Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

I. trieda ObFZ Kysúc

Rezerva K. Lieskovca zatiaľ bez straty

Najvyššia regionálna futbalová súťaž – I. trieda pokračovala stretnutiami 3. kola. Jediným prekvapením je pravdepodobne prehra Vadičova na domácom ihrisku so Staškovom. Rezerva Kysuckého Lieskovca – Lodno nastúpila jednoznačný víťazný kurz a už tretí zápas v poradí vyhrala na nulu. Tentoraz si krutú prehru odniesli hráči Radole, ktorí v Lodne vyfasovali „osmičku„. Sobotňajšia predohrávka Oščadnica – Svrčinovec sa skončila víťazstvom domácich rozdielom triedy. Na ihrisku to však vyzeralo trochu inak. Svrčinovec mal prakticky počas celého zápasu viac z hry, no góly dávala Oščadnica. Ostatné zápasy sa skončili podľa predpokladov.

Výsledky 3. kola

Zborov – Korňa

1:0 (0:0)

Gól: J. Kuric

Zborov: Galgánek- Šarlák, R. Vojtuš, Nevedel, Kováč, Murčo, Koňušík, M. Vojtuš, Minkoš, Kuric, Zuščák. Striedali: Koščalík, Košťál

Korňa: Bytčánek – Blažek, Výrobík, Pav. Korduliak, Pet. Korduliak, Dorociak, Slezák, Kotek, Košeľa, Papík, Chytil. Striedal: Michalíček.

ŽK: Košeľa, Papík, Chytil

Rozhodovali: Gáboš – M. Chovanec, Kubiš

Prvý polčas sa hral za hernej i územnej prevahy domáceho kolektívu. Hráči si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, no nedokázali loptu dopraviť do siete brankára Bytčánka. Jeden raz ho od pohromy zachránilo brvno. V druhom polčase sa domácim podarilo vsietiť gól. jeho autorom bol J. Kuric. Po tomto góle hostia akoby ožili a na zvyšok stretnutia zatlačili domácich na ich polovičku, no na stave sa im nepodarilo nič zmeniť. Zborov si tak pripísal na svoje konto už tretie víťazstvo a zatiaľ mu v aktuálnej tabuľke patrí druhé miesto.

Snežnica – N. Bystrica

2:1 (1:0)

Góly: M. Labuda, J. Tomáš – R. Griga

Snežnica: Jaššo – P. Palárec, P. labuda, Š. Labuda, M. Úkrop, J. Beňadik, Hlavatý, Laurenčík, Tomáš, Javorík, M. Labuda. Striedali: Ľ. Palárec, Bugáň.

N. Bystrica: Pastorek – Chovanec, Jantula, Čierňava, Škorvaga, J. Dubovický, Jonek, M. Griga, M. Dubovický, P. Dubovický, Držiak. Striedal: R. Griga

ŽK: P. Palárec- P. Čierňava

Rozhodovali: Staník – Podolák, Trúchly

Rozhodcovská trojica podala výborný výkon, s ktorým boli spokojné oba kolektívy. Počas celého zápasu mali miernu hernú i územnú prevahu a hostí prakticky do vážnejšej akcie nepustili. Nová Bystrica znížila nepriaznivý stav až v nastavenom čase.

K. Liesk. B Lodno – Radoľa

8:0 (2:0)

Góly: R. Fuják 3, Š. Mrenka 2, Kekely, Pavlík, Králik

K. Liesk. B Lodno: M. Macek - J. Kuric, J. Vlček, M. Tatarčiak, D. Ceniga, R. Fuják, J. Stalmášek, Vl. Fuják, M. Kekely, Š. Mrenka, M. Pavlík. Striedali: J. Králik, E. Šutý, D. Tomašec.

Radoľa: Ľ. Jantošík – B. Chovanec, P. Ľuptovec, J. Žubor, R. Minár, J. Minár, A. Mrmus, J. Luprich, S. Ploštica, P. Gálek, S. Kaplík. Striedali: T. Kriváček, L. Taračka.

ŽK: J. Kuric

Rozhodovali: Bohovič – Zeman, Stuchlík

Za horúceho letného počasia sa na ihrisku rezervy Kys. Lieskovca odohral zápas s jednoznačným priebehom v prospech domácich. Sympatická na hosťoch bola skutočnosť, že aj za veľmi nepriaznivého stavu neskladal zbrane a snažil sa hrať otvorenú partiu. Ich snaha však bola márna, nakoľko v domácom družstve nastúpilo niekoľko oveľa skúsenejších hráčov a tí im nedali šancu uhrať lepší výsledok. Táto vysoká prehra ich usadila bez zisku bodu na poslednej priečke priebežnej tabuľky.

Vadičov – Staškov

1:2 (0:1)

Góly: M. Káčerík – J. Páleník 2

Vadičov: Rábik – Mičunda, Galierik, Brišš, M. Zajac, Rybánsky, Škor, Remiš, Jur. Káčerík, M. Hájnik, M. Káčerík. Striedal: Urbaník.

Staškov: Malík – Kubalák, Králik, Gottwald, Staškovan, Martiník, Smreček, Maslík, Faldík, Juráš, Páleník. Striedal: Hulík.

ŽK: Kubalák, Maslík.

