Piatok, 29. september, 2023 | Meniny má Michal, Michaela

Rudinská o zápase rozhodla v závere

V. futbalová liga skupina A

Žilina – Futbalisti Rudinskej urobili v zápase so Strečnom rozhodujúci krok k zisku jesenného titulu. O svojom víťazstve však rozhodli až v závere zápasu. Pre Strečno to bol smoliarsky zápas, lebo dvakrát vyhrávali, ale nakoniec prehrali.

Trnové – Teplička nad Váhom, nehralo sa.

Rajec – Belá 2:0 (0:0), Macura, Martin Paulíny.

Rajec: Kramár – Eloga, Šupka, Pekara, Vojtek, Veselý, Šimkulič, Bujný, Baďura, Martin Paulíny – Petráš, Hájek. Miroslav Paulíny.

Belá: Mahút – Vrábel, Boháč, Jozef Mihlačatin, Horecký, Mariáš, Laščiak, Sedúch, Cabadaj, Peťko, Cingel – Ján Mihalčatin.

SkryťVypnúť reklamu

V kvalitnom zápase domáci rozhodli o svojom víťazstve až v druhej polovici, keď dve z vypracovaných šancí premenili Macura a Martin Paulíny.

Rudinská – Strečno 3:2 (0:1), Súkeník, Varga, Urban – Beleš, Židek.

Stará Bystrica – Predmier 2:2 (0:1), Mačejko, M. Šumský – Danížek, Šimoník.

Stará Bystrica: Pazdera – Juraj Poništ, Sobol (77. Marek Poništ), Griga, P. Matejčík, Ľ. Kolembus, E. Prišč, J. Mačejko, M. Šumský, M. Košťál, (88. A. Šumský), Peter Faktor( 77. Ján Faktor).

Rozhodovali: Beňo – Gladiš, Chudý, ŽK: P. Faktor.

Zápas komentuje vedúci domáceho družstva Rudolf Poništ, ktorý povedal:

„Hostia za v priebehu prvého polčasu dostali pred našu bránku iba raz a podarilo sa im vsietiť vedúci gól. Do hry nás vrátil hneď v úvode druhého polčasu Ján Mačejko, ktorý strelil vyrovnávajúci gól. Potom sa väčšinou hralo na polovičke hostí, vytvorili sme si niekoľko šancí, ale tie ostali nevyužité. Keď sme chceli rozhodnúť o osude stretnutia, tak v 87. min. sme inkasovali druhý gól. My sme sa však nevzdávali a v prebiehajúcej 90. min. peknou strelou spoza šestnástky aspoň bod zachránil nechytateľnou strelou M. Šumský.„

SkryťVypnúť reklamu

Nezbudská Lúčka – Kysucké Nové Mesto B 1:1 (0:0), R. Kubo – Špiriak.

Varín – Lietavská Lúčka 1:0 (1:0),

Brežný.

Raková – Skalité 3:2 (1:0), Matejčík, Jarábek, Badžgoň – Nevedal, Mikula.

Raková: Ľuptovec – P. Kajánek, Poljak, Majerík, J. Badžgoň, Štrba, A. Kováčik, Jarábek, Šperka, Hlušek (Maďari – J. Kováčik), Matejčík.

Skalité: Zd. Šustek – Časnocha, Sidora, Kubík, Choluj, Ondrušek, Zjavka, Neveďal, Ramšák, Čanecký (Majchrák), Ľ. Mikula.

Rozhodovali: P. Chovanec – Dobroň, Súhrada, ŽK: Kajánek, Badžgoň, A. Kováčik – Choluj, Šustek, Ondrušek, Časnocha.

Hornokysucké derby sa hralo na ťažkom teréne a za veľmi nepriaznivého počasia. Úvod stretnutia jednoznačne patril domácim hráčom, ktorí okrem šancí Matejčíka, Jarábka a akcie Šperku kopali za 10 minút 2 rohové kopy. Vyvrcholením ich snahy bol v 18. min. prvý gól z hlavy Vlada Matejčíka po trestnom kope Štrbu. Potom začali odvážnejšie aj hostia, ale väčšina ich šancí končila pred veľkým vápnom. Najnebezpečnejšie vyzerala akcia po trestnom kope Neveďala. Na jeho strelu dobre nabiehal Ondrušek, ktorý ale na loptu nedosiahol. Do konca prvej časti ešte ohrozovali bránku hostí Majerík a Šperka. Zo strany hostí to bol Čanecký, ktorý nebezpečne vystrelil na domáceho brankára Ľuptovca. Druhé dejstvo začali aktívnejšie hostia a v 55. min. Majerík dokonca vykopával z prázdnej brány. V 59. nim. sa však opäť tešili domáci, keď po nedorozumení hosťujúcej obrany Jarábek prestrelil Šusteka. Domáci si naďalej udržiavali prevahu, ale šance Šperku, Matejčíka a Jarábka ostali nevyužité. Zo strany hostí pohrozil Mikula. Potom prišiel nápor hostí. Najskôr Neveďal s trestného kopu strieľal nad, no v 87. min. sa už nemýlil a jeho pekná strela sa od žrde odrazila do siete. Znamenalo to zníženie na 2:1. V 90. min. to bol znovu Neveďal. ktorý poslal pekný oblúčik pred domácu bránu a Mikula dorazil na vyrovnávajúcich 2:2.

