Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Prekvapenie sa nekonalo, postúpila Rudinská

Po poslednom 26. kole 5. futbalovej ligy skupiny A

Žilina, Raková –

Dramatické zauzlenie malo posledné 26. kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny A. Štyri mužstvá – Skalité, Lietavská Lúčka, Rudinská, Strečno mohli pri určitých kombináciách postúpiť do vyššej súťaže. Nakoniec sa z postupu tešila Rudinská, ktorá dokázala ako jediná zvíťaziť. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo na ihrisku predposledného Trnového. To do polčasu s vedúcim Skalitým remizovalo, aby v druhom polčase zvíťazilo rozdielom troch gólov.

Trnové – Skalité

4:1 (0:0).

Góly: Machyna 3, Funtík – Sidora. Rozhodovali: Lauček – Perašín, Kuteľ.

Raková – Lietavská Lúčka

2:2 (1:1).

Góly: M. Badžgoň (11 m), Jarábok – Mintál. Kudla. Rozhodovali: Z. Likavcová – Blahušiak, Ligas.

ŽK: Mikunda, Benko, Škuta – Matejčík.

Raková: Nekoranec – Majerík, Poljak, Kubaška, Šperka (Broš), Štrba, J. Badžgoň, Jarábek, Hlušek (Šuška), M. Badžgoň, Matejčík (Kováčik).

V poslednom majstrovskom zápase videli diváci v Rakovej svižný, obojstranne útočný futbal. Zásluhu na tom malo jednak popredné mužstvo tabuľky – Lietavská Lúčka i domáca Raková. Šance sa striedali ako na bežiacom páse. V 8. min. vystrelil hosťujúci Mintál, no domáci brankár Nekoranec stačil vyraziť. Na opačnej strane sa prezentoval Jarábek a „dorážku„ J. Badžgoňa obrana zrazila na roh. V 13. min. ušiel obrancom hostí M. Badžgoň a sám pred brankárom sa nemýlil a otvoril skóre. Neprešli ani dve minúty, hostia sa dostali pred pokutové územie a Mintál prekvapil skákanou strelou brankára Nekoranca. Neskôr sa uvolnil Hlušek, nahral Jarábkovi, ale jeho pekná strela smerovala tesne nad. Aj hostia nebezpečne útočili, predovšetkým Šupinom a Benkom, ktorí sa viackrát ocitli pred Nekorancom. V závere polčasu poslal M. Badžgoň trestný kop tesne nad a na druhej strane Kodaj hlavou mieril tesne vedľa. V druhom polčase mal najprv šancu domáci Jarábek. O niekoľko minút neskôr domáci brankár doslova čaroval, keď strelu Benka reflexívne vyrazil. Po peknej strele Jarábka a dvoch šanciach hostí domáci faulovali v pokutovom území útočiaceho hráča, čo rozhodca „odmenil„ penaltou. Kudla sa nemýlil a upravil na 1:2. Domáci prestriedali. Do útoku prešiel Matejčík a bol to práve on, ktorého v šestnástke faulovali, čo zákonite prinieslo pokutový kop i na druhej strane. Z penaltovej značky upravil Jarábek na konečných 2:2.

Varín – Kysucké Nové Mesto B Povina 2:0 (2:0).

Góly: Brežný 2. Varín: Sobola – Nemček, I. Zimen, Repkovský, Prekop, Repáň, Bronček, R. Zimen, Boženík, Brežný, Loydl, striedali – Fogada, Lopušan, Tichák. Rozhodovali: Ľ. Šalata – Uhorskai, Gnida, ŽK: Repáň, ČK: Repáň, 50 divákov.

Nezbudská Lúčka – Predmier

2:5 (1:3).

Góly: Chvalník 2, Chlebek 2, Kopásek. Nezbudská Lúčka: Peťko – Samec, Belko, Ondráš, M. Kubo, R. Kubo, Bielik, Šipčiak, Hlávka, P. Samec, Hruška, striedal – K. Hruška. Predmier: Novák – D. Danížek, Bajza, Minárik, Kopásek, Kľus, Chvalník, J. Danížek, Sluka, Turský, Chlebek, striedal – Bačík.

Rozhodovali: Grznár – Chládek, Greňo, 50 divákov.

Stará Bystrica – Strečno

1:1 (1:1).

Góly: Poništ – Židek (11 m). Rozhodovali: Reguly – Žuffa, Tutura.

Rudinská – Belá

2:1 (2:1).

Góly: Súkeník, Lisko – Šugár. Belá: Mahút – Cvacho Horecký, Boháč, Sedúch - Peťko, Cingel, Hazda, Laščiak - Šugár, Cabadaj. Rozhodovali: Karásek – Kúšik, Rendla,

Rajec – Teplička nad Váhom 1:2 (0:0). Góly: Bujný – Kozák, Valášek. Rajec: Kramár – Kotrík, Ďurajka, Šupka, Hájek, Vojtek, Krajčoviech, Miroslav Paulíny, Bujný, Petráš, Macura. Teplička nad Váhom: Grečmal – Hruška, Peter Králik, Slota, Schmida, Mar. Králik, Valášek, Bielik, Tibor Mintál, Adamus, Kozák. Rozhodovali: V. Šalata – Kuska, Holub.

13. Trnové 26 6 4 16 28:52 22

14. N. Lúčka 26 3 3 20 22:74 12 * Do IV. futbalovej ligy Sever postupuje Rudinská, , so súťažou sa lúčia Trnové a Nezbudská Lúčka.