Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Debakel čadčianskych hádzanárok na domácej palubovke

HK Pratex Čadca – HK Trenčín 12:26 (7:13)

Po troch odohraných zápasoch vonku a týždennej reprezentačnej prestávke sa hádzanárky Čadce predstavili domácemu publiku. Ich súperom boli hráčky Trenčína, tretie družstvo aktuálnej prvoligovej tabuľky. Keďže Čadčianky vonku dvakrát vyhrali a Štartu Bratislava podľahli iba rozdielom jediného gólu, diváci právom očakávali kvalitné stretnutie s dobrým koncom pre domáci kolektív. Už úvod zápasu však ukázal, že oklieštené družstvo Čadce bez troch hráčok základnej zostavy, bude mať s dobre hrajúcim súperom veľké problémy. Na úvodný gól hosťujúcich hráčok síce kapitánka I. Rebrošová odpovedala rovnakým spôsobom, ale potom až do 13. minúty strieľali iba Trenčianky. Priebežný stav na ukazovateli skóre 1:7 hovoril za všetko. To ešte, ako obvykle, dobre chytajúca Zdenka Dodeková zneškodnila sedemmetrový hod. Domáce v snahe zastaviť súperky v ich gólostroji prešli na hru s dvomi pivotmankami. Zdá sa, že to družstvu prospelo, lebo v 18. min. bol stav už iba 4:7. Súperky sa však zmobilizovali a šnúrou troch gólov zvýšili svoje vedenie na 4:10. Šesťgólový rozdiel si dokázali udržať až do konca prvého polčasu. V druhom polčase domáci tréner J. Rebroš opäť zvolil hru na jednu pivotmanku. Na spojke sa začala nebojácne presadzovať P. Švábiková, keď po peknom prieniku zaznamenala gól a zaslúžila sa o dve sedmičky, ktoré I. Rebrošová s prehľadom premenila. Súperky však rýchlo pochopili odkiaľ hrozí nebezpečenstvo a začali dôsledne brániť obe spomínané hráčky. Keďže ostatné spoluhráčky ich nedokázali v streľbe nahradiť, začala sa do domáceho kolektívu vnášať nemohúcnosť. Dôsledkom toho bola skutočnosť, že od 12. min. druhého polčasu, keď Rebrošová premenila brejk a upravila skóre na 11:16, domáce hráčky do konca zápasu zaznamenali už iba jediný gól, a to z nariadeného sedemmetrového hodu. V družstve hostí sa najlepšie darilo krídelníčke Gagovej, ktorá zaťažila domáce konto ôsmimi gólmi. Domáce dievčatá musia na tento zápas veľmi rýchlo zabudnúť. Je potrebné zmobilizovať sily, veď už na budúci týždeň ich čaká vonku Močenok a v sobotu 14. decembra doma Prešov. V týchto zápasoch bude potrebné zbierať body. Potom bude nasledovať dlhšia prestávka a súťaž bude pokračovať až v novom roku. O jej začiatku budeme verejnosť včas informovať.

Zostava a góly Čadce: Dodeková – Hrudalová, Droščáková, Kuková, Švábiková 4, Rebrošová 8, Steinigerová, Michalinová. Tréner: Jaroslav Rebroš.

10. Topoľčany 12 1 1 10 248:320 3

Ostatné výsledky: ŠKP Banská Bystrica – Prešov 43:13 (23:5), Zlatná na Ostrove – Močenok 13:16 (5:9), Púchov – Bánovce 23:29 (15:16). (gm)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 973

Patrícia Hmírová (v zelenom) v drese Leczny v zápase Ligy majstrov proti PSG.
CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

Koronavírus: Odberné miesta na Kysuciach (celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Kysuciach. Už aj v meste Čadca