Raková sa konečne dočkala výrazného víťazstva

V 23. kole 5. futbalovej ligy skupiny A

Žilina, Kysuce – Futbalisti Strečna a Skalitého využili výhodu domáceho prostredia. Strečno v susedskom derby zvíťazilo tesne 2:1, keď do polčasu prehrávalo 0:1. Skalité sa tiež trápilo s poslednou Nezbudskou Lúčkou, s ktorou zvíťazilo najtesnejším rozdielom. Najviac gólov diváci videli v Predmieri a v kysuckom derby.

Belá – Trnové 4:0 (2:0)

Góly: Šugár 2, Laštiak, Peťko. Belá: Ľ. Vrábel – Sedúch, Boháč, Cvacho, Horecký, Mariáš, Laštiak, Šugár, Martin Sedúch, Peťko, Cingel. Trnové: Turčan – Jozef Filo, Šindelár, Pirošík, Futník, Vrabec, Výboch, Gier, Malík, Martin Filo. Rozhodovali: Kubala – Dobroň, Žiak.

Strečno – Teplička nad Váhom

2:1 (0:1)

Góly: Židek, Mahút – Králik. Rozhodovali: Paňko – Blahušiak, Ľ. Čunderlík.

Predmier – Rajec 5:2 (4:2)

Góly: Turský 3, Chlebek, Chválik . Hájek, Martin Pualíny. Predmier: L. Štefún - Haranta, Kučera, Chlebek, Klus, Barčík, Danížek, Šimoník, Rentka. Rajec: Petráš – Jakubes, Ďurajka, Šupka, Hájek, Vojtek, Peter Veselý, Miroslav Paulíny, Pekara, Bujný, Martin Paulíny. Rozhodovali: M. Ondák – Korenčík, Vorel,

Kysucké Nové Mesto B Povina

– Rudinská 3:4 (2:2).

Góly: Gazdík 2, Zradula – Lisko 3, Gašinec. Kysucké Nové Mesto B Povina: Andel – Gazdík,Králik, Hutira, Pupík (62. Damaška), Ševčík (68. Varga), Holáň, Zradula, Žiliak, Frolo (46. Kopas), Kašík. Rudinská: R. Malík (30. Kocúr), Kravec,Urban (30. Luciak), Závodník, Holiač, Gašinec, Holúbek (52. Haspra), Kotrč, Čupa, Lisko, Súkeník. Rozhodovali: Roštár – Grman, Masaryk, bez ŽK. 100 divákov.

Dolnokysucké derby medzi domácou Povinou a hosťujúcou Rudinskou bolo dramatické od prvej do poslednej minúty. I keď bolo dôležité pre obidva kolektívy, hralo sa korektne a slušne, na čom má zásluhu aj rozhodcovská trojica. Ak si hostia chceli udržať kontakt s čelom tabuľky, museli bodovať a naopak. Povina potrebuje body na záchranu. Stretnutie malo zaujímavý priebeh a neobyčajný úvod. Domáci z prvého útoku už v 2. min. strelou z 20 metrov Gazdíkom, prestrelili Málika v bráne hostí. Domáci sa však z vedenia dlho netešili, lebo o minútu na to hostia Gašincov vyrovnali. Stretnutie naberalo na obrátkach a v 14. min. Lisko trafil pod brvno a Rudinská viedla 2:1. Domáci mali možnosť vyrovnať v 20. min., ale Púpík z piatich metrov netrafil bránku. V 23. min. hosťujúci brankár urobil obrovskú chybu,po ktorej Zradula vyrovnal na 2:2.

Po obrátke hra stratila na tempe a hostia sa opäť ujali vedenia v 62. min, keď po dobre zahranom rohovom kope si ideálne na loptu nabehol Lisko a po tretíkrát prekonal domáceho Andela. V týchto fázach mala hru Rudinská pevne v rukách. V 86. min. sa nečakane dostal k lopte Gazdík, ktorý strelou spoza šestnástky vyrovnal na

3:3.Tento stav však netrval dlho, lebo už o minútu hostia vyšachovali domácu obranu a Lisko vsietil štvrtý a víťazný gól hostí.

Lietavská Lúčka – Stará Bystrica

4:0 (2:0)

Góly: Košša, Mikunda, Šupina, Kudla. Lietavská Lúčka: Tvardek – Šugár, Košša, Benko, Škuta, Mikunda, Hulin, Polaček, Šupina, Kodaj, Kudla. Rozhodovali: Ratulovská – Kuska, Dvorščiak.

