Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Propozície X. ročníka zimného turnaja v malom futbale

Termín konania: sobota 4. a nedeľa 5. januára 2003

. Usporiadateľ: Mestská únia malého futbalu (MÚMF) SFZ Čadca. Organizačný výbor: Anton Šturc – riaditeľ turnaja, Peter Čička – tajomník, Martin Mikláš – technický vedúci, členovia MÚMF – usporiadateľská služba. Miesto konania: Športová hala SOU textilného pri bývalom Pratexe. Prezentácia: Sobota 4. januára o 7.30 hod. – účastníci skupín A a B, o 11.00 hod. – účastníci skupín C a D, o 15.30 hod. účastníci skupín E a F. Účastníci: 18 mužstiev. Súpisky: Pri prezentácii – maximálne 12 hráčov. Pravidlá hry: Oficiálne pravidlá MF (FIVE a SIDE FOOTBALL). Štart hráčov: Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť. Turnaj nie je poistený. Štartovať môžu hráči od 18 rokov a výnimočne od 16 rokov, ale len s písomným súhlasom rodičov, ktorý musí byť priložený k súpiske. Hrací systém: V sobotu 4. januára 2003 sa bude hrať kvalifikácia v šiestich skupinách po 3 mužstvá, každý s každým. Postupujú mužstvá z 1. miesta. Mužstvá umiestnené na 2. a 3. mieste hrajú o postup podľa rozpisu. V nedeľu 5. januára 2003 hrajú víťazi skupín a víťazi kvalifikácie v štyroch skupinách po tri mužstvá, každý s každým. Do osemfinále postupujú družstvá z 1. a 2. miesta. Víťazi osemfinále postupujú do semifinále. Porazení zo semifinále hrajú o 3. miesto a víťazi semifinále o celkové prvenstvo. Hrací čas: V skupinách sa hrá 2 x 13 minút bez prestávky a oddychového času. Semifinále sa hrá 2 x 15 min. bez prestávky a finále 2 x 20 min. s prestávkou 5 min. Pred zápasmi neexistuje nijaká čakacia doba. Pri nenastúpení sa zápas okamžite kontumuje výsledkom 3:0 v neprospech vinníka. Protesty: Do 10 min. od skončenia stretnutia môže podať vedúci mužstva s vkladom 100 Sk. V prípade oprávneného protestu bude vklad vrátený. Protesty proti technickým chybám rozhodcov nebudú mať vplyv na výsledok dosiahnutý v stretnutí. Tresty: 2 žlté karty (ŽK) – stop na jedno nasledujúce stretnutie, červená karta (ČK) – stop na jedno nasledujúce stretnutie. ŽK a ČK sa z kvalifikácie prenášajú do druhého hracieho dňa. Organizačný štáb dáva hráčom možnosť vykúpiť sa z trestu. ŽK – 500 Sk a ČK – 1000 Sk. Určenie poradia: V skupinách sa poradie určuje nasledovne: Vyšší počet získaných bodov, pri rovnosti bodov sa berú do úvahy vzájomné zápasy (body, rozdiel a počet strelených bodov), keď ani toto nerozhodne, berie sa celkové skóre zo všetkých zápasov. Ako posledná alternatíva bude žreb. Zápasy osemfinále, semifinále, o tretie miesto a finále sa v prípade nerozhodného výsledku nebudú predlžovať. Nasledujú po 3 pokutové kopy. Ak budú všetky premenené, bude sa kopať na každej strane po jednom kope až do konečného rozhodnutia. Štartovné: 2000 Sk musí byť uhradené poštovou poukážkou do uzávierky prihlášok t.j. do 20. decembra 2002 na adresu: Peter Čička, Mierová 2147/8, O22 01 Čadca. Rozhodcovia: Rozhodcov deleguje organizátor FIFA z 1. SLMF, 2. SLMF a miestnej ligy. Garantované ceny: 1. miesto – hotovosť 5000 Sk + diplom + putovný pohár + pohár, 2. miesto – hotovosť 3000 Sk + diplom, 3. miesto – hotovosť 2000 Sk + diplom. Najlepší brankár a najlepší strelec dostanú upomienkové predmety. Jednotlivé ceny môžu byť zvýšené v nadväznosti na sponzorské zabezpečenie. Kontaktné adresy: Peter Čička, Mierová 2147/8, 022 01 Čadca, mobil: 0903/251 553 a Martin Mikláš, Mierová 2162/6, 022 01 Čadca, mobil: 0907/830 678. (jkk)