Rozhodovali: Šuráb – P. Halfar, Kubica.

V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Hostia sa ujali vedenia v 19. min., keď Páleník krížnou strelou z rohu šestnástky prekonal domáceho brankára. Domáci sa snažili vyrovnať, no do konca polčasu sa im to nepodarilo. V druhom polčase, v 12. min. to bol opäť Páleník, ktorý upravil na 0:2. Od tohoto momentu sa začala, miestami až drvivá prevaha domáceho kolektívu. Podarilo sa im však vyťažiť iba jeden gól, a tak znížiť prehru. Vyrovnať im zabránil vynikajúci brankár F. Malík, ktorý v bráne niekedy doslova čaroval.

Turzovka – Vysoká

4:1 (1:1)

Góly: P. Šperka 2, P. Mohelník, M. Zavičár - Jančík

Turzovka: Slovák – Šulek, M. Rovňaník, R. Mucha, Puškár, Blažek, Pavlík, Mlkvík, Mohelník, Zavičár, Rovňaník. Striedali: P. Mucha, Tkáčik, P. Šperka.

Vysoká: Papajčík – Hetflajš, Kudláč, J. Planeta, Kubačák, Barčák, Koleňák, Jurčo, Jančík, Chvastek, Altof. Striedali: Kmínek, M. Planeta, Holák.

ŽK: Mlkvík – P. Kudláč 2x, Chvastek, Koleňák, Kubačák.

ČK: P. Kudláč

Rozhodovali: Jašurek – Marek, Potočár

Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný. Hostia v ňom zohrali s domácimi vyrovnanú partiu. V 14. min. domáci R. Mucha nastrelil brvno. Hostia sa v 22. min. ujali vedenia gólom Jančíka. Bola to prakticky jediná gólová šanca Vysokej v prvom polčase a hneď znamenala gól. Turzovke sa minútu pred koncom polčasu podarilo vyrovnať na 1:1. Druhý polčas sa už hral v plnej réžii domácich, ktorí svoju prevahu dokázali aj gólovo zúžitkovať. Hostia si v týchto fázach hry prakticky žiadnu šancu nevypracovali, a tak odišli domov so štvorgólovou nádielkou.

Oščadnica – Svrčinovec

3:0 (1:0)

Góly: Vl. Kolembus 2, Vl. Kučák

Oščadnica: P. Pazdera – M. Koňuch, M. Zemaník, Kopera, Straka, Kolembus, Škola, Lušňák, J. Kučák, Kvašňovský, Činger. Struedali: Mesochoritis, Vl. Kučák.

Svrčinovec: Š. Slovák – P. Halfar, M. Kulla, Laš, J. Krkoška, F. Hakfar, Gomola, Mrmus, Stráňava, Cyprich, M. Krkoška. Striedali: P. Kulla, Ľ. Kordek.

ŽK: Kolembus - Kordek

Rozhodovali: Staník – Ramšák, Kubica.

Zápas sa začal obojstranne útočne. Postupom času hostia viac získavali loptu, ale k ohrozeniu brány Oščadnice sa prakticky nedostali. V 7. min. mohol otvoriť skóre J. Kučák, no jeho strela skončila na spojnici brvna a tyče. V 12. min. mal podobnú šancu A. Straka a lopta z jeho nohy skončila na rovnakom mieste. V 19. min. sa podarilo Kolembusovi zaznamenať prvý gól Oščadnice. Týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas. V druhej časti hry mali opäť viac z hry futbalisti Svrčinovca, no góly dávali domáci. Najskôr sa pekne na ľavom krídle uvoľnil striedajúci Vl. Kučák, obišiel dvoch obrancov a z ťažkého uhla prekonal brankára Slováka. Skóre stretnutia uzavrel svojim druhým gólom Kolembus, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži, v pokutovom území hostí a nedal Slovákovi šancu.

Podvysoká – Ochodnica

4:0 (1:0)

Góly: Cvinček, R. Kubiš 2 (1 z11m), M: Kľago (11m).

Podvysoká: L. Hruška – J. Comorek, R. Bilský st., Mir. Perďoch, M. Pajer, R. Kubiš, P. Kupka, M. Cvinček, M. Fojtík, Ľ. Palica, M. Kľago. Striedali: M. Hruška, Ľ. Chochruň, P. Bidlošák.

Ochodnica: J. Kubošek – J. Cudrák, V. Vlček, V. Černošek, T. Bibík, M. Horvát, J. Dlhopolček, M. Trúchly, L. Baranec, M. Tvarůžek, R. Tarana. Striedali: P. Blaho, P. Gašinec.

ŽK: M. Hruška – L. Baranec

Rozhodovali: Golis – Jantoš, Luciak.

Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom, čo potvrdili aj štyrmi gólmi. Hostia sa k vážnejšiemu ohrozeniu domácej brány vôbec nedostali.

14. Radoľa 3 0 0 3 1:12 0

Program 4. kola – nedeľa 24. 8. o 16.00: Korňa – Ochodnica, Svrčinovec – Podvysoká, Vasoká – Oščadnica, Staškov – Turzovka, Radoľa – Vadičov, N. Bystrica – K. Liesk. B Lodno, Zborov – Snežnica.(jkk)

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?