I. trieda ObFZ Kysúc

Makov získal body vo Vadičove

Najvyššia regionálna súťaž pokračovala počas minulého týždňa dvoma kolami. Prvým bola vo štvrtok 1. mája dohrávka 15. kola, ktorá priniesla dve prekvapenia v podobe víťazstva Staškova s rezervou Kys. Lieskovca a remízy Makova v Zborove. V boji o záchranu rozstrieľala Turzovka Novú Bystricu v pomere 5:0. V nedeľu 4. mája sa hrali zápasy 19, kola. Tentoraz Makov nezaváhal na pôde Vadičova a odniesol si dôležité 3 body. Podvysoká taktiež nenechala nič na náhodu doma porazila Zborov rozdielom triedy. Udržala si tak vedenia v priebežnej tabuľke a pred svojim prenasledovateľmi z Makova má trojbodový náskok. Turzovka pokračovala v „záchranárskych„ prácach a naložili Ochodnici štyri góly.

Góly: F. Halfar – Páleník

Svrčinovec: Krkoška – Čilo, M. Kulla, R. Kulla, Kordek, Mrmus, Jurga, Bazelides, F. Halfar. Janoštiak, Krišica. Striedali: Laš, Stráňava, Š. Cyprich.

Staškov – Čmelík – Kubalák, Staškovan, Juráš, Gottwald, Hnidka, Smreček, Halás, Michalík, Žák, Páleník. Striedali: Gulčík, Faldík.

ŽK: Žák

Rozhodovali: Luciak – Kubica, Zeman

Zápas bol vyrovnaný a kvalitný v ktorom sa zrodila spravodlivá remíza.

Vysoká – Radoľa 3:2 (2:0)

Góly: Jančík 2, Kubištel – Chvastek (vlastný), R. Minár.

Vysoká: Sojka – Kudláč, Kubačák, Planeta, Holák, Jurčo, Koleňák, Bančák, Jančík, Kubištel, Altof. Striedali: Chvastek, Kmínek.

Staškov: Grešák – Chovanec, Belaník, Ploštica, Urban, Kaplík, Harcek, J. Minár, R. Minár, Mrmus.

ŽK: R. Minár

Rozhodovali: Horecký – Klušák, Moják.

Domáci sa ujali vedenia v 15. min. Kubištelom. Hostia boli z inkasovaného gólu otrasení a zahodili dve vyložené šance. V 25. min. domáci Bančák po rohovom kope trafil tyč a následne Altof, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, z metra prestrelil. Potom mali domáci opäť dve dobré príležitosti, ale brankár Grešák bol vždy na správnom mieste. Vedenie domácich zvýšil štyri minúty pred polčasom Jančík po samostatnej akcii. Druhý polčas sa začal pre domácich viac ako dobre, keď priamo z rozohrávky Jančík ponad brankára zvýšil na 3:0. V 8. min. II. polčasu si dal Chvastek vlastný gól a približne v strede polčasu hostia upravili na konečných 3:2. Futbalisti Vysokej hrali v druhej časti slabo, ale víťazstvo sa im podarilo udržať.

K. Liesk. B Lodno – N. Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: J. Pavlus 2, Š. Mrenka

K. Liesk. B Lodno: Daniel – J. Vlček, J. Hoferica, M. Pavlík, M. Tatarčiak, R. Fuják, Vl. Fuják, P. Bugáň, J. Šamaj, Š. Mrenka, J. Pavlus. Striedali: P. Rechtorik, Vl. Ondreáš.

N. Bystrica: Kováč – P. Chovanec, R. Jantula, R. Cabadaj, P. Džurný, A. Halvoník, Vl. Jonek, M. Griga, M. Dubovický, P. Dubovický, M. Držiak. Striedal: J. Dubovický

ŽK: J. Vlček

Rozhodovali: M. Gáboš – J. Kajánek, R. Jurga.

