Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Strelecký koncert Jarabicovej

Čadca – Trnava 5:1 (3:1)

Zostava Čadce: Gorčáková – Škorvánková, Serafínová, Matejčíková, Ivánková, Kadlubcová, Goliášová, Jarabicová, Cyprichová, Pohančeníková, Chromíková.

Prvoligový futbalový zápas žien sa hral na veľmi ťažkom, rozbahnenom teréne a za stáleho dažďa. Napriek nepriaznivému počasiu a terénu na hranici regulárnosti, rozhodca Šulgan zo Žiliny dovolil, aby sa zápas odohral. Podľa názoru väčšiny zainteresovaných mal byť odložený. Stretnutie prebiehalo v plnej réžii domácich dievčat. Obe družstvá hrali obetavo a s nasadením všetkých síl. Domáci tréner Marcel Pijak vysunul do útoku Jarabicovú, ktorá sa mu za to odvďačila strelením všetkých piatich gólov svojho kolektívu. Výborne jej pri tom sekundovala Škorvánková s Kadlubcovou. Najmä Škorvánková bola tvorkyňou hry. Prvých desať minúť sa obe družstvá akoby oťukávali, no potom Čadčianky zabrali a vytvorili si územnú i hernú prevahu. Prvý gól do siete hostí padol v 12. min., keď Jarabicová prízemnou strelou spoza veľkého štvorca otvorila skóre. Podľa vývoja na ihrisku, ďalší gól visel na vlásku. Po pol hodine hry už bolo 2:0, keď krásny pas Matejčíkovej zúročila opäť Jarabicová. O päť minút sa k slovu dostali aj Trnavčanky, keď Zolvíková z trestného kopu, zo vzdialenosti asi 20 metrov, trafila presne do šibenice Gorčákovej bránky. Znamenalo to zníženie na 2:1. Všetko napravila naša ostrostrelkyňa, keď v závere prvého polčasu po akcii Kadlubcovej prekonaním hosťujúcej brankárky upravila na polčasových 3:1. V 55. min. Jarabicová znovu rozvlnila sieť trnavskej bránky, keď jej na gól ideálne prihrala Škorvánková. V závere zápasu strelecky disponovaná „Bomba„ po rohu Chromíkovej hlavou upravila na konečných 5:1. Za zmienku stojí aj fakt, že Goliášová nastrelila brvno. Tréner M. Pijak bol s výsledkom spokojný. Na našich dievčatách sa prejavuje dobrá trénovanosť, fyzická kondícia a kombinácia v strede poľa. Tréner poslal dopredu kľúčové hráčky, kde Škorvánková hrá technicky a Jarabicová s Kadlubcovou si zvyknú nabiehať na jej prihrávky. Citeľne sa naše hráčky zlepšili v osobných súbojoch. Za predvedený výkon si celé družstvo zaslúži absolutórium. Už iba krôčik chýba Čadci, aby sa prebojovala do finálovej skupiny 8 najlepších. V sobotu 9. novembra cestujú dievčatá do Bratislavy, kde ich čaká viacnásobný majster Slovenska Slovan. Na domácom ihrisku v Horelici by mali zohrať v sobotu 16. novembra o 13.00 hod. majstrovský zápas s Ekonómom Bratislava. Radosť našim farbám pripravili aj juniorky, ktoré v predzápase porazili svoje rovesníčky z Trnavy v pomere 2:0, po polčase 1:0. Oba góly vsietila Adamíková. Svrčkovej strela sa iba obtrela o žrď. Naše mladé hráčky príkladne bojovali a iba ťažký terén ich pripravil o výraznejšie víťazstvo. Pred týždňom hrali ženy Čadce na pôde vlaňajšieho majstra Slovenska v Žiari nad Hronom a vysoko prehrali v pomere 6:0 (4:0). Príčinou vysokej prehry bol predovšetkým fakt, že naše hráčky nezachytili úvodný nápor domácich a v priebehu 20 minút štyrikrát inkasovali. Po tejto „sprche„ sa hra vyrovnala a v druhom polčase už naše boli domácim vyrovnaným súperom. Predzápas junioriek sa pre nespôsobilý terén nehral. Aj napriek tejto prehre je družstvo Čadce na postupovom 4. mieste.

Slovnaft Cup: Čierne prekvapujúco vyradilo štvrtoligistu

Do súboja o slovenský pohár vo futbale sa cez víkend zapojilo aj deväť tímov z Kysúc.

Na piesku zabojujú aj o pobyt v Chorvátsku či rakúskych Alpách

Na Firesta Cupe zabojuje desať mužských a desať ženských dvojíc.

Seniori opäť navštívili Živčákovú

Obyvatelia Centra sociálnych služieb Horelica aj tento rok navštívili pútnické miesto – Živčákovú horu.