Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Rudinská „nadelila„ Liskovej „päťku„

Žilina, Kysuce – Futbalisti Bánovej mali po dvoch

kolách IV. futbalovej ligy na svojom konte nulu. V treťom kole cestovali na Turiec, kde sa im podarilo zvíťaziť a pripísať si prvé tri body. Menej úspešní boli baníci zo Stráňav, ktorí sa s nováčikom súťaže rozišli remízou.

Rudinská – Lisková 5:0 (3:0)

Góly: Súkeník 3, Šajnoha 2

Rudinská: R. Malík – Kravec, Šuraba ml., Lisko, Pečalka, Zuziak, Súkeník, Holúbek, Kotrč, Šajnoha, Závodník.

Podľa trénera M. Šurabu podali domáci fantastický výkon. Rozhodcovia sa taktiež pridali tým, že rozhodovali úplne na rovinu. Čo je dôležité, že sa domáci presadili strelecky. Tréner sa netajil, že pred týmto stretnutím mali zo súpera obavy. Tieto sa však s pribúdajúcimi minútami rozplynuli a hráči Rudinskej plne ovládli hru. Ich vysoké víťazstvo je úplne zaslúžené.

Krásno – Trebostovo 2:0 (2:0)

Góly: Jozefík, Jakubec

Krásno: Zd. Šustek – Vaňovec, Jozefík, Chlebek, P. Šadlák, Ďurana (Švábik), Gábor, Kubica, Labák (R. Šustek), Kasaj, Jakubec (Pav. Šadlák).

ŽK: Chlebek - Porubčanský

ČK: Bodjan

Rozhodovali: Š. Lauček – Likavcová, Chovanec

Diváci: 300

V prvom polčase hralo domáce mužstvo vynikajúco. V 20. min. sa ujalo vedenia strelou po zemi, ktorej autorom bol Jozefík. O minútu neskôr mal veľkú príležitosť Jakubec, ale ten prudkou strelou nastrelil iba brankára. Hráči Krásna mali aj naďalej prevahu, ktorú gólovo vyjadrili v 40. min. Kasaj poslal dlhý pas na Jakubca, ktorý potiahol akciu a technickou strelou prehodil brankára hostí. Polčas sa dohral v pohode. V druhej časti hry za zmienku stojí 70. min., keď si domáci z brány hostí urobili doslova strelnicu. V jednom prípade dokonca lopta poskakovala na bránkovej čiare, no jeden z obrancov ju dokázal odkopnúť do bezpečia. Pred koncom sa znovu opakovala podobná situácia, no Krásno svoju prevahu už ďalším gólom nedokázalo korunovať.

Stráňavy – Nižná 1:1 (1:0),

Góly: Janči – Orčo

V prvom polčase to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí boli lepším mužstvom. Svoju prevahu vyjadrili však len jediným gólom. V druhej časti hostia spresnili prihrávky a hra sa vyrovnalo. Vyrovnala sa aj skóre. Potom si príležitosti vytvorili obe mužstvá, ani jedno ich však nevyužilo. Remíza je nakoniec po predvedenej hre spravodlivá.

Stráňavy: Jurkovič – Mahút, Berzák, Samec, Bielek, Bukovčan, Belko, A. Barošinec, Schmiedt, Cetera, Janči, striedali: Čuraj, Sirovátky, Lonc. Rozhodovali: Fekeč – Hnilica, Horák, Stráňavy bez ŽK, 150.

Valča – Bánová 0:1 (0:1)

Góly: Charbuliak (11 m).

Bánová aj na toto stretnutie nastúpila bez šiestich hráčov základnej zostavy. Domáci mali viac z hry, ale z prvého gólu sa tešili hostia. Po brejku domáca obrana faulovala a nariadený pokutový kop Charbuliak premenil. Domáci pridali, ale nevytvorili si prakticky žiadnu šancu.

Bánová: Adamčík – Pranda, Ďuratný, Charbuliak, Dom. Pecko, M. Ďurica, Valášek, Bohyník, Comorek, Ježo, Machyna, striedal – Rusnák, Červený, Martoník. Rozhodovali: Hlava – Gajdoš, Paňko, ŽK: Pecko, Ďuratný, Ježo, Červený, 300.

V ostatných zápasoch kola upútalo už v poradí tretie víťazstvo nováčika z Rudinskej.

Výsledky 2. kola: Krásno nad Kysucou – Trebostovo 2:0 (2:0), Jozefík, Jakubec, Dolný Kubín – Diviaky 5:0 (2:0), Ťuťka, L. Kováč, Plančo, Dzúrik, Majzel, Rudinská – Lisková 5:0 (2:0), Súkeník 3, Šajnoha 2, Tvrdošín – Námestovo 2:3 (0:3), P. Vrábel 2, G. Vrábel,

Bešeňová – Liptovský Hrádok 1:2 (1:1), Slachta – Šepita, Kozub.

14. Diviaky 3 0 1 2 4:10 1

Program 4. kola – nedeľa 24. augusta o 16.00 h: Trebostovo – Liptovský Hrádok (Hlavoň), Bánová – Bešeňová (Harezník), Námestovo – Valča (Halfar), Lisková – Tvrdošín (Debnár), Nižná – Rudinská (Kubala), Diviaky – Stráňavy (Chudý), Krásno nad Kysucou – Dolný Kubín (Michulek). (lh, jkk, mčim)

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?