Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Iba snaha na víťazstvo nestačila

HK Čadca – HK Púchov 18:22 (8:11)

Čadca: Dodeková – Klieštiková 3, Kubátová 1, Romanová 1, I. Rebrošová 7, Kuková 1, Švábiková 4, Droščáková, Miková 1.

Domáce hádzanárky po „výprasku„ v Topoľčanoch nastupovali proti lepšiemu družstvu skupiny – Púchovu s odhodlaním zvíťaziť. Nenastúpila „špilmacherka„ Hrudalová, ale na druhej strane domáci kolektív posilnila Martina Romanová, ktorá sa vrátila z Nitry. Začiatok stretnutia bol veľmi rozháraný a družstvá až do 10. min vo vedení, ktoré nebolo vyššie ako o jeden gól, striedali. Potom hosťujúce hráčky postupne začali získavať prevahu a domáce im nestačili kontrovať. Dlho držali loptu v útoku, čo malo za dôsledok aj dvojnásobné prerušenie hry pre nedodržanie limitu 30 sekúnd. Púchovská brankárka sa pre domáce strelkyne stávala takmer neprekonateľnou. Na druhej strane, ako sa to už stalo pravidlom, Čadčianky podržala Zdenka Dodeková, ktorá zlikvidovala niekoľko samostatných nájazdov a privádzala hosťujúce hráčky do zúfalstva. Pekným momentom zápasu bol v závere polčasu brejk Švábikovej, ktorá vypichla loptu a sólo cez celé ihrisko zakončila gólom. Zvyšné minúty polčasu sa niesli v doťahovaní náskoku Púchova. Jeho hráčky stanovili polčasový výsledok 8:11 gólom, ktorý dosiahli už po zaznení signálu, no rozhodcovia ho ešte uznali. Druhý polčas začali domáce s veľkou vervou a v 36. min. vyrovnali priebežný stav zápasu na 12:12. V bráne hostí sa v týchto chvíľach objavila bývalá brankárka Čadce Jana Krišicová, ktorá vymenila Smataníkovú, keď nestačila na presné pokutové hody I. Rebrošovej. Zdalo sa, že stávajúca situácia bude viac vyhovovať našim dievčatám, nakoľko J. Krišicovú majú veľmi dobre „prečítanú„. Opak bol však pravdou. Čadčianky sa síce ešte v 38. a 44. min. ujali jednogólového vedenia, ale záver zápasu totálne zbabrali. Tréner Jaroslav Rebroš vystriedal všetky hráčky, ktoré mal k dispozícii, menil ich na jednotlivých postoch, no v úlohe spojok ani jedna neoslnila. Päť minút pred záverom stretnutia svietilo na ukazovateli skóre ešte nádejných 18:18, keď kapitánka I. Rebrošová bezpečne premenila jeden zo svojich pokutových hodov. Zvyšné minúty boli z pohľadu domácich takmer neuveriteľné. Púchovčanky zaznamenali štyri góly, predovšetkým zásluhou rýchlej Ištókovej, ktorú domáca obrana nedokázala ustrážiť. Keďže Čadčianky už do konca zápasu nedokázali dať ani jeden gól, utrpeli krutú prehru. Nevydarený zápas s Púchovom je teda minulosťou, a preto sa jednoznačne treba sústrediť na súperov z konca tabuľky, aby nakoniec v ich rukách neostal čierny Peter, v podobe vypadnutia do II. ligy. Už v sobotu 29. marca cestujú naše hráčky do Močenoku a v sobotu 5. apríla privítajú na domácej palubovke Prešov. Pre zaujímavosť uvádzame, že spomínanú II. ligu vedú so 7 bodovým náskokom Nové Zámky a sú teda vážnym kandidátom na postup do I. ligy. Koho v nej prípadne nahradia, sa dozvieme až po 15. máji, kedy sa súťaž končí. (gm)

2. Noerr advised on WebSupport deal
  3. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  4. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
  5. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
  6. eKasa prichádza na Slovensko
  7. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  8. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Tristo kilometrov za troma bodmi

Prvá liga žien vo florbale mala na programe 18. kolo.

Wild Girls na ceste domov z úspešného zápasu v Košiciach.

Vrtuľník letel na Veľkú Raču, zranila sa tam česká lyžiarka

Leteckí záchranári dnes ratovali v Malej Fatre skialpinistu a lyžiarku na Veľkej Rači.

Zranených previezli leteckí záchranári do jednotlivých nemocníc.

Prípravné zápasy: Zborov strelil päť gólov, Podvysoká otočila s Rakovou

Pozrite si výsledky prípravných futbalových zápasov.

Tretia liga mu nechýba. V Staškove sú výborné podmienky na futbal, tvrdí Polka

Bývalý hráč Čadce si myslí, že Slávia má na to, aby zabojovala o tretie – štvrté miesto v tabuľke.