SkryťVypnúť reklamu

V nadstavenom čase však ešte skóroval Badžgoň a tak sa nakoniec z víťazstva radovali domáci.

1. Rudinská 12 9 0 4 20:11 27

2. L. Lúčka 12 7 1 4 27:14 22

3. Strečno 12 7 0 5 19:15 21

4. Rajec 12 6 2 4 19:13 20

5. Predmier 12 6 2 4 17:12 20

6. Varín 12 6 1 5 18:9 19

7. Raková 12 5 4 3 12:10 19

8. Skalité 12 6 0 6 25:23 18

9. Teplička 10 4 2 4 10:10 14

10. KNM B 12 3 5 4 11:16 14

11. S. Bystrica 12 3 4 5 11:17 13

12. Belá 11 2 5 4 8:15 9

13. N. Lúčka 12 2 2 8 14:26 8

14. Trnové 11 2 1 8 9:25 7

Program 13. kola – sobota 26. októbra: Kysucké Nové Mesto B Poviná – Varín (Ligas), nedeľa 27. októbra: Skalité – Trnové (Chudý), Lietavská Lúčka – Raková (Kuteľ), Predmier – Nezbudská Lúčka (Podhorský), Strečno – Stará Bystrica (Žuffa), Belá – Rudinská (Kapusta), Teplička nad Váhom – Rajec (Gladiš).(lh, gm, jkk)

Najčítanejšie na My Kysuce

Komerčné články

  1. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
  2. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
  3. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
  4. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
  5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
  6. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
  7. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
  8. Všetkým lepí pred voľbami
  1. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
  2. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
  3. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
  4. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
  5. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
  6. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
  7. TIPOS prichádza s aplikáciou, ktorá zjednoduší stávkovanie
  8. V PLANEO sú teraz spotrebiče až o 200 eur lacnejšie!
  1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 20 012
  2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 12 887
  3. Všetkým lepí pred voľbami 11 852
  4. Hladinka smeruje do Košíc! 8 243
  5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 885
  6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 4 972
  7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 962
  8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 496

Blogy SME

  1. Pavel Ciesar: 325 mesiacov fiktívneho života v Matra Anke, a.s.
  2. Anton Giertli: Pán Sulík, odpúšťať (Vám) je veľkorysé.
  3. Jano Richter: Oligarchovia sa radujú z každej jednej vraždy gayov
  4. Dada Vozáriková: Kúp mi knihu. V Edinburghu.
  5. Martin Škopec Antal: Na vlnách Slobodnej Európy
  6. Ján Valchár: Ruská výmena partneriek (a dva geniálne doplnky naraz)
  7. Stano Sládek: Vidieť za slová
  8. Peter Svoreň: Apple sa chystá na Deň D. Horúcimi novinkami sú iPhone 15 a bezstratový zvuk
  1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 81 932
  2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 415
  3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 40 145
  4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 655
  5. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 32 186
  6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 29 408
  7. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 280
  8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 547
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Kysuce - aktuálne správy

Ecoň sa mal zapojiť do potýčky pri poliklinike.

Bitku pri poliklinike rieši polícia.


7 h
Ilustračné foto.

Od 1. októbra sa mení cestovný poriadok v prímestskej autobusovej doprave v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.


9 h
Staškov neuspel na pôde v Badíne.

Hostia viedli v Badíne 2:1, napokon sa domov vracajú bez bodov.


28. sep
Ilustračná fotografia.

V rámci projektu Závislí na zdraví prinášame sériu čitateľských príbehov o úspešnom boji so závislosťou.


(red) 28. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

  1. Pavel Ciesar: 325 mesiacov fiktívneho života v Matra Anke, a.s.
  2. Anton Giertli: Pán Sulík, odpúšťať (Vám) je veľkorysé.
  3. Jano Richter: Oligarchovia sa radujú z každej jednej vraždy gayov
  4. Dada Vozáriková: Kúp mi knihu. V Edinburghu.
  5. Martin Škopec Antal: Na vlnách Slobodnej Európy
  6. Ján Valchár: Ruská výmena partneriek (a dva geniálne doplnky naraz)
  7. Stano Sládek: Vidieť za slová
  8. Peter Svoreň: Apple sa chystá na Deň D. Horúcimi novinkami sú iPhone 15 a bezstratový zvuk
  1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 81 932
  2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 415
  3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 40 145
  4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 655
  5. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 32 186
  6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 29 408
  7. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 280
  8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 547
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu