Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Z dvoch zápasov štyri body pre Čadcu

Po 28. a 29. kole tretej futbalovej ligy Stred

Žilina, Kysuce – Najvyššia stredoslovenská futbalová súťaž III. liga Stred mala v uplynulom týždni na programe dve kompletné kolá, v poradí 28. a 29. Mužstvá z regiónu najskôr v stredajšom kole vybuchli a rovnako tomu bolo aj v nedeľňajšom kole. Zo šiestich zápasov mužstva získala bod len Bytča po remíze s Čadcou.

Všetky tri mužstvá – Žilina B, Bytča a Dolný Hričov sa v 28. kole predstavili na ihriskách súperov. Všetky prehrali. Najprijateľnejšie futbalisti Bytče, ostatní dvaja inkasovali po štyri góly. Tie sú prekvapením najmä v sieti rezervy Žiliny Strážova, ktorá prehrala so štrnástou Čadcou. V ostatných zápasoch kola sa šláger hral v Turčianskych Tepliciach. Domáci nad treťou Kremničkou zvíťazili najtesnejším rozdielom a na vedúci Žiar nad Hronom strácali len bod.

Podbrezová B – Dolný Hričov 4:0 (3:0). Góly: Kostúr 2, Turňa, Špulica. Rozhodoval: Čuboň, ČK Dolný Hričov – Sluka, 220 divákov.

Čadca – Žilina B Strážov 4:0 (1:0).

Góly: Šutý 2, Michalík, Baláž.

Čadca: Gavlák – Macášek, Piňo, Šimášek, Jaroš, Michalík, Krištofík, Kanálik, Mudrík, Trizuliak, Baláž. Striedali: Kubištel, Šutý, Šulgan.

ŽK: Bukna, Friga.

Rozhodovali: Szabó – Likavcová, Králik.

Už v 6. min. sa bolestivo zranil domáci Trizuliak, ktorého nahradil Kubištel. Úvod stretnutia sa odohrával medzi šestnástkami. Prvú gólovú šancu pripravil výborne hrajúci domáci kapitán Š. Kavuliak, no Krištofík ju nepremenil. V 22. min. poslal Mudrík Balážovi výbornú prihrávku a hosťujúci brankár Kuciak loptu iba s námahou vytlačil na rohový kop. Prvý gól do siete rezervy Žiliny padol v 34. min. Po faule na Baláža pred pokutovým územím sa k lopte postavil ostrostrelec Michalík a bombou po zemi, k pravej tyči, otvoril skóre. Počas celý prvý polčas boli domáci aktívnejším družstvom. Cez prestávku musel pre zlomeninu prsta odstúpiť brankár Kuciak, ktorého nahradil Kováč. V druhej časti hry pokračovali Čadčania v útočnej aktivite. R. Baláž si v 51. min. „urobil„ troch brániacich hráčov a s prehľadom skóroval. V 77. min. Michalík opäť zahrával trestný kop spoza šestnástky. Šutý umne hlavičkou zmenil smer lopty a tá skončila pod brvnom Kováčovej brány. V 85. min. to bol znovu Šutý, ktorý po Kubištelovom rohovom kope uzavrel gólový účet. Domáci hráči predvedenou hrou určite potešili približne 150 najvernejších fanúšikov. Je potrebné vyzdvihnúť výborné výkony Macáška, Kavuliaka, Baláža a Piňa. Títo mladí futbalisti budú určite prínosom pre mužstvo, ktoré sa v budúcom súťažnom ročníku bude snažiť byť dôstojným súperom ostatným treťoligistom. (mch)

Liptovský Mikuláš – Bytča 2:1 (2:0). Góly: Móric, Blaščík – Kadák. Bytča: Zubo – Čmárik, M. Zátek, Hozdek, Gajdošík, Kadák, Čikota, Šelmek, Hornák, Minárik, Ďurčík. Rozhodoval: I. Krahulec, ŽK: Bytče – Zátek, 200 divákov.

