Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

I. trieda ObFZ Kysúc

Tlačenica na čele i na konci tabuľky

Najvyššia regionálna súťaž pokračovala zápasmi 23. kola. Tentoraz sa nedarilo lídrovi súťaže Makovu, ktorý podľahol na ihrisku vo Svrčinovci domácemu Beskydu rozdielom triedy. Naopak úspech slávilo druhé mužstvo v tabuľke Podvysoká, ktorá si donieslo z Vadičove plný bodový zisk, čím znížili náskok Makova na tri body. Divoký výsledok sa zrodil vo Vysokej nad Kysucou, ktorá doma prehrala so zachraňujúcim sa Zborovom 0:4. Dobrý strelecký potenciál dokázali na svojom „domácom„ ihrisku v Horelici futbalisti Oščadnice, ktorí rozstrieľali Turzovku 5:0. Posledná Nesluša taktiež slávila úspech na ihrisku súpera, keď dokázala zvíťaziť v Radoli o jediný gól. Bodový rozdiel tak znížila na tri body a posledné tri kola pred koncom súťaže je ešte všetko úplne otvorené. Súťaž sľubuje dramatickú koncovku,

Výsledky 23. kola

Nová Bystrica – Staškov

4:1 (1:1)

Góly: M. Dubovický, M. Griga, R. Jantula – vlastný, Š. Hnidka

N. Bystrica: L. Kováč – P. Chovanec, R. Jantula, R. Cabadaj, J. Halvoník, A. Halvoník, Vl. Jonek, M. Griga, Mil. Dubovický, P. Dubovický, M. Držiak. Striedali: R. Griga, J. Dubovický.

Staškov: F. Malík – J. Kubalák, R. Staškovan, J. Gulčík, P. Gottwald, M. Halás, P. Smreček, Š. Hruška, P. Čmelík, J. Páleník, P. Machovčák.

ŽK: P. Dubovický – J. Páleník

Rozhodovali: M. Petrák st. – M. Petrák ml., J. Jurga

V prvom polčase hrali domáci trochu zakríknuto. Potom sa trochu zobudili, čo im vynieslo vedúci gól z kopačky M. Dubovického. Hostia však po hrubej chybe domácej obrany dokázali vyrovnať. Týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas. V druhej časti hry to už bola čisto záležitosť domáceho kolektívu, o čom svedčí aj konečný výsledok stretnutia.

Radoľa – Nesluša

2:3 (0:1)

Góly: J. Luprich, J. Belaník - M. Židek 2, Šarlina.

Radoľa: Š. Grešák – B. Chovanec, J. Belaník, Z. Šidlo, J. Harcek, J. Minár, P. Ľuptovec, J. Luprich, R. Minár, P. Kopas, B. Kaplík. Striedali: P. Gálek, Ľ. Taračka, M. Harcek

Nesluša: Justín Lisko – M. Židek, Mich. Lisko, Mir. Lisko, Joz. Lisko, M. Šarlina, P. Lisko, V. Tabaček, P. Janáčik, S. Lisko, J. Šarlina. Striedali: M. Kurňava, P. Sága, E. Raček.

ŽK: J. Harcek, B. Kaplik – Mir. Lisko.

Rozhodovali: E. Luciak – J. Šurab, Š. Tomáš.

Zápas mal celkom slušnú úroveň. Domáci mali smolu. Aj keď mali viac z hry, boli to práve hostia, ktorí dávali góly. Rozhodujúci gól, znamenajúci prehru, dostali domáci až v záverečnej 90. min. stretnutia. Možno teda z tohoto pohľadu hovoriť o určitej smole. Nesluša naopak urobila veľmi výrazný krok k svojej záchrane v súťaži.

Svrčinovec – Makov

4:1 (0:1)

Góly Svrčinovca: J. Mrmus, D. Cyprich, J. Stráňava, M. Krišica (11 m)

Svrčinovec: Š. Slovák – P. Halfar, P. Kulla, F. Halfar, M. Kulla, P. Bazelides, T. Jurga, Ľ. Kordek, J. Mrmus, D. Cyprich, M. Janoštiak. Striedali: J. Stráňava, Vl. Laš, S. Kameništiak, M. Krišica.

Makov: M. Toman – V. Baláž, R. Sojčák, V. Sojčák, M. Mlakyta, A. Banetka, M. Kupšo, J. Šustek, P. Barčák, D. Pavelka, M. Válek. Striedali: S. Olšovský, R. Hajna, Vl. Cigáň.

Hralo sa bez kariet

Rozhodovali: R. Kubica – A. Stuchlík, Paršo

Podľa domáceho trénera a prezidenta klubu J. Kupku sa hral celkom pohľadný futbal. V prvej časti hry bolo vidno podľa predvedenej hry, že Makov je právom lídrom súťaže. Svedčí o tom aj jeho jednogólové vedenie. V druhom polčase domáci trochu viac pritlačili, čo prinieslo aj ovocie v podobe gólov. „Konečne sme dokázali trafiť bránu a dať nejaké góly, na ktoré sme čakali posledných asi štyri až päť zápasov„, konštatoval na záver tréner J. Kupka. Makov si tak prehrou skomplikoval svoje, doteraz takmer neohrozené, postavenie v čele tabuľky.

Vysoká – Zborov

0:4 (0:2)

Góly: M. Koščalík, A. Šustek, P. Kováč, M. Kormanec.

Vysoká: Z. Sojka – P. Kudláč, L. Kubačák, J. Planeta, J. Chvastek, O. Jurčo, Ľ. Holák, M. Kubošný, S. Jančík, P. Kubištel, P. Bančák. Striedali: J. Odnoga, J. Kmínek.

Zborov: J. Šlapka – T. Kocifaj, P. Šarlák, J. Neveďal, P. Kováč, M. Noskovič, M. Kormanec, M. Vojtuš, A. Šustek, P. Škorvánek, M. Koščalík. Striedali: R. Podolák, J. Košťál.

ŽK: J. Neveďal, S. Jedinák

Rozhodovali: M. Ježík – J. Holiač, J. Súhrada

Domáci pokračujú v nevýrazných výkonoch a sú v hlbokom útlme. Naviac v tomto zápase P. Kubištel nedokázal premeniť ani pokutový kop. Na druhej strane hosťom zo Zborova vyšiel zápas na jedničku. Čo kopli na bránu, to tam padlo a tak si z Vysokej odvážajú veľmi cenné víťazstvo, ktoré bude možno hrať kľúčovú úlohu v boji o záchranu.

Kys. Liesk. B Lodno – Ochodnica 2:1 (0:0)

Góly: Š. Mrenka 2 (1 z 11 m) – V. Vlček

K.L. B Lodno: Rogoň – P. Bugáň, D. Ceniga, M. Tatarčiak, M. Pavlík, R. Fuják, J. Pavlus, Vl. Fuják, J. Králik, Š. Mrenka, P. Rechtorík. Striedali: Vl. Mrvečka, Vl. Ondreáš.

Ochodnica: J. Kubošek – V. Vlček, R. Baranec, R. Tarana, R. Marčan, L. Baranec, T. Trúchly, M. Trúchly, M. Mlich, M. Tvarůžek, J. Ďugel.

ŽK: M. Tatarčiak, Vl. Mrvečka, J. Pavlus – V. Vlček, L. Baranec, R. Baranec, J. Kubošek.

Rozhodovali: P. Jantoš – P. Horecký, Š. Roman.

Zápas sa vyznačoval prvkami derby. Domáci spočiatku nepremenili vypracované šance. Nedokázali sa presadiť v útočnej fáze. V druhom polčase však ovládli hru a hneď v jeho úvode išli do vedenia gólom Š. Mrenku. O necelých 5 minút však dostali vyrovnávajúci gól, ktorý ich ale nedeprimoval. Víťazstvo rezervy Kys. Lieskovca zabezpečil opäť Š. Mrenka z pokutového kopu. Hralo sa dosť tvrdo, čo zákonite patrí k derby stretnutiam.

Oščadnica – Turzovka

5:0 (2:0)

Góly: Kolembus 2, F. Krela, M. Zemaník (11 m), P Zagrapan.

Oščadnica: Vancel – Kuliovský, Zemaník, Zagrapan, Straka, Kolembus, Škola, Krela, J. Kučák, Minárik, Kopera. Striedali: Mesochoritis, Vl. Kučák.

Turzovka: Srníček – Šulek, M. Rovňaník, Mucha, Puškár Blažek, Pavlík, Mlkvík, Mohelník, Zavičár. Rovňaník. Striedal: Matejík.

ŽK: Kolembus – Mohelník, Zavičár.

Rozhodovali: Gáboš – Potočár, M. Chovanec.

Oščadnica dala do 10 min. dva rýchle góly. Potom sa hra čiastočne vyrovnala a do konca polčasu už gól nepadol. V druhom polčase už strieľali iba domáci a bez väčších problémov vysoko zvíťazili.

14. Nesluša 23 6 5 12 24:39 23

Program 24. kola – nedeľa 8. júna o 17.00 h.: Staškov – Vadičov, Podvysoká – Oščadnica, Turzovka – Kys. Liesk. B Lodno, Ochodnica – Vysoká, Zborov – Svrčinovec, Makov – Radoľa, Nesluša – Nová Bystrica. (jkk)

3. Noerr advised on WebSupport deal
  4. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  5. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
  6. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
  7. eKasa prichádza na Slovensko
  8. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  9. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Tristo kilometrov za troma bodmi

Prvá liga žien vo florbale mala na programe 18. kolo.

Wild Girls na ceste domov z úspešného zápasu v Košiciach.

Vrtuľník letel na Veľkú Raču, zranila sa tam česká lyžiarka

Leteckí záchranári dnes ratovali v Malej Fatre skialpinistu a lyžiarku na Veľkej Rači.

Zranených previezli leteckí záchranári do jednotlivých nemocníc.

Prípravné zápasy: Zborov strelil päť gólov, Podvysoká otočila s Rakovou

Pozrite si výsledky prípravných futbalových zápasov.

Tretia liga mu nechýba. V Staškove sú výborné podmienky na futbal, tvrdí Polka

Bývalý hráč Čadce si myslí, že Slávia má na to, aby zabojovala o tretie – štvrté miesto v tabuľke.