Kysuckým mužstvám sa vonku nedarilo

Tretia futbalová liga Stred mala na programe 23. k

olo

Žilina, Kysuce – Najvyššia stredoslovenská súťaž vo futbale mala na programe kompletné 23. kolo. Nedarilo sa v ňom futbalistom Dolného Hričova, ktorí natiahli šnúru prehier. Jediný bod zo zástupcov regiónu získala rezerva Žiliny na juhu republiky.

Kysucký Lieskovec – Turčianske Teplice 0:0

Kys. Lieskovec: Beláň – Mackura, Matúš, Blahuta, Vojvoda, Stalmašek (81. Nový), Beliančin (46. Mihalda), Nemčík, Kekely, Lokšík.

ŽK: Mackura, Vojvoda - Jeťko

Rozhodovali: Repa, Szabo, Hreus

Diváci: 500

Prvý polčas zápasu bol obojstranne rušný. Útoky sa striedali na jednej i druhej strane. Lieskovec sa mohol ujať vedenia už v 5. min., keď Kekely kopal trestný kop. Lopta poslaná z dobrých 20 metrov hosťujúcemu brankárovi vypadla z rúk, ale nikto z domáceho kolektívu nedobiehal. Vypracované šance neboli stopercentné, nakoľko obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú a navzájom sa strážili. Po prestávke hra upadla do priemeru. Hneď v úvode druhej časti hry mohol skórovať Nemčík, ale svoju šancu nedotiahol do úspešného konca. Naopak v 53. min. musel zasahovať domáci brankár Beláň. Najväčšiu šancu zápasu mali domáci v 73. min., keď Kekely posunul loptu Lokšíkovi a ten zo vzdialenosti približne šiestich metrov nastrelil iba brankára. O minútu neskôr mal ten istý hráč ďalšiu šancu, ale lopta z jeho kopačky mierila nad. Zásluhu na kvalitnom zápase, ktorý sa skončil spravodlivou remízou, mala aj výborná rozhodcovská trojica.

Ružomberok B - Bytča 2:0 (2:0)

Góly: 7. Bačík, 11. Bezák. ŽK: Bačík - Zátek. Rozhodoval Podhradský, 180 divákov.

Ružomberok B: Hajdúch - Gejdoš, Drengubjak, Kucek, Tvarúžka, Sedlák, Vrlík (51. Maslo), Kobolka, Čačo (77. Kubáň), Bezák, Bačík.

Bytča: Zubo - Takáč, Zátek, Hozdek, Klimík, Gajdošík (46. Chrenko), Čikota, Kádák (56. Bujný), Hornák, Minárik, Ďurdík.

Domáci zaskočili favorizovaných hostí od úvodného hvizdu rozhodcu. Dobrým pohybom otupili sebavedomie hostí. V 6. min. strelu Bačíka Zubo chytil. Hneď z protiútoku Hornákova hlavička išla tesne vedľa Hajdúchovej brány. Potom sa Bačík dostal až pred Zuba, ale ten mu zobral loptu z nohy. V 7. min. už taký úspešný nebol, Bačíkov trestný kop z 18 m skončil v šibenici brány hostí. V 11. min. Kobolka vybojoval v strede ihriska loptu, ideálne našiel Bezáka a ten s prehľadom zvýšil na 2:0. Hostia potom hru vyrovnali, strelu Kadáka v 13. min. Hajdúch chytil, hlavičky Minárika a Ďurdíka išli vedľa. V 30. min. Bačík namiesto strely ešte v šestnástke volil prihrávku, ale loptu obranca hostí zrazil na roh.

V druhom polčase hostia pridali, vytvárali si šance, ale obrana domácich stála na pevných nohách. V 47. min. Kádák a v 54. min. Ďurdík zoči-voči Hajdúchovi nedokázali skórovať. V 63. min. Chrenko z dobrej pozície strielal tesne nad. Domáci sa dostali do šance v 80. min., ale Kubáňovu hlavičku brankár hostí vyrazil. V 82. min. Klimíkov trestný kop Hajdúch vytlačil nad brvno. Bačíkov trestný kop v nastavenom čase minul svoj cieľ, tak ako následné hlavičky Hornáka a Ďurdíka. Hostia doplatili na slabší prvý polčas, domáci tak získali ďalšie tri dôležité body.

Lučenec - Žilina B 1:1 (1:1)

Góly: 31. Püspöky - 17. Nemec. ŽK: Püspöky - Jamečný. Rozhodoval Ambróz, 400 divákov.

Lučenec:: Michalík - Schmidt, Hudáček, Prepelica, Drugda, Tóth, Püspöky, Máč, Líška (64. Žigo), Tyčiak, Csányi.

Žilina B Strážov: Mucha - Bukna, Minarčík, Friga, Špendla, Trhančík (89. Fučala), Kaštan (59. Šidlo), Staš, Jamečný, Nemec, Varadín.

