškár, Blažek, Pavlík, Mlkvík, Mohelník, Zavičár, Rovňaník. Striedali: P. Mucha, Tkáčik, P. Šperka.

Vysoká: Papajčík – Hetflajš, Kudláč, J. Planeta, Kubačák, Barčák, Koleňák, Jurčo, Jančík, Chvastek, Altof. Striedali: Kmínek, M. Planeta, Holák.

ŽK: Mlkvík – P. Kudláč 2x, Chvastek, Koleňák, Kubačák.

ČK: P. Kudláč

Rozhodovali: Jašurek – Marek, Potočár

Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný. Hostia v ňom zohrali s domácimi vyrovnanú partiu. V 14. min. domáci R. Mucha nastrelil brvno. Hostia sa v 22. min. ujali vedenia gólom Jančíka. Bola to prakticky jediná gólová šanca Vysokej v prvom polčase a hneď znamenala gól. Turzovke sa minútu pred koncom polčasu podarilo vyrovnať na 1:1. Druhý polčas sa už hral v plnej réžii domácich, ktorí svoju prevahu dokázali aj gólovo zúžitkovať. Hostia si v týchto fázach hry prakticky žiadnu šancu nevypracovali, a tak odišli domov so štvorgólovou nádielkou.

Oščadnica – Svrčinovec

3:0 (1:0)

Góly: Vl. Kolembus 2, Vl. Kučák

Oščadnica: P. Pazdera – M. Koňuch, M. Zemaník, Kopera, Straka, Kolembus, Škola, Lušňák, J. Kučák, Kvašňovský, Činger. Struedali: Mesochoritis, Vl. Kučák.

Svrčinovec: Š. Slovák – P. Halfar, M. Kulla, Laš, J. Krkoška, F. Hakfar, Gomola, Mrmus, Stráňava, Cyprich, M. Krkoška. Striedali: P. Kulla, Ľ. Kordek.

ŽK: Kolembus - Kordek

Rozhodovali: Staník – Ramšák, Kubica.

Zápas sa začal obojstranne útočne. Postupom času hostia viac získavali loptu, ale k ohrozeniu brány Oščadnice sa prakticky nedostali. V 7. min. mohol otvoriť skóre J. Kučák, no jeho strela skončila na spojnici brvna a tyče. V 12. min. mal podobnú šancu A. Straka a lopta z jeho nohy skončila na rovnakom mieste. V 19. min. sa podarilo Kolembusovi zaznamenať prvý gól Oščadnice. Týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas. V druhej časti hry mali opäť viac z hry futbalisti Svrčinovca, no góly dávali domáci. Najskôr sa pekne na ľavom krídle uvoľnil striedajúci Vl. Kučák, obišiel dvoch obrancov a z ťažkého uhla prekonal brankára Slováka. Skóre stretnutia uzavrel svojim druhým gólom Kolembus, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži, v pokutovom území hostí a nedal Slovákovi šancu.

Podvysoká – Ochodnica

4:0 (1:0)

Góly: Cvinček, R. Kubiš 2 (1 z11m), M: Kľago (11m).

Podvysoká: L. Hruška – J. Comorek, R. Bilský st., Mir. Perďoch, M. Pajer, R. Kubiš, P. Kupka, M. Cvinček, M. Fojtík, Ľ. Palica, M. Kľago. Striedali: M. Hruška, Ľ. Chochruň, P. Bidlošák.

Ochodnica: J. Kubošek – J. Cudrák, V. Vlček, V. Černošek, T. Bibík, M. Horvát, J. Dlhopolček, M. Trúchly, L. Baranec, M. Tvarůžek, R. Tarana. Striedali: P. Blaho, P. Gašinec.

ŽK: M. Hruška – L. Baranec

Rozhodovali: Golis – Jantoš, Luciak.

Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom, čo potvrdili aj štyrmi gólmi. Hostia sa k vážnejšiemu ohrozeniu domácej brány vôbec nedostali.

1. K.L. Lodno 3 3 0 0 18:0 9

2. Zborov 3 3 0 0 5:1 9

3. Snežnica 3 3 0 0 5:2 9

4. Turzovka 3 2 1 0 12:7 7

5. Podvysoká 3 1 2 0 5:1 5

6. Oščadnica 3 1 1 1 4:3 4

7. Ochodnica 3 1 0 2 4:8 3

8. Staškov 3 1 0 2 2:6 3

9. Vadičov 3 0 2 1 1:2 2

10. Korňa 3 0 2 1 1:2 2

11. Svrčinovec 3 0 2 1 4:7 2

12. N. Bystrica 3 0 1 2 3:5 1

13. Vysoká 3 0 1 2 1:10 1

14. Radoľa 3 0 0 3 1:12 0

Program 4. kola – nedeľa 24. 8. o 16.00: Korňa – Ochodnica, Svrčinovec – Podvysoká, Vasoká – Oščadnica, Staškov – Turzovka, Radoľa – Vadičov, N. Bystrica – K. Liesk. B Lodno, Zborov – Snežnica.(jkk)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 21 121
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 894
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 617
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 698
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 680
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 860
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 646
 8. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 132
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 807
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 565
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Kysuce - aktuálne správy

Roland Šmahajčík (v strede) bol opäť najlepším strelcom Turzovky.
Celoplošné testovanie

V Kysuci bude jedenásť testovacích miest, škôlky k nim nepatria

Obyvatelia sa nemusia obávať čistoty priestorov po testovaní.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Celoplošné testovanie

Vojaci preberajú odberné miesta

Zisťujú, či miesta vyhovujú na plošné testovanie.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Padol ďalší rekord. V Trenčianskom kraji odhalili takmer 400 prípadov nákazy

Ide o pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov.

Pacientov pribúda, nemocnica v Čadci prosí zdravotníkov o pomoc

Situácia v nemocnici je podľa riaditeľa vážna.

Už ste čítali?