Domáci potrebovali k stopercentnej istote získať bod. Začali dôrazne a už v 5. min. sa ujali vedenia. Ten ich však neuspokojil a po nedorozumení bytčianskej obrany vsietili ďalší. Bytčianski futbaliti sa však nevzdávali. Bojovali. Ich snaha dať gól bola korunovaná gólom Kadáka. V závere Bytčania vsadili všetko na útok, snažili sa vyrovnať, ale ostalo len pri snahe

Kysucké Nové Mesto – Kysucký Lieskovec 1:3 (0:2)

Góly: Ovečka – Vajda, Lokšík, Kekely.

Kys. N. Mesto: Gusko – Horvát, Gapa, Ovečka, Šajnoha (63. Špiriak), Vlček (80. Rajtek), Jančiga, Záhradník, Molnár, Bočej, Chovanec.

Kys. Lieskovec: Beláň – Mihalda, Vlček, Blahuta (65. Škorík), Vajda, Vojvoda, Beliančin, Stalmášek, Panáček (60. Nový), Kekely, Lokšík.

Rozhodoval: Kubačka (bez kariet)

Diváci: 340

Treťoligové kysucké derby, v ktorom sa hralo o veľmi dôležité ligové body, sprevádzalo horúce počasie. Už na začiatku stretnutia hostia dokázali, že budú pre domácich ťažkým súperom a svoju kožu lacno nepredajú. Toto sa potvrdilo už v 6. min., keď dôraznú hru svojich spoluhráčov a presnú prihrávku zúžitkoval Vajda na vedúci gól Lieskovca. Po góle sa hra v poli trochu vyrovnala. V 20. min. to boli opäť hostia, ktorí mohli Kekelym zvýšiť vedenie, ale brankár Gusko bol proti. Tlak hostí naďalej pokračoval a strely Stalmáška i Vlčka Gusko zneškodnil. Minútu pred polčasovou prestávkou sa podarilo Lokšíkovi presnou a prudkou strelou upraviť na 0:2. V druhom polčase domáce mužstvo vyvinulo určitý tlak na bránu hostí, ale skóre sa mu zmeniť nepodarilo. Boli to naopak hráči Lieskovca, ktorí v 58. min. upravili na 0:3. Strelcom gólu bol Kekely. Pochvalu si predovšetkým zaslúži celá obranná formácia Lieskovca, ktorá dokázala ubrániť svoje trestné územie. Kysučanom dovolila skórovať až v samom závere stretnutia, keď Ovečka zmiernil prehru domácich a upravil na 1:3. Kys. Lieskovec si tak z neďalekého Kys. N. Mesta zaslúžene odviezol plný bodový zisk.

Žiar nad Hronom – Selce 5:0 (0:0). Góly: Bončo, Sluka, Červenec, Maruniak, Flašík. Rakytovce – Ružomberok B 6:1 (2:0). Góly: Vigaš 2, Turčan 2, Ščepko, Tomka. Tomášovce – Lučenec 3:1 (2:1). Góly: Drugda, Doležel (11 m), Gluch – Csányi. Turčianske Teplice – Kremnička 1:0 (1:0).Gól: Šavol.

V nedeľňajšom 29. kole favoriti potvrdili svoje postavenie a priviezli si body z Dolného Hričova i Strážova.

Bytča – Čadca 1:1 (1:1). Góly: 39. Hornák – 44. Šuty. Bytča: Zubo – Takáč, Zátek, Hozdek, Gajdošík (ý5. Gabaj), Kadák (45. Bujný), Čikota, Šelmek, Hornák, Minárik, Ďurdík. Rozhodoval: Vojtek, ŽK: Bytče: Ďurdík, 350 divákov.

Domáci napriek tomu, že boli jednoznačne lepším mužstvom a mali celé stretnutie na kontrolou, naplno nebodovali. Od úvodných minút dostali súpera pod tlak a donútili svojho súpera k bráneniu. Z neuveriteľného množstva gólových príležitostí však dokázali zúžitkovať len jednu. Hostia domácu bránku ohrozili iba jedenkrát a to im stačilo k zisku bodu. V úvode zápasu mali čisté gólové príležitosti Minárik, Čikota, Šelmek. Hostia sa bránili faulami, ale rozhodca Vojtek nereagoval. Druhý polčas sa hral prakticky na polovici súpera, ktorý sa v Bytči predstavil naozaj v slabom svetle. Až na niekoľko akcií sa hráči Čadce len prizerali na akcie domácich. Tí však zo svojej prevahy druhý gól nedali.

