Utorok, 23. apríl, 2019 | Meniny má Vojtech

III. Liga

K. Lieskovec si poradil so Strážovom

Po 19. kole III. fut. ligy v skupine Stred

Žilina – Zástupcom regiónu sa v ostatnom kole III. futbalovej ligy v skupine Stred nedarilo. Rezrva Žiliny prehrala na Kysuciach rozdielom gólu. O gól prehrali aj Bytčania, ale tí na ihrisku vedúceho Žiaru nad Hronom. Jediný bod si pripísali futbalisti Dolného Hričova, ktorí v domácom prostredí len remizovali 1:1.

Ružomberok B – Kysucké Nové Mesto 0:1 (0:1)

Gól: 23. Chovanec.

Dolný Hričov – Lučenec

1:1 (0:0)

Góly: 48. Pikus – 74. Póch.

Dolný Hričov: Klec – Prekop, Ryboň, Repka, Bezák, Adamus, Pikus, Sedliaček, Vančík (85. Kello), Sluka, Sedúch.

Zápas, najmä v prvom polčase priniesol len priemerný futbal. Domáci zvolili nakopávanie vysokých lôp do šestnástky, čo pozorná obrana hostí ľahko likvidovala. Na začiatku 20 min. ohrozil bránku hostí Pikus, keď hlavou nastrelil tyč. Strely Sedúcha a neskôr Sedliačka išli vysoko nad. O deväť minút prudkú strelu Tyčiaka za Lučenec Klec kryl. Domáci gólmam sa vyznamenal aj v závere prvého polčasu. Na druhej strane Vančík mohol dostať domácich do vedenia.

Druhý polčas začal tlakom domácich. V 48. min. po centri Sedliačka skóroval hlavou Pikus. Ďalšie príležitosti Sedliačka, Sedúcha zostali nepremenené. V 63. min. hosťujúci Puspeky nepremenil zo značky pokutového kopu. V 74. min. chvíľkovú nepozornosť domácej obrany potrestal vyrovnávajúcim gólom po rýchlom protiútoku Póch. Po tomto góle domáci pridali, ale ani oni, ani hostia v závere nezvrátili výsledok zápasu vo svoj prospech. Skóre zostalo nezmenené a spravodlivo vyjadrilo hernú činnosť oboch mužstiev.

Selce – Kremnička

0:3 (0:2)

Góly: 4. Choma, 37. Országh, 90. Hirka.

Kysucký Lieskovec – Žilina B Strážov 2:1 (2:1)

Góly: 6. Kekely, 20. Stalmašek – 26. Kaštan

Kysucký Lieskovec: Beláň – Mackura, Matúš, Beliančin, Vajda, Vojvoda, Stalmašek (46. Mihalda), Gálik, Nemčík (90. Panáček), Kekely, Lokšík (87. Nový).

Žilina B – Strážov: Kuciak – Friga, Štafen, Gruling, Širo, Bukna, Lubeck (57. Tabak), Mano (71. Janiš), Jamečný, Kaštan, Pučala.

Rozhodoval: Horváth.

K zápasu sa vyjadril prezident FK REaMOS Štefan Mrenka, ktorý povedal: „Domáci mali veľmi dobrý začiatok, Už v 6. min. unikol z vlastnej polovice Kekely Kuciakovi v bráne hostí nedal žiadnu šancu. O dve minúty potom mal veľkú šancu Gálik, ktorý vyslal prudkú strelu k tyči, no Kuciak tento raz zareagoval výborne a zabránil gólu. Potom Beliančin prudko vystrelil, ale lopta z jeho kopačky iba tesne minula pravý horný roh. Z vytrvalého tlaku nášho mužstva rezultoval aj ďalší gól, keď Nemčík ideálne nacentroval do veľkého vápna, kde najvyššie vyskočil Stalmášek a prudkou hlavičkou zvýšil vedenie na 2:0. Domácich dvojgólové vedenie akoby uspokojilo, prepustili stred ihriska hosťom. Títo sa osmelili. Prvá strela ešte smerovala vedľa, no vzápätí Kaštan znížil na 2:1. V závere polčasu mohol ešte Kekely vedenie zvýšiť, no prestelil. V druhej časti hru mali domáci ešte ďalšie šance, no na výsledku zápasu sa už nič nezmenilo„.

Žiar nad Hronom – Bytča 1:0 (0:0)

Gól: Ceplak.

Bytča: Zubo – Takáč, Gajdošík, Hozdek, Klimík, Chrenko (65. Zátek), Čikota, Bujný, Hornák, Minárik, Ďurdík.

Bytčania napriek tomu, že sa museli zaobísť bez viacerých hráčov základnej zostavy, neodchádzali na ihrisko vedúceho mužstva v porazeneckej nálade. Cestovali so snahou obstáť čo najlepšie, bojovať a neurobiť si hanbu.

„Úvod stretnutia patril domácemu mužstvu, ktoré sa snažilo čím najskôr dať gól. My sme hru postupne vyrovnali, hráči zodpovedne bránili. Ale s útočnou aktivitou to bolo poslabšie. Futbalisti Žiaru mali niekoľko sľubných príležitostí, ale bez úspechu. I úvodné minúty druhého polčasu mali v réžii domáci. S pribúdajúcimi minútami však na nich sadala nervzita a my sme mali v 75 min. obrovskú šancu Gajdošíkom. Ten ju však nepremenil. Chlapci sa osmeľovali, začínali tlačiť, ale všetka ich snaha sa skončila v 82. min. Po neuveriteľnej chybe v obrannej činnosti sa domáci ľahko dostali k lopte a voľný Ceplák bez problémov vsietil vedúci, a ako sa ukázalo i víťazný gól. Bod mali Bytčania na dosah ruky. V 87. min. sa Gajdošík sám rútil na domáceho brankára, ale opäť šancu nezúžitkoval. Strata bodov po takýchto nevyužitých príležitostiach mrzí. Teší zároveň skutočnosť, že sme boli vedúcemu tímu tabuľky vyrovnaným súperom a nebyť chyby v závere a nevyužitých príležitostí, mohli sme sa domov vracať naozaj veselo...,„ povedal na margo zápasu vedúci Bytče Anton Kartušík.

Podbrezová B – Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)

Góly: 29. Turňa, 65. Pančík (11 m), 86. Kurák.

Rakytovce – Čadca

0:3 (0:0)

Góly: 56. Michalík, 61, Baláž, 73. Vaňovec.

Tomášovce – Turčianske Teplice 1:2 (0:1)

Góly: 82. Doležal (11 m) – 42. Letrik, 85, Polák (vlastný).

16. L. Mikuláš 17 2 2 13:14 46 8

Program 20. kola - sobota 26. apríla o 16.00 h: Turčianske Teplice – Rykytovce (I. Szabó), Čadca – Podbrezová (Pocklan), Liptovský Mikuláš – Žiar nad Hronom (Ambróz), nedeľa 27. apríla o 10.30 h: Žilina B Strážov – Selce (Tilesch – Glončák, Petrák – D. Hrčka), o 16.00 h: Kysucké Nové Mesto – Tomášovce (Putra), Bytča – Kysucký Lieskovec (Tokár – Podhradský, Poláček – Bomba), Kremnička – Dolný Hričov (Urda – Kubačka, Havko – Kikta), Lučenec – Ružomberok B (Medveď).(lh, mb, jb, jkk)