Skalité – Nezbudská Lúčka

1:0 (1:0)

Gól: Ondrušek.

Skalité: Z. Šustek – J. Choluj, A. Sidora, M. Ramšák (46. R. Majchrák), P. Baroňák, M. Ondrušek, F. Zjavka (75. V. Burý), M. Neveďal, M. Ďurana (68. R. Časnocha), J. Gavlas, Ľ. Mikula.

Hralo sa bez kariet.

Rozhodovali: Ratulovská – Kuska, Droščiak

Podľa slov tajomníka domáceho družstva Jozefa Mikulu to bol zápas priemernej, skôr slabšej úrovne. Domáci mali v úvode stretnutia niekoľko vyložených šancí, no vyťažili z nich iba jediný gól. Hoci malo Skalité neustálu prevahu, zápas sa skončil týmto jednogólovým chudobným víťazstvom.

Raková – Varín 4:0 (2:0)

Góly: 13. Štrba, 44. Šperka, 55. Matejčík (11 m) a 84. M. Badžgoň.

Raková: Nekorenec – Broš, Poljak, Majerík, Šuška (Joz. Kováčik), Štrba, J. Badžgoň. Jarábek, Šperka, M. Badžgoň, Matejčík (Čišecký). ŽK: Brežný a Cvacho (oba Varín).

Rozhodovali: Švec – Rúčka ml., Gladiš.

Zápas susedov v tabuľke sa začal nečakane zostra. Hneď v 1. min. sa po chybe domácej obrany ocitli hostia zoči voči brankárovi Nekorancovi. Akciu sa im však nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. V zápätí ale na opačnej strane to zopakoval M. Badžgoň. Bol to akoby signál pre domácich, ktorí ovládli hru a vytvárali si gólové príležitosti. Štrba, ani dvakrát M. Badžgoň, nedokázali však brankára hostí prekonať. Podarilo sa to ale v 13. min., keď M. Badžgoň pekne uvoľnil na pravej strane Štrbu a ten strelou k pravej žrdi vsietil úvodný gól stretnutia. Hneď po góle si šancu vytvorili aj hostia, no Nekorenec kryl. V ďalších minútach tempo hry trochu upadlo a výraznejší tlak si Raková vypracovala až v druhej časti prvého polčasu. V 36. min. pekne od bránkovej čiary odcentroval Matejčík a brankár hostí iba s námahou vyrážal pred dobiehajúcimi útočníkmi. Následne M. Badžgoň dobre uvoľnil Matejčíka, ale ten trafil iba bočnú sieť. Ďalší center M. Badžgoňa už agilný Šperka hlavou poslal do siete, čo znamenalo vedenie 2:0. Na začiatku 2. polčasu Matejčík krásne uvolnil hlavou M. Badžgoňa, ale ten prestrelil. O niekoľko minút Matejčík centroval do pokutového územia na Jarábka. Toho hosťujúci obrancovia faulovali a nariadený pokutový kop Matejčík s prehľadom premenil na 3:0. Po góle domáci trochu poľavili, čo hostia čiastočne využili. Dostali sa pred bránu, ale raz brankár a raz tyč im ich snahy zmarili. Peknú akciu videli domáci priaznivci v 84. min., keď unikol M. Badžgoň. Svoj „výlet„ zakončil pekným štvrtým gólom. Hostia sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale bez úspechu. V samom závere mohol ešte M. Badžgoň pridať piaty gól, no jeho strelu z uhla brankár Varína bravúrne vyrazil.

14. N. Lúčka 23 3 3 17 18:65 12

Program – dohrávka – streda 4. júna o 17.00 h: Trnové – Rudinská (Blahušiak – Zelezník, Ľ. Čunderlík – Kahan), 24. kola – nedeľa 8. júna o 17.00 h: Trnové – Raková (Dvorštiak – V. Šalata, Škvarek – Kmoško), Varín – Skalité (Ligas – Zelezník, Blahušiak – Kitka), Nezbudská Lúčka – Lietavská Lúčka (Vrtich – Ľ:.Čunderlík, Švec – Macek), Stará Bystrica – Kysucké Nové Mesto B Poviná (Staník – Halfar, F. Chovanec – Jurišta), Rudinská – Predmier (Gladiš – Chudý, Rúčka st. – Kuteľ), Rajec – Strečno (Majsniar – Horváth, Podhradský – Knapp), Teplička nad Váhom – Belá (Uhorskai – Kubačka, L. Ondák – Piatek).