Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Vyrovnaná trojica na čele len o skóre

Po 24. kole piatej futbalovej ligy skupiny A

Žilina, Kysuce – Ani po 24. kole a dohrávke v uplynulom týždni nie je situácia na čele V. futbalovej ligy v skupine A vyrovnaná. Tri mužstvá majú rovnaký počet bodov a delí ich len skóre. Najviac gólov videli v Trnovom, kde sa obidve mužstvá rozišli remízou. Cenné body si priviezli z ihrísk súperov Skalité, Lietavská Lúčka a Strečno.

Trnové – Raková

3:3 (1:2)

Góly: Machyna 2, Kuba – Jarábek, Poliak, Štrba.

Varín – Skalité 2:3 (2:2)

Góly: Brežný, Kuchár – Sidora 2, Ondrušek.

Nezbudská Lúčka – Lietavská Lúčka 1:2 (0:1)

Góly: Bielik – Polaček, Kudla.

Rudinská – Predmier

2:0 (0:0)

Góly: Zuziak, Hrubý.

Rudinská: Kocúr – Kravec, Holiač, Malík, Hrubý, Gašinec, Šuraba ml., Varga, Holúbek (66. Zuziak), Závodník, Lisko (46. Čupa).

ŽK: Chvalník, Haranta (oba Predmier)

ČK: Šuraba ml.

Rozhodoval: Gladiš

V prvom polčase produkovali hlavne hostia dosť tvrdý futbal. V 43. min. brankár hostí fauloval na hranici pokutového územia Závodníka. Rozhodca však vytiahol loptu za šestnástku. Polčas sa dohral vo veľmi napätom ovzduší. V začiatku druhej časti hry domáci trochu pritlačili. V 52. min. Hrubého hlavička smerovala nad brvno hosťujúceho brankára. V 75. min. vylúčil rozhodca za kopnutie súpera domáceho Šurabu. V 78. min. domáci konečne vyšachovali hosťujúcu obranu a Zuziak otvoril skóre stretnutia. V 83. min. zvýšil Hrubý po peknej akcii na 2:0. Tento gól upokojil atmosféru na ihrisku a body tak ostali na konte Rudinskej.

Rajec – Strečno

0:1 (0:0)

Góly: 48. Mahút.

Rajec: Petráš – Jakubes, Bujný, Ďsupka, Hájek, Vojtek, Veslelý.. Mir. Paulíny, Krajčoviech, Macura, Martin Paulíny.

Strečno: Hreus – Kadáši, Oberta, Samec, Cigánik, Hanuliak, Praták, Muráň, Židek, Trnovec, Sokolovský, striedali – Kubo, Mahút, Klocáň.

Pomerne vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci hrali od 5 minúty bez vylúčeného Jakubesa. Hostia mali prevahu a gól padol na začiatku druhého polčasu z trmy vrmy pred bránkou Rajca.

Teplička nad Váhom – Belá

2:1 (1:1)

Góly: Valášek, T. Mintál – Šugár.

Stará Bystrica – KMN B Povina 1:0 (0:0)

Gól: E. Prišč

St. Bystrica: J. Čmiko – M. Králik, M. Sobol, M. Griga, P. Matejčík, Ľ. Kolembus (54. Mich. Griga), E. Prišč (65. A. Šumský), P. Faktor, M. Šumský, M. Košťál, P. Kolembus.

Povina: P. Pazdera – Kopas, Pupík, Hutira, Králik, Holáň, Zradula, Žiliak, Kašík (46. M. Varga), Damaška, Gazdík.

Hralo sa bez kariet

Rozhodovali: Milan Staník – Richard Halfar, František Chovanec.

Derby zápas V. ligy sa od začiatku vyvíjalo v prospech domácich. V prvom polčase vynikali na oboch stranách predovšetkým brankári. Vyznamenal sa jak Pazdera, tak i Čmiko. To malo za následok, že prvá časť zápasu sa skončila bezgólovou remízou. Po prestávke sa domácim v 60. min. podarilo vsietiť jediný gól stretnutia. jeho autorom bol Emil Prišč. Od tohoto času domáci nedovolili hosťom takmer nič a cenné víťazstvo si udržali až do konca. Dobre si viedla aj rozhodcovská trojica, ktorá počas celého zápasu neurobila vážnejšiu chybu. Arbitri pískali a ukazovali iba to, čo sa dialo na ihrisku.

Dohrávka 16. kola: Trnové – Rudinská 0:1 (0:0).Gól: Hrubý. Trnové: Turčan – Jozef Filo, Málik, Pirošík, Funtík, Vrabec, Výboch, Gier, Hruška, Tavač, Machyna, striedali – Keblúšek, Kuba.

14. N. Lúčka 24 3 3 18 19:67 12

Program 24. kola – nedeľa 15. júna o 17.00 h: Teplička nad Váhom – Trnové (Kubirita – Švec, Vrtich – Hubka), Belá – Rajec (Žeriava – Brodňan, Grznár – Kolibáč), Strečno – Rudinská (Hnilica – Ligas, Zelezník – Repa), Predmier – Stará Bystrica (Kuteľ – Blahušiak, Škvarek – Šmilňák), Kysucké Nové Mesto B Povina – Nezbudská Lúčka (Perašín – Beňo, Gladiš – Mastiš), Lietavská Lúčka – Varín (Žuffa – Chudý, Cimprich – Ševec), Skalité – Raková (Mihálka – Ľ. Čunderlík, Súhrada – Bubniak). (lh, mčim, jkk)

1. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  3. Štefánka by Pulitzer
  4. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  5. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  6. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
  7. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  8. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
  9. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
  10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  1. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  5. Konferencia - EU support for research
  6. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  7. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 033

Expo kariéra Čadca pomáha žiakom vo výbere povolania takmer dve desaťročia + FOTO

Ak ste žiakom základnej školy alebo rodičom končiaceho deviataka, ktorý sa stále nevie rozhodnúť, kam na strednú školu, prečítajte si náš report z burzy stredných škôl Expo kariéra Čadca 2019.

Expo kariéra Čadca pomáha žiakom vo výbere toho správneho povolania už 19 rokov.

Šéf webu, pre ktorý Kuciak pracoval: Keď sa Jano naučil zrozumiteľne písať, tak ho zavraždili

Jano bol výnimočný, nahradiť sa ho úplne nedá, hovorí šéfredaktor Aktualít.

Peter Bárdy, šéf portálu, pre ktorý pracoval Ján Kuciak.

Práce sa budú týkať aj technologickej časti horelického tunela

Diaľničiari vyhlásili verejnú súťaž, celková odhadovaná hodnota zákazky na štyri roky predstavuje 1,37 milióna € bez DPH.

Služby sa budú robiť v dvoch etapách. Prvá sa týka technologickej časti tunela Horelica.