Žilina B Strážov – Turčianske Teplice 1:4 (1:3). Góly: 18. Trhančík – 5., 7. a 10. Privitzer, 65, Kempný. Žilina B Strážov: Kuciak – Bukna, Mičica, Čepela, Martini, Minarčík, Janiš (68. Kaštan), Lübeck (63. Tabak), Fučala, Trhančík. Rozhodoval: Pocklan, ŽK Žiliny: Čepela, Minarčík, Martin, 150 divákov.

Úvod zápasu sa pre domácich začal vyvíjať hrozivo, keď prehrávali na štvrťhodinu 0:3. Trhančík znížil, ale tempo diktovali hostia. Ich víťazstvo je zaslúžené. Skúsenosť zvíťazila nad mladým mužstvom, hostia boli lepší po každej stránke.

Dolný Hričov – Žiar nad Hronom 0:4 (0:1). Góly: 35. a 74. Bončo, 77. O. Číž, 89. Maruniak. Dolný Hričov: Klec (77. Kurota) – Ryboň (60. Pekárik), Vydra, Jánoš, Bezák, Repka, Kello, Sedliaček, Vančík, Midula (46. Mišutka), Sedúch.

Hostia prišli s jasným zámerom získať body. Domáci podnikali len ojedinelé výpady, z ktorých sa im nepodarilo zaznamenať ani čestný úspech.

Ostatné výsledky 29. kola: Liptovský Mikuláš – Kysucké Nové Mesto 3:0 (0:0). Góly: 53. Blaščík, 58. a 74. Žihľavník. Kremnička – Tomášovce 2:2 (1:1). Góly: 31. Chomostek, 63, Sokol – 45. Doležal (11 m), 73. Berky. Lučenec – Rakytovce 2:0 (2:0). Góly: 8. Puspöky, 38. Póch. Ružomberok B – Podbrezová B 1:1 (0:0). Góly: 72. Labaška – 67. Urbančok. Selce – Kysucký Lieskovec 4:3 (0:0). Góly: 51. Lešťák, 57. Faško, 58. Rusko, 80. Strečok – 54. a 55. Kekely, 64. Vajda.

16.Selce 29 6 4 19 40:70 22

* Po 29. kole do II. futbalovej ligy postupuje Žiar nad Hronom, súťaž opustia posledné Selce.

Zápasy posledného 30. kola sa mali pôvodne hrať v jeden termín a v jednu hodinu. Športovo technická komisia Stredoslovenského futbalového zväzu napokon udelila výnimky na dva zápasy.

Program 30. kola – streda 18. júna o 17. 00 h: Kysucký Liskovec – Dolný Hričov (Králik), Podbrezová B – Lučenec (Petrinec), nedeľa 22. júna o 17. 00 h: Kysucké Nové Mesto – Selce (Valášek), Žiar nad Hronom – Ružomberok B (Urda), Rakytovce – Kremnička (Ambróz), Tomášovce – Žilina B Strážov (Fazekaš), Turčianske Teplice – Bytča (Horváth), Čadca – Liptovský Mikuláš (Pavol Turňa).

(lh, mb, mch,psot)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

AKTUÁLNE Z ČADCE: Podiel pozitívnych je až okolo troch percent

Číslo je vyššie oproti prvým predpokladom.

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

V Čadci opadla ranná nervozita, podiel pozitívnych je nízky

Na test môže prísť vyše 18-tisíc Čadčanov.

Takto to večer vyzerá pri Dome kultúry v Čadci.

Do Rakovej mieria na test aj desiatky Čadčanov

Ľudí testujú podľa abecedy, pozitívnych je pomenej.

ZŠ Raková - časť Trstená.

Prišli sa otestovať aj pracovníci, ktorí robia na diaľnici D3

V pohraničnej obci Svrčinovec zaznamenali v dvoch testovacích miestach aj cudzích štátnych príslušníkov. Ako informovala starostka obce Renáta Majchráková išlo zväčša o partnerov žijúcich v spoločnej domácnosti, ktorí majú české občianstvo.

V obci Svrčinovec je zatiaľ účasť na testovaní dobrá.