Na ihrisku v Lodne sa za teplého, takmer letného počasia, sa hral obojstranne kvalitný futbal. Domáci mali v úvode zápasu niekoľko vyložených šancí, ale nedokázali ich premeniť. Súper aj napriek dvojgólovému manku z prvého polčasu hral dobre a nedal rezerve K. Lieskovca veľa príležitostí preukázať svoju futbalovú silu. V závere zápasu mali domáci niekoľko problémov, aby svoje víťazstvo ubránili. Hralo sa veľmi slušne , o čom svedčí iba jedna žltá karta za celých 90 minút. Informácie nám poskytol Vladimír Fuják,

Oščadnica – Nesluša

2:1 (2:0)

Góly: Vl. Kolembus 2 – St. Lisko

Oščadnica: Ľalík – Kuljovský, Zemník, Zagrapan, Kvašňovský, Kolembus, Škola, Krela, Joz. Kučák, Minárik, Lušňák. Striedali: Straka, Mesochoritis, Vl. Kučák.

Nesluša: J. Lisko – Židek, P. Lisko, Kurňava, Sága, M. Lisko, S. Lisko, Tabaček, Janáčik, Mich. Lisko, J. Šarlina. Striedali: Ondrušek, Jantošík, M. Šarlina.

ŽK: Krela, Minárik – Kurňava, Janáčik

Rozhodovali: Jašurek – Paršo, P. Kupka

Zápas bol obojstranne vyrovnaný. Hostia aj napriek tomu, že prehrávali po polčase o dva góly, vôbec neskladali zbrane. Zápas sa vôbec nevydaril rozhodcovskej trojici, ktorá bola najslabším článkom na ihrisku.

Vadičov – Makov

1:2 (0:0)

Góly: Mich. Káčerík – Kupšo 2

Vadičov: P. Rábik – J. Brišš, J. Káčerík ml., J. Káčerík st., I. Mičunda, J. Galierik, Mil. Káčerík, P. Číž, M. Urbaník, J. Remiš, Mich. Káčerík. Striedal: Jur. Káčerík.

Makov: Toman – R. Hajna, R. Sojčák, V. Sojčák, M. Mlakyta, A. Banetka, M. Kupšo, J. Šustek, P. Barčák, D. Pavel, M. Válek. Striedal: J. Pavlík.

ŽK: M. Urbaník, J. Káčerík ml. – Mlakyta

Rozhodovali: Š. Trúchly – Stuchlík, Chládek

Hral sa tvrdý futbal. Viac z hry mali domáci, ale nedokázali vypracované šance premeniť na góly. Počas sa skončil bezgólovou remízou. Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu Michal Káčerík zabezpečil domácim vedenie. Hostia potom v priebehu desiatich minút zaznamenali dva góly, čím si vybojovali tri dôležité body, ktoré môžu v boji o postup zohrať kľúčovú úlohu.

Turzovka – Ochodnica

4:1 (3:0)

Góly: Mohelník 2, Molovčák, Blažek – M. Trúchly

Turzovka: Srníček – Šulek, Rovňaník, Molovčák, Puškár, Blažek, Pavlík, Mlkvík, Mohelník, Zavičár, P. Rovňaník. Striedali: Mucha, Matejík, Slovák.

Ochodnica: Kubošek – Černošek, Baranec, R. Tarana, Marčan, T. Trúchly, M. Trúchly, Baranec Mlich, Ďugel, Vrábel. Striedali: Gašinec, Čavajda.

ŽK: Zavičár – Mlich, Baranec.

Rozhodovali: Ježík – Marek, P. Halfar.

Domáci začali zápas úvodným náporom, ktorý hneď v 3. min. po rohovom kope zúžitkoval na úvodný gól Mohelník. Šance mali prakticky iba futbalisti Turzovky. V 18. min. na 2:0 zvýšil Blažek a skóre prvého polčasu uzavrel tretím gólom Molovčák. Hostia hrali bojovne, ale do vážnejšej šance sa počas celého zápasu nedostali. V druhej časti hrali už domáci iba toľko, koľko potrebovali na udržanie dôležitého víťazstva.

14. Nesluša 18 2 3 12 10:33 10

Dohrávka 16. kola – štvrtok 8. mája o 16.30: Staškov – Zborov, Makov – Ochodnica, Nesluša – Turzovka, N. Bystrica – Podvysoká, Radoľa – Vadičov, Svrčinovec – Oščadnica, Vysoká – K. Liesk. B Lodno

Program 20. kola – nedeľa 11. mája o 16.30: Staškov – Turzovka, Ochodnica – Podvysoká, Zborov – Vadičov, Makov – Oščadnica, Nesluša – K. liesk B Lodno, N. Bystrica – Vysoká, Radoľa – Svrčinovec. (jkk)