Na domácom ihrisku sa predstavila Žilina B nabitá ligovými hráčmi. Prvý polčas malo stretnutie vynikajúcu úroveň zásluhou obidvoch celkov. Lepšie začali hostia, ktorí v 8. min. Stašom vyskúšali Michalíkov postreh. V 13. min. si domáci Líška v pokutovom území spracoval loptu, ale jeho strela trafila obrancu hostí. V 16. min. sa mladučký Máč dostal do gólovej šance, ale brankár jeho hlavičku na dvakrát zlikvidoval. V 17. min. však to boli hostia, ktorí sa ujali vedenia po Nemcovej strele. V 20. min. sa vyznamenal Mucha po hlavičke Püspökyho, ktorú vytlačil na rohový kop a po jeho rozohratí Drugdova hlavička išla len centimetre vedľa pravej tyče bránky hostí. V 27. min. trestný kop Csányiho brankár bravúrne vyrazil na rohový kop. V 31. min. sa domáci diváci konečne dočkali vyrovnania. Na rohový kop Csányiho nabehol Püspöky, ktorého prudká hlavička skončila aj s Muchom za bránkovou čiarou. V 39. min. sa pre zmenu vyznamenal Michalík, ktorý chytil čistý gól po strele Staša. V závere polčasu Drugda tesne minul bránu a v 42. min. Varadínovu strelu Michalík vyrazil na rohový kop.

Druhý polčas začali hostia Trhančíkovou šancou, ktorá tesne minula bránu. O tri minúty Michalík na dvakrát chytil gólovú strelu Staša. V 66. min. Püspöky nabehol medzi dvoch obrancov hostí, ale jeho hlavička nebola presná. V závere mohol rozhodnúť o víťazstve domácich Tyčiak, ale jeho strelu stihol tečovať brankár Mucha a lopta skončila mimo brány. Remíza je spravodlivým výsledkom.

Dolný Hričov - Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1)

Góly: 33. Sluka - 17. Blaščík, 62. Pitoňák z 11 m. ŽK: Vančík, Prekop. Rozhodoval Medveď, divákov 250.

Dolný Hričov: Klec - Vydra, Ryboň, Jánoš, Bezák (84. Prekop), Rašovec (70. Solčiansky), Pikus, Sedliaček, Vančík (79. Kello), Sluka, Seduch.

Liptovský Mikuláš: Šupej - Kováč, Žihlavník, Kandera, Olejár, Laco, Móric (86. Juriga), Blaščík, Pitoňák, Beňo (90. Paulíny), Mrva.

Už začiatok naznačil odhodlanie hostí, bojovať zo všetkých síl. Útoky sa striedali na oboch stranách, protiútoky hostí boli nebezpečnejšie. V 17. min. ideálne našiel Mrva Blaščíka a ten otvoril skóre zápasu. V 23. min. mali hostia ďalšiu veľkú šancu, keď Klec vyrazil strelu Kanderu pred seba a rovnako dorážku z bezprostrednej blízkosti. Domáci hru vyrovnali a postupne získali stálu prevahu. V 33. min. Seduch prihral na hlavu Sluku a ten vyrovnal na 1:1. Najväčšiu šancu prvého polčasu prestrelil domáci Sedliaček, keď z 8 m netrafil prázdnu bránu.

Druhý polčas začal v réžii hostí. V 62. min. fauloval Klec a z nariadenej jedenástky Pitoňák strelil druhý gól hostí. Domáci viditeľne znervózneli a na ihrisku sa viac bojovalo ako hralo. V 73. min. prudko nad strelil Seduch a v 80. min. hlavičku Sluku bravúrne vyrazil Šupej. Za snahu a väčšiu vôľu po víťazstve si hostia zaslúžene odniesli tri body.

V ostatných zápasoch kola vedúce tandem zaváhal a pripísal si len remízy. Výsledky: Kremnička – Kysucké Nové Mesto 3:1 (0:1), 65. a 83, Kulfas (obidva z 11 m), Selce – Čadca 3:0 (2:0), 27., 38., 80. Jobko, Žiar nad Hronom – Tomášovce 2:2 (1:0), 43. Bončo, 63. Maruniak – 81. Berky, 90. Rapi, Podbrezová B – Rakytovce 5:1 (2:1), 25., 74. 78. Kostúr – 11. Rusko 90. Gajdošík – 40. Fojtík, Kysucký Lieskovec – Turčianske Teplice 0:0.

16. L. Mikuláš 22 4 4 14 26:52 16

V najbližšom kole budú mať výhodu domáceho prostredia futbalisti Žiliny B a Bytče. Program – dohrávka – streda 21. mája o 17.00 h: Liptovský Mikuláš – Rakytovce (Petrinec), Kysucký Lieskovec – Kysucké Nové Mesto (Ronec), 23. kolo – sobota 24. mája o 17.00 h: Turčianske Teplice – Selce (Kubačka), Čadca – Dolný Hričov (Horváth), Liptovský Mikuláš – Ružomberok B (Petrák), o 10.30 h: Žilina B – Kremnička (Králik – Kubáni, Kahan – Zaveterník), o 17.00 h: Kysucké Nové Mesto – Podbrezová B (I. Szabo), Rakytovce – Žiar nad Hronom (urda), Tomášovce – Kysucký Lieskovec (Pocklan), Bytča – Lučenec (Poláček – Medveď, Tokár – Hubka).(lh, mb, mčim jb)