Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Krásno dostalo predčasnú šibačku

IV. futbalová liga Sever

Žilina – Futbalisti Bánovej v regiónalnom derby zvíťazili nad Krásnom nad Kysucou rozdielom triedy. Menej sa darilo Stráňavám, ktoré prehrali najtesnejším výsledkom v Liskovej.

Lisková – Stráňavy 1:0 (0:0)

Gól: Plávka (11 m).

Bánová – Krásno nad Kysucou 4:1 (Bohyník 2, M. Ďurica, Bielik – Kubica.

Bánová: Adamčík –Dominik Pecko, Bendik, Bohyník, Bielik, Ďuratný, Daniel Pecko, Michal Ďurica, Mužík, Pranda, Rusnák.

Krásno: Buchta – Chlebek, Jozefík, Švábik, P. Šadlák, Kubica, Gábor, Koňuch (68. Ďurana), Jakubec, Kasaj, Kopásek (68. Labák).

Rozhodoval: Mihálik, ŽK: Dominik Pecko, Ďuratný, 200.

Zápas sa uskutočnil na škvarovom ihrisku. Domáci hneď od začiatku začali útočiť a už v 3. min. nastrelili žrď Buchtovej brány. V 10. min. potiahol peknú akciu Jakubec, posunul loptu Kopáskovi, no ten vystrelil nad. O dve min. zasa zaútočili domáci a brankár Buchta vytlačil strelu nad hornú žrď svojej bránky. V tej istej min. hlavičkoval domáci Rusnák, no Buchta opäť predviedol svoje kvality. V 22. min. prišiel úder zo strany Krásna, keď loptu získal Kubica a jeho strela znamenala vedenie hostí. Z vedenia sa však dlho netešili, lebo o štyri minúty hlavou na 1:1 vyrovnal Ďurica. V 30. min. na 2:1 hlavou upravil domáci Bielik. Zvýšiť mohli ešte dve minúty pred záverom prvého polčasu, no Buchta bol iného názoru a loptu vytlačil vedľa brány. V druhom polčase hra stratila na intenzite. Domáci využívali slabšie chvíľky Krásna a v 55. min. Kubica zachraňoval pred útočníkmi Bánovej. Na 3:1 zaznamenal gól hlavou Bochýnek. Ten istý hráč stanovil konečný výsledok po chybe obrany hostí v 87. min.

(mčim)

Ostatné výsledky:

Liptovský Hrádok – Dolný Kubín 2:2 (2:1), Bartek, Janek – Gajdošík, Dzúrik, Martin – Čierne 6:0 (0:0), Vácha 2, Murgaš 2, Dančo, Vranka, Valča – Tvrdošín 2:1 (2:1), Kalnický, A. Romančík - Krivda, Trebostovo – Námestovo 2:0 (0:0), Ruttkay, Ľ. Lukášik – Pisarčík,

14. Istebné 14 2 3 9 15:25 9

Program 17. kola - nedeľa 20. apríla o 16.00 h: Istebné – Liptovský Hrádok (Cerchaln), Diviaky – Trebostovo (Hurík), Námestovo – Bánová (Peter Turňa – Braučok, Gajdoš – Kikta), Krásno nad Kysucou – Valča (Karásek), Tvrdošín – Lisková (Tokár), Stráňavy – Martin (Pavol Bakaľa – Paňko, Capko – Perašín), Čierne – Dolný Kubín (Hnilica).(lh)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 5 011

Patrícia Hmírová (v zelenom) v drese Leczny v zápase Ligy majstrov proti PSG.
CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

Koronavírus: Odberné miesta na Kysuciach (celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Kysuciach. Už aj